Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

.zzz File Extension viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

Ar įmanoma pašalinti .zzz failo plėtinio virusą?

Jei dar nesusidūrėte su .zzz failo plėtinio virusu, jums pasisekė. Šis virusas priklauso programų-vagių grupei (angl. ransomware) grupei. Šie virusai yra sukurti specialiai tam, kad užblokuotų asmeninius kompiuterio vartotojo failus. Norint juos atgauti, viruso kūrėjai reikalauja vartotojo sumokėti kelių šimtų eurų išpirką. Net jei duomenys buvo itin svarbūs, nerekomenduojame mokėti išpirkos. Tokių virusų kūrėjai iš kompiuterių vartotojų išvilioja daugybę pinigų, tačiau pasitaiko atvejų, jog sukčiai vartotojui taip ir neatsiunčia dešifravimo rakto, su kuriuo būtų galima atkurti užkoduotus failus.

Kompiuterių saugumo specialistai nustatė, kad šis virusas yra susijęs su TeslaCrypt virusu. Yra sukurtos net kelios šio viruso versijos. Viena iš jų .zzz failo plėtinio virusas. Jis elgiasi taip pat agresyviai kaip ir kiti šio tipo virusai. Patekęs į kompiuterį, jis RSA-2048 šifravimo algoritmo pagalba, užšifruoja vartotojo failus ir papildo jų pavadinimus .zzz plėtiniais. Tuomet virusas kompiuteryje palieka vadinamuosius išpirkos raštelius, kuriuose yra instrukcijos, kaip atkurti prarastus failus. .zzz failo plėtinio virusas reikalauja per tam tikrą laiko tarpą sumokėti išpirką, antraip vartotojas niekuomet nebegalės atkurti savo failų. Deja, siūlome išpirkos nemokėti, nes 2016 metais TeslaCrypt viruso kūrėjai paskelbė nutraukiantys TeslaCrypt projektą ir paskelbė pagrindinį raktą, kurio pagalba vartotojai gali nemokamai atkurti savo failus. Tačiau jūs privalote pašalinti .zzz failo plėtinio virusą iš savo kompiuterio, o tai lengviausia padaryti su antivirusine programa. Mes rekomenduojame .zzz failo plėtinio virusą pašalinti su Reimage Reimage Cleaner Intego.

zzz file extension viruso nuotrauka

Kokiu būdu šis virusas gali patekti į mano kompiuterį?

Ransomware kategorijos virusai dažniausiai plinta el.paštu. Kibernetiniai nusikaltėliai ištobulino strategiją, kaip įtikinti vartotojus atverti reikiamus failus bei priedus. Dažnai .zzz failo plėtinio virusas gali slypėti .zip, .txt, .doc arba .js faile. Sukčiai dažnai stengiasi užsimaskuoti susikurdami el.pašto adresą, panašų į kokios nors valstybinės įstaigos, o tuomet iš jo siunčia aukoms neva oficialius laiškus. Prie tokių laiškų jie prideda kenksmingus priedus, o atvėrus tokį priedą, virusas iškart patenka į kompiuterį ir ima šifruoti failus. Todėl neatidarykite laiškų, jei nepažįstate asmenų, kurie juos jums siunčia, arba jei laiškas jums sukelia bent menkiausią įtarimą. Verta paminėti ir tai, jog kibernetiniai sukčiai dažnai nėra itin raštingi, todėl kenksmingus laiškus galima gana lengvai atpažinti. Jei neva iš valstybinės įstaigos atsiųsto laiško žinutėje matote daug gramatikos bei sintaksės klaidų, greičiausiai šį laišką jums siunčia kibernetiniai sukčiai.

Jei jūsų kompiuterį paveikė .zzz failo plėtinio virusas, siūlome nedelsiant jį pašalinti, o failus atkurti tam skirtos programos pagalba. Viruso šalinimo instrukcijas bei dešifravimo programos atsisiuntimo nuorodą rasite antrame puslapyje.

Kaip sėkmingai pašalinti .zzz failo plėtinio virusą?

Vis dėlto šis virusas yra ne įprasta programa, todėl nerekomenduojame bandyti jos pašalinti savarankiškai. Jei nesate IT specialistas, gali būti, jog nemokėsite teisingai identifikuoti bei pašalinti šiam virusui priklausančių failų. Suklydę galite pašalinti svarbius failus, todėl .zzz failo plėtinio virusą rekomenduojame pašalinti su antivirusine programa. Po šiuo straipsniu rasite instrukcijas, kaip įrašyti antivirusinę programą į viruso paveiktą kompiuterį.

Kaip ir minėjome, TeslaCrypt viruso kūrėjai paviešino dešifravimo raktą, todėl failus galite atkurti visiškai nemokamai. Tai galite padaryti su šia programa – Teslacrypt dešifratorius.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .zzz File Extension viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .zzz File Extension naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .zzz File Extension šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .zzz File Extension pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .zzz File Extension naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .zzz File Extension pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .zzz File Extension sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .zzz File Extension prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-zzz-file-extension-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie .zzz File Extension virus