Kas yra _HOWDO_text.bmp? Ar turėčiau tai pašalinti?

Ką turite žinoti apie _HOWDO_text.bmp failą?

_HOWDO_text.bmp failas yra glaudžiai susijęs su ODIN ransomware virusu, kuris žinomas kaip atnaujinta Locky viruso versija. Virusas gali sugadinti kompiuteryje esančius failus juos užkoduodamas. _HOWDO_text.bmp, lygiai taip pat kaip ir _HOWDO_text.html, yra išpirkos raštelis, kurį virusas palieka užkrėstame kompiuteryje. Raštelyje pateikiama informacija apie duomenų atkodavimo galimybes. Įprastai virusas išsaugo paveikslėlį kompiuteryje ir jį paverčia darbalaukio paveikslėliu. Paveikslėlyje pateikiama tokia pati informacija, kurią pateikia visos Locky viruso versijos. Jame informuojama, kad duomenys buvo užšifruoti naudojant RSA-2048 ir AES-128 kodavimo sistemas, pateikiamos nuorodos į Wikipedijoje publikuotus straipsnius apie šiuos algoritmus ir pranešama, kad vienintelis būdas susigrąžinti prarastus duomenis – sumokėti išpirką naudojantis unikaliu ODIN mokėjimo puslapiu. Tinklalapį galima pasiekti tik naudojantis Tor naršykle, todėl nukentėjusiesiems nurodoma ją įsidiegti. Mokėjimo tinklalapyje siūloma įsigyti Locky Decryptor įrankį už 3 Bitkoinus (daugiau nei 1700 eurų), kuris galės atkurti pažeistus failus. Manoma, kad kaina yra tokia didelė dėl to, kad Locky virusas yra itin populiarus ir galingas. Virusų tyrėjų duomenimis, kol kas nėra rasto jokio kito būdo, kuris leistų sugrąžinti duomenis be viruso kūrėjų įsikišimo.

Jeigu _HOWDO_text.bmp failas atsirado jūsų kompiuterio darbalaukyje, didelė tikimybė, kad į jūsų kompiuterį įsibrovė ODIN virusas. Ši situacija nepavydėtina, tačiau patariame nemokėti išpirkos net jeigu tai ir reikš, kad niekada negalėsite atgauti prieigos prie asmeninių failų. Jeigu nuspręsite mokėti išpirką, turite suprasti, kad taip jūs paskatinsite nusikaltėlius tęsti ir plėtoti savo veiklą. Pastebėję kompiuterio užkratą turite pašalinti _HOWDO_text.bmp failą kartu su visais ODIN viruso failais iš kompiuterio, naudodamiesi profesionalia antivirusine programa, pavyzdžiui, FortectIntego. Tuomet galėsite atkurti duomenis iš atsarginių kopijų.

Kaip _HOWDO_text.bmp failas atsirado kompiuteryje?

_HOWDO_text.bmp failas neplinta savarankiškai, jis atsiranda kompiuteryje kartu su virusu. Failus užkoduojantys virusai gali įsibrauti į kompiuterį kaip Trojos arkliai arba naudodamiesi įrankiais, ieškančiais kompiuterio sistemos saugumo spragų (angl. exploit kits). Be to, virusą taip pat gali įsileisti ir patys kompiuterio savininkai. Kad ir kaip tai skambėtų keistai, tačiau nusikaltėliai naudoja suktas viruso plėtros strategijas ir apgauna vartotojus. Viruso užkratas dažnai yra pridedamas prie elektroninių laiškų kaip Word dokumentas. Vartotojai, atidarę dokumentą ir aktyvavę Macro komandas, įleidžia virusą į kompiuterį. Tad patariame ignoruoti elektroninius laiškus, kuriuos atsiunčia nežinomi siuntėjai, taip pat atidžiai perskaitykite siuntėjo elektroninio pašto adresą ir įsitikinkite, kad jis yra tikras. Be to, reguliariai atnaujinkite programinę įrangą arba nustatykite automatinius programų atnaujinimus, kad išvengtumėte pavojingų kompiuterio užkratų. Kompiuterio užkrėtimo tikimybę taip pat galite sumažinti įdiegdami antivirusinę programą.

_HOWDO_text.bmp pašalinimas

Nepaisant to, kad jūs galite paprastai pašalinti _HOWDO_text.bmp failą, mes patariame juo atsikratyti kartu su visu ODIN virusu. Pasinaudoję stipriomis antivirusinėmis programomis, pavyzdžiui, FortectIntego ar SpyHunter 5Combo Cleaner, nuskenuokite kompiuterio sistemą. Virusas yra labai pavojingas ir žalingas jūsų kompiuteriui, tad patariame jį panaikinti kiek įmanoma greičiau. Nerekomenduojame panaikinti viruso rankiniu būdu, kadangi galite nerasti ir neištrinti visų pavojingų komponentų, o tai gali dar labiau sumažinti kompiuterio apsaugą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink