Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Uyari virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Pagrindiniai Uyari viruso veikimo principai

Uyari virusas yra vienas iš neseniai internete pasirodžiusių failus užkoduojančių užkratų, priskiriamų ransomware kategorijai. Nors šį kartą Turkijos teritorijoje gyvenantys kompiuterio vartotojai yra pagrindinis taikinys, neatmeskite galimybės, kad šis virusas gali užgrobti ir jūsų kompiuterį. Užkratas savo veikimu gali mažai skirtis nuo kitų šios kategorijos virusų, tačiau svarbu sužinoti smulkiau apie jo savybes tam, kad apsisaugotumėte nuo jo ateityje. Tad šiame straipsnyje pateikiami svarbiausi faktai apie viruso veikimą bei Uyari šalinimo būdai. Nedelsdami virusą pašalinkite Reimage programos pagalba.

Kadangi viruso pranešimas yra parašytas turkų kalba, akivaizdu, kad užkratas kėsinasi į Turkijos gyventojus. Po to, kai virusas patenka į operacinę sistemą, jis pateikia informacinį pranešimą, kuriam nurodoma, kaip vartotojai gali atgauti jiems asmeninius užblokuotus failus. Už programą, tariamai padėsiančią dešifruoti failus, reikalaujama 1179 EUR išpirkos. Nesvarstykite galimybės įsigyti šią programą. Suprantama, užblokuoti duomenis gali būti itin svarbūs, tačiau tikėtina, kad sumokėjus pinigus, duomenų neatgausite. Pastaruoju metu ransomware užkratų kūrimas tapo viena pelningiausių veiklų internete, tad viruso kūrėjai vargu ar laikysis duoto žodžio bei gražins asmeninius duomenis.

Uyari viruso pavyzdys

Kai vienas galingiausių ransomware Locky virusų išplito po virtualiąją erdvę prieš kelis mėnesius ir vartotojams sukėlė milijoninius nuostolius. Tikėdamiesi sulaukti panašios sėkmės, vis dauigiau kibernetinių įsilaužėlių pradėjo kurti panašius užkratus. Uyari viruso kūrėjai taip pat nusprendė pasinaudoti šio viruso įvaizdžiu. Visi užkoduoti failų formatai yra pakeičiami į .locked failo plėtinį. Kadangi virusas neseniai pasirodė internete, šiuo metu IT specialistai nesukūrė nemokamos programos, dešifruojančios užkoduotus failus. Atkreipkite dėmesį, kad gali pasirodyti dešifravimo failai įtartinose svetainėse. Jei atsisiųsite failą iš galimai užkrėstos svetainės, galite tik dar labiau pabloginti situaciją. Todėl siūlome sutelkti dėmesį į tinkamą viruso pašalinimą.

Kaip virusas užkrečia kompiuterį?

Vienas iš galimų prevencijos būdų – atnaujinti esamą programinę įrangą. Pasenusios programos gali sukurti sistemos pažeidžiamumus, t.y. spragas, kurių pagalba virusai lengviau patenka į kompiuterį. Taip pat nenaršykite įtartino, pavyzdžiui, nelegalių žaidimų, azartinių žaidimų ar pornografinio pobūdžio svetainėse. Kompiuteriniai nusikaltėliai gali paslėpti savo sukurtus virusus panašiose svetainėse. Prieš siunčiantis programos naujinį, atminkite, kad kartu su juo gali būti platinamas ir pavojingas virusas. Tad prieš pradedant įrašymo procesą, patikrinkite, ar nėra varnele pažymėtų papildomų bei galimai kenksmingų programų. Uyari virusas taip pat yra platinamas reklaminių laiškų bei trojanų pagalba. Norint išvengti pastarųjų, būtina įdiegti patikimą anti-spyware programą. Būtent ji geriau aptinka panašius užkratus, kadangi trojanai geba tinkamai užsimaskuoti ir kai kurios antivirusinės programos jų neaptinka.

Uyari užkrato trynimo vedlys

Šis virusas nėra įprastas kompiuterinis virusas, tad norint visiškai jį pašalinti prireiks galingesnės programos. Siūlome įsidiegti apsaugos nuo kompiuterinių viruso programą. Ji užtikrins, kad užkratas visiškai pašalintas. Taip pat ši programa patikrins, ar jūsų operacinėje sistemoje nėra kitų kenksmingų failų ar programų. Anti-spyware programa praverčia norint apsisaugoti nuo įvairaus pobūdžio kompiuterinių virusų, pavyzdžiui, naršyklės užgrobėjų ar rimtesnių kompiuterinių virusų – trojanų. Jei susidūrėte su šalinimo problemomis, t.y. negalite atsisiųsti antivirusinės programos ar esminės kompiuterio funkcijos neveikia, rekomenduojame pasinaudoti žemiau pateiktu prieigos atkūrimo vedliu.

Pasiūlymas
Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje
Alternatyvios programos
Malwarebytes
Alternatyvios programos
Malwarebytes

Rankinis Uyari viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Uyari naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Uyari šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Uyari pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Uyari naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Uyari pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Uyari sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Uyari prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes Malwarebytes arba Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security.

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-uyari-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis