Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Uyari viruso šalinimas (Nemokamas vadovas)

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Pagrindiniai Uyari viruso veikimo principai

Uyari virusas yra vienas iš neseniai internete pasirodžiusių failus užkoduojančių užkratų, priskiriamų ransomware kategorijai. Nors šį kartą Turkijos teritorijoje gyvenantys kompiuterio vartotojai yra pagrindinis taikinys, neatmeskite galimybės, kad šis virusas gali užgrobti ir jūsų kompiuterį. Užkratas savo veikimu gali mažai skirtis nuo kitų šios kategorijos virusų, tačiau svarbu sužinoti smulkiau apie jo savybes tam, kad apsisaugotumėte nuo jo ateityje. Tad šiame straipsnyje pateikiami svarbiausi faktai apie viruso veikimą bei Uyari šalinimo būdai. Nedelsdami virusą pašalinkite ReimageIntego programos pagalba.

Kadangi viruso pranešimas yra parašytas turkų kalba, akivaizdu, kad užkratas kėsinasi į Turkijos gyventojus. Po to, kai virusas patenka į operacinę sistemą, jis pateikia informacinį pranešimą, kuriam nurodoma, kaip vartotojai gali atgauti jiems asmeninius užblokuotus failus. Už programą, tariamai padėsiančią dešifruoti failus, reikalaujama 1179 EUR išpirkos. Nesvarstykite galimybės įsigyti šią programą. Suprantama, užblokuoti duomenis gali būti itin svarbūs, tačiau tikėtina, kad sumokėjus pinigus, duomenų neatgausite. Pastaruoju metu ransomware užkratų kūrimas tapo viena pelningiausių veiklų internete, tad viruso kūrėjai vargu ar laikysis duoto žodžio bei gražins asmeninius duomenis.

Uyari viruso pavyzdys

Kai vienas galingiausių ransomware Locky virusų išplito po virtualiąją erdvę prieš kelis mėnesius ir vartotojams sukėlė milijoninius nuostolius. Tikėdamiesi sulaukti panašios sėkmės, vis dauigiau kibernetinių įsilaužėlių pradėjo kurti panašius užkratus. Uyari viruso kūrėjai taip pat nusprendė pasinaudoti šio viruso įvaizdžiu. Visi užkoduoti failų formatai yra pakeičiami į .locked failo plėtinį. Kadangi virusas neseniai pasirodė internete, šiuo metu IT specialistai nesukūrė nemokamos programos, dešifruojančios užkoduotus failus. Atkreipkite dėmesį, kad gali pasirodyti dešifravimo failai įtartinose svetainėse. Jei atsisiųsite failą iš galimai užkrėstos svetainės, galite tik dar labiau pabloginti situaciją. Todėl siūlome sutelkti dėmesį į tinkamą viruso pašalinimą.

Kaip virusas užkrečia kompiuterį?

Vienas iš galimų prevencijos būdų – atnaujinti esamą programinę įrangą. Pasenusios programos gali sukurti sistemos pažeidžiamumus, t.y. spragas, kurių pagalba virusai lengviau patenka į kompiuterį. Taip pat nenaršykite įtartino, pavyzdžiui, nelegalių žaidimų, azartinių žaidimų ar pornografinio pobūdžio svetainėse. Kompiuteriniai nusikaltėliai gali paslėpti savo sukurtus virusus panašiose svetainėse. Prieš siunčiantis programos naujinį, atminkite, kad kartu su juo gali būti platinamas ir pavojingas virusas. Tad prieš pradedant įrašymo procesą, patikrinkite, ar nėra varnele pažymėtų papildomų bei galimai kenksmingų programų. Uyari virusas taip pat yra platinamas reklaminių laiškų bei trojanų pagalba. Norint išvengti pastarųjų, būtina įdiegti patikimą anti-spyware programą. Būtent ji geriau aptinka panašius užkratus, kadangi trojanai geba tinkamai užsimaskuoti ir kai kurios antivirusinės programos jų neaptinka.

Uyari užkrato trynimo vedlys

Šis virusas nėra įprastas kompiuterinis virusas, tad norint visiškai jį pašalinti prireiks galingesnės programos. Siūlome įsidiegti apsaugos nuo kompiuterinių viruso programą. Ji užtikrins, kad užkratas visiškai pašalintas. Taip pat ši programa patikrins, ar jūsų operacinėje sistemoje nėra kitų kenksmingų failų ar programų. Anti-spyware programa praverčia norint apsisaugoti nuo įvairaus pobūdžio kompiuterinių virusų, pavyzdžiui, naršyklės užgrobėjų ar rimtesnių kompiuterinių virusų – trojanų. Jei susidūrėte su šalinimo problemomis, t.y. negalite atsisiųsti antivirusinės programos ar esminės kompiuterio funkcijos neveikia, rekomenduojame pasinaudoti žemiau pateiktu prieigos atkūrimo vedliu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Uyari viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Uyari naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Uyari šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Uyari pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Uyari naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Uyari pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Uyari sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Uyari prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-uyari-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Uyari ransomware virus