.zzz File Extension viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)

.zzz File Extension viruso pašalinimas

Kas yra .zzz failo plėtinio virusas?

Ar įmanoma pašalinti .zzz failo plėtinio virusą?

Jei dar nesusidūrėte su .zzz failo plėtinio virusu, jums pasisekė. Šis virusas priklauso programų-vagių grupei (angl. ransomware) grupei. Šie virusai yra sukurti specialiai tam, kad užblokuotų asmeninius kompiuterio vartotojo failus. Norint juos atgauti, viruso kūrėjai reikalauja vartotojo sumokėti kelių šimtų eurų išpirką. Net jei duomenys buvo itin svarbūs, nerekomenduojame mokėti išpirkos. Tokių virusų kūrėjai iš kompiuterių vartotojų išvilioja daugybę pinigų, tačiau pasitaiko atvejų, jog sukčiai vartotojui taip ir neatsiunčia dešifravimo rakto, su kuriuo būtų galima atkurti užkoduotus failus.

Kompiuterių saugumo specialistai nustatė, kad šis virusas yra susijęs su TeslaCrypt virusu. Yra sukurtos net kelios šio viruso versijos. Viena iš jų .zzz failo plėtinio virusas. Jis elgiasi taip pat agresyviai kaip ir kiti šio tipo virusai. Patekęs į kompiuterį, jis RSA-2048 šifravimo algoritmo pagalba, užšifruoja vartotojo failus ir papildo jų pavadinimus .zzz plėtiniais. Tuomet virusas kompiuteryje palieka vadinamuosius išpirkos raštelius, kuriuose yra instrukcijos, kaip atkurti prarastus failus. .zzz failo plėtinio virusas reikalauja per tam tikrą laiko tarpą sumokėti išpirką, antraip vartotojas niekuomet nebegalės atkurti savo failų. Deja, siūlome išpirkos nemokėti, nes 2016 metais TeslaCrypt viruso kūrėjai paskelbė nutraukiantys TeslaCrypt projektą ir paskelbė pagrindinį raktą, kurio pagalba vartotojai gali nemokamai atkurti savo failus. Tačiau jūs privalote pašalinti .zzz failo plėtinio virusą iš savo kompiuterio, o tai lengviausia padaryti su antivirusine programa. Mes rekomenduojame .zzz failo plėtinio virusą pašalinti su FortectIntego.

Kokiu būdu šis virusas gali patekti į mano kompiuterį?

Ransomware kategorijos virusai dažniausiai plinta el.paštu. Kibernetiniai nusikaltėliai ištobulino strategiją, kaip įtikinti vartotojus atverti reikiamus failus bei priedus. Dažnai .zzz failo plėtinio virusas gali slypėti .zip, .txt, .doc arba .js faile. Sukčiai dažnai stengiasi užsimaskuoti susikurdami el.pašto adresą, panašų į kokios nors valstybinės įstaigos, o tuomet iš jo siunčia aukoms neva oficialius laiškus. Prie tokių laiškų jie prideda kenksmingus priedus, o atvėrus tokį priedą, virusas iškart patenka į kompiuterį ir ima šifruoti failus. Todėl neatidarykite laiškų, jei nepažįstate asmenų, kurie juos jums siunčia, arba jei laiškas jums sukelia bent menkiausią įtarimą. Verta paminėti ir tai, jog kibernetiniai sukčiai dažnai nėra itin raštingi, todėl kenksmingus laiškus galima gana lengvai atpažinti. Jei neva iš valstybinės įstaigos atsiųsto laiško žinutėje matote daug gramatikos bei sintaksės klaidų, greičiausiai šį laišką jums siunčia kibernetiniai sukčiai.

Jei jūsų kompiuterį paveikė .zzz failo plėtinio virusas, siūlome nedelsiant jį pašalinti, o failus atkurti tam skirtos programos pagalba. Viruso šalinimo instrukcijas bei dešifravimo programos atsisiuntimo nuorodą rasite antrame puslapyje.

Kaip sėkmingai pašalinti .zzz failo plėtinio virusą?

Vis dėlto šis virusas yra ne įprasta programa, todėl nerekomenduojame bandyti jos pašalinti savarankiškai. Jei nesate IT specialistas, gali būti, jog nemokėsite teisingai identifikuoti bei pašalinti šiam virusui priklausančių failų. Suklydę galite pašalinti svarbius failus, todėl .zzz failo plėtinio virusą rekomenduojame pašalinti su antivirusine programa. Po šiuo straipsniu rasite instrukcijas, kaip įrašyti antivirusinę programą į viruso paveiktą kompiuterį.

Kaip ir minėjome, TeslaCrypt viruso kūrėjai paviešino dešifravimo raktą, todėl failus galite atkurti visiškai nemokamai. Tai galite padaryti su šia programa – Teslacrypt dešifratorius.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .zzz File Extension viruso pašalinimas

Rankinis .zzz File Extension pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti .zzz File Extension naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .zzz File Extension pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .zzz File Extension sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .zzz File Extension prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis