Superfish, Delta Homes ir JollyWallet buvo populiariausios 2014 metų adware tipo programos

Anot naujausio „Google“ kompanijos tyrimo, net 5,5% žmonių 2014 metais naršydami Internete matė melagingas reklamas bei pranešimus. Nors šis skaičius neatrodo gana didelis, tai sudaro net kelias dešimtis milijonų kompiuterių vartotojų, kurie galėjo būti įtraukti į tokias pavojingas veiklas kaip asmeninės informacijos atskleidimas nežinomiems asmenims. Beje, tokie pranešimai taip pat galėjo sukelti peradresavimus į pavojingas svetaines, atsiųsti į kompiuterį kitų nepageidaujamų programų bei inicijuoti kitas rizikingas veiklas.

Tyrimas, kuriame dalyvavo ir Kalifornijos, Berklio bei Santos Barbaros universitetai, taip pat atskleidė, kad net 50,870 Chrome plėtinių (angl. extensions) bei daugiau nei 34000 programinės įrangos vienetų galėjo veikti kaip nepageidaujamos programos. Tokios programos paprastai yra naudojamos siekiant įterpti į el. svetaines melagingus pranešimus arba pakeisti jau esamus jose.

Atrodo, kad populiariausios tam tikslui naudotos programos buvo Superfish [Superfish] ir JollyWallet [Jollywallet]. Šioms programoms priklausančios reklamos atitinkamai buvo parodytos 3.9 arba 2.4 proc. iš Google rezultatų. Be to, tie, kurie aktyviai siuntėsi nemokamas programas į savo kompiuterius, galėjo susidurti ir su dar viena labai pavojinga programa – Delta Homes [Delta Homes]. Įdomiausia yra tai, kad ši programa vienodai aktyviai plito tiek tarp Windows, tiek ir tarp Mac operacinę sistemą turinčių kompiuterių. Tai tik dar kartą įrodo, kad šiandien jau nėra jokio skirtumo kokią OS jūs pasirinksite.

Kam yra reikalingos šios programos ir jų pagalba rodomos reklamos? Visų pirma, tokiu būdu hakeriai gali periversti žmones apsilankyti jų partnerių svetainėse ir taip rinkti pinigus iš jų žinomumo didinimą. Be to, tokių programų pagalba jie gali rinkti asmeninę ir asmens neidentifikuojančią informaciją. Tokia informacija yra labai vertinga. Galiausiai, jie gali atsisųsti į kompiuterį įtartinų ir netgi pavojingų programų.

Jei norite gyventi saugiai, turite galvoti apie savo kompiuterio apsaugą. Dėl to mes jums rekomenduojame atsisiųsti patikimą antivirusinę programą. Jei naudojate Windows OS, atsisiųskite FortectIntego, kuri nuolat demonstruoja puikius rezultatus bei gali lengvai atpažinti tokias pavojingas programas. Mac OS vartotojams mes rekomenduojame išbandyti Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Gabrielė E. Hall yra entuziastinga virusų tyrėja, kuri dirba Virusai.lt portale beveik dešimtmetį.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Programos
Palygink