Russian reklamų šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Kov 2018

Russian reklamų pašalinimas

Kas yra Rusiškos reklamos?

Rusiškos reklamos – adware tipo programų sukeliami pranešimai

Rusiškų reklamų pavyzdžiai

Rusiškos reklamos Youtube, Facebook ar kitose svetainėse skelbia apie adware tipo programą jūsų kompiuteryje. Dažniausiai jos pradeda varginti savo aukas po to, kai jos į savo kompiuterį įdiegia adware tipo programą. Jei nekalbate rusų kalba, tačiau rusų auditorijai skirtos reklamos pasirodo jūsų kompiuterio ekrane vos tik atidarote savo naršyklę, jį jums reikėtų patikrinti su antivirusine programa.

Tikriausiai jau žinote, kokį turinį rodo šios įkyrios reklamos – įtartinus praturtėjimo planus, lieknėjimo piliules, suaugusiesiems skirtus žaidimus, pažinčių svetaines, lieknėjimo planus, papildus vyrams ir panašiai. Daugelis tokių reklamų bando privilioti vartotojus užeiti į tam tikrą produktą ar paslaugą reklamuojančią svetainę rodant akį traukiančius paveikslėlius bei skambias antraštes.

Tyrimas parodė, jog paspaudus ant tokių reklamų vartotojai dažniausiai nukreipiami į štai šias nepatikimas svetaines – traff-1.ru, traffic-media.co, searchi-clan.ru, thirafileb-uk.ru arba scearch-naitly.ru. Vienas labiausiai erzinančių ir itin įkyriai reklamuojamų puslapių yra Internetgazeta.cardvrmirrorr.ru, kuris žada neįtikėtinai didelį uždarbį prekiaujant dvigubomis parinktimis (dar vadinamomis dvigubais opcionais). Daugelis vartotojų išreiškė savo nuomonę apie šią svetainę ir teigė, jog siūlomas greito uždarbio planas tėra apgaulė.

Jei panašios rusiškos reklamos nuolat pasirodo jūsų kompiuterio ekrane, rekomenduojame nesusigundyti akį traukiančiais pasiūlymais ir ant jų nespausti. Tam, jog pašalintumėte šias reklamas tiekiantį virusą, jums reikės patikrinti kompiuterio sistemą su antivirusine programa, pavyzdžiui, FortectIntego.

Rusiškos reklamosRusiškos reklamos pasirodo iššokančiųjų langų arba reklamjuosčių pavidalu. Šios reklamos bei akį traukiantys rusiški straipsniai skirti vartotojų nukreipimui į potencialiai pavojingas svetaines, reklamuojančias tam tikrą paslaugą ar produktą.

Yra šimtai programų, kurios gali jums rodyti rusiškas reklamas, viena iš jų – LoadLeader. Programos, kurios pristato įvairius pasiūlymus bei produktus rusų kalba gali patekti į jūsų sistemą atskirų programų ir/arba naršyklės plėtinių pavidalu. Kai kurios kenksmingos programos geba atlikti pakeitimus interneto naršyklių šaukiniuose ar net modifikuoti Windows registruose esančių raktų reikšmes.

Tokiu atveju interneto naršyklės automatiškai kreipsis į tam tikrus puslapius ar reklamų duombazes ir užkraus atitinkamas reklamas naujame jūsų naršyklės lange arba parodys jas reklamjuosčių pavidalu. Tokios programos iš karto paveiks visas populiariausias interneto naršykles – Chrome, Firefox, Internet Explorer bei kitas.

Atminkite, jog ant šių reklamų spausti yra nesaugu – galite būti nukreipti į kenksmingas svetaines, pavyzdžiui, tokias kaip domflash.ru, kurios gali apgaulės būdu įtikinti jus įsirašyti netikrą Flash Player atnaujinimą, kuris bus papildytas trojanu ar net failus užšifruojančiu ir išpirkos reikalaujančiu virusu. Jei jūsų kompiuteris ėmė veikti lėtai ir jei ekrane ėmė rodytis itin įkyrios rusų reklamos, imkitės veiksmų, jog pašalintumėte reklaminį virusą iš sistemos.

Russian ads

Programos, kurios tiekia įkyrias internetines reklamas, dažniausiai platinamos įtartinais būdais

Rusiškos reklamos ima rodytis tuomet, kai kompiuterio vartotojas per neapdairumą įsidiegia potencialiai nepageidaujamą ir reklamas siunčiančią programą. Tokios programos yra sukurtos taip, jog pakartotinai prisijungtų prie rusiškų reklamų tinklų ir nuolat rodytų jas vartotojo kompiuterio ekrane.

Tokias nepageidaujamas programas lengva įsirašyti parsisiuntus keletą programų iš nepatikimų failų dalinimosi svetainių, paspaudus ant įtartinų reklamų arba įsidiegus nelegalią programinės įrangos kopiją. Norėdami parsisiųsti nemokamų programų iš interneto, būkite atsargūs, nes daugelis tokių programų įdiegimo vedliuose nepastebimai pateikia pasiūlymus įsirašyti papildomas trečiųjų šalių programas.

Būtent dėl to kompiuterių vartotojai dažnai įsirašo nepageidaujamas programas to net nežinodami. Todėl turite būti itin atsargūs ir stebėti kiekviename programo įdiegimo etape pateiktą informaciją. Diegiant bet kokią naują programinę įrangą siūlome rinktis Custom arba Advanced įdiegimo nustatymus, leisiančius jums peržiūrėti su jūsų pageidaujama programa susietas papildomas programėles bei jų atsisakyti.

Russian ads

Ištrinkite virusą, tiekiantį rusiškas reklamas

Akivaizdu, jog niekas nenori matyti svetima kalba pateiktų reklaminių pasiūlymų, tad neabejojame, jog jūs norėsite pašalinti rusiškas reklamas siunčiantį virusą. Mes paruošėme išsamias instrukcijas, kurias sekdami galėsite patys ištrinti jūsų kompiuteryje esančią reklaminę programą.

Pašalinus reklamų šaltinį, atsikratysite visų erzinančių reklamų, kurios dabar pasirodo iššokančiųjų langų bei reklamjuosčių pavidalu. Ištrynę nepageidaujamą programą, nepamirškite patikrinti kompiuterio su gera antivirusine programa – tik taip aptiksite sistemoje paslėptus virusų komponentus.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Russian reklamų pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Norėdami atsikratyti ekrane nuolat pasirodančių reklamų, privalote aptikti programą, kuri jas jums siunčia. Tai – gana sunki užduotis. Visų pirma patikrinkite į sistemą įdiegtas programas ir pašalinkite jas tokiu būdu:

Norėdami pašalinti Rusiškos reklamos iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Rusiškos reklamos ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Išvalykite Firefox naršyklę nuo nepageidaujamų papildinių – šios instrukcijos padės jums tai padaryti.

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Rusiškos reklamos, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Rusiškos reklamos vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Rusiškos reklamos.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Nepageidaujamų Chrome plėtinių pašalinimas – būtent tai, ką turite padaryti, jei norite, jog įkyrios reklamos nebesirodytų jūsų akyse.

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Rusiškų reklamų pašalinimui iš Safari naršyklės, atlikite žemiau pateiktus žingsnius.

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Rusiškos reklamos, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Russian registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis