Sukčiai melagingas reklamas rodė Yahoo svetainėse

Pirmadienį Yahoo paskelbė, kad savo reklamos tinkle ji aptiko ir pašalino eilę pavojingų programų (angl. malwares). Šie virusai sistemoje egzistavo šešias dienas. Nuopelnai už šių programų aptikimą atitenka Malwarebytes saugumo specialistams, kurie aptiko jas dar sekmadienį ir kaip mat pranešė apie tai atsakingiems Yahoo asmenims. Pasak vyriausiojo Malwarebytes Labs eksperto Jerome Segura, kenkėjiškos programos Yahoo reklamos tinkle buvo aktyvios nuo praėjusio antradienio.

Vienas iš pavojingų failų buvo aptiktas ads.yahoo.com reklamos sistemoje, kuri yra naudojama reklamų rodymui tokios svetainėse kaip Yahoo finance, News, Games ir Yahoo.com.

Tokios ir panašios kampanijos dažniausiai yra žinomos ‘malvertising’ pavadinimu. Šio metodo principas yra toks – interneto reklamos platintojai apgaule yra įtikinami rodyti pavojingas reklamas. Šios reklamos niekuo nesiskiria nuo įprastinių reklamų, jos tiesiog užkrečia puslapio lankytojus ar nukreipia juos į tuo užsiimančią svetainę.

Svarbiausia yra tai, jog žmonėms net nereikia spustelėti ant tokių užkrėstų reklamų, kad jos užkrėstų jų kompiuterius. Jie visiškai nepastebimai gali įsirašyti tokius virusus kaip delta-homes.com, mystartsearch, NinjaLoader ir kitos potencialiai nepageidaujamos programos.

Pasak Malwarebytes atstovų, praeity Yahoo teko susidurti su ransomware kategorijai priskiriamais virusais. Šie, vos tik patenka į kompiuterį, užblokuoja jame esančius failus ir pradeda reikalauti tam tikros išpirkos.

Jau kuris laikas ‘malvertising’ plinta vis aktyviau. Pagal saugumo bendrovės Cyphort duomenis, per pastarąsias 10 dienų puslapiuose su pavojingu turiniu apsilankė virš 10 milijonų žmonių. Siekdami apsaugoti savo kompiuterius nuo virusų, vartotojai turėtų nuolatos atnaujinti savo operacinę sistemą, naršykles ir naršyklių plėtinius (angl. browser plug-ins). Jei pastaruoju metu lankėtės Yahoo svetainėse, patikrinkite savo kompiuterį su antivirusine programa.

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jake Doevan yra vienas iš Virusai.lt naujienų redaktorių. Vos tik baigęs komunikacijos ir žurnalistikos studijas, jis susidomėjo IT industrija.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink