Qdla file viruso šalinimas (Paprastos pašalinimo instrukcijos)

Qdla file viruso pašalinimas

Kas yra Qdla virusas?

Qdla virusas yra grėsmė, užrakinanti asmeninius failus ir reikalaujanti išpirkos už jų iššifravimą

Qdla failų virusasInfekcija sukelia problemas, mėgindama iš aukų išvilioti pinigus.

Qdla ransomware yra virusas, skirtas užkoduoti kompiuteryje rastus failus. Jis užrakina duomenis, kurie yra dažniausiai naudojami arba atrodo vertingi, todėl didėja tikimybė, jog žmonės norės sumokėti už žadamą ​​iššifravimo įrankį. Tačiau tie pažadai yra sukurti siekiant įgyti aukos pasitikėjimą ir nėra rekomenduojama pasikliauti kibernetiniais nusikaltėliais. Infekcija pradeda veikti nepastebimai, bet kai tie dokumentai, nuotraukos, vaizdo ar garso failai gauna .qdla priedėlį, galite būti tikri, kad virusas sėkmingai užšifravo failus. Tuomet kenkėjiškos programos kūrėjai pateikia _readme.txt failą su tiesioginiu išpirkos reikalavimo pranešimu ir reikalauja aukų kuo greičiau jiems sumokėti už duomenų atkūrimą.

Išpirkos pranešimas paliekamas darbalaukyje, taip pat gali būti randamas bet kuriame aplanke, kuriame yra užrakinti dokumentai. Taip pateikiamas turto prievartavimo žinutė. Savo pranešimą nusikaltėliai pradeda nuo informavimo apie tai, kiek pinigų reikia sumokėti, kad atkurtumėte prieigą: 980 USD arba 490 USD, jei mokėjimas pervedamas per pirmąsias 72 valandas.

Visos derybos turėtų vykti el. pašto adresu [email protected] arba [email protected]. Visgi nereikėtų elgtis taip, kaip reikalaujama išpirkos pranešime, nes kibernetiniai nusikaltėliai nėra tie asmenys, kurių pažadais verta tikėti. Jie gali taip ir neatsiųsti jokio iššifravimo įrankio arba pateikti kitą kenkėjišką programą, užuot padėję jums atkurti failus. Qdla failų viruso kūrėjams rūpi jų pačių pelnas, o ne jūsų duomenų gelbėjimas.

Išpirkos pranešimas, kuris pateikiamas iškart po failų užšifravimo, atrodo taip:

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
hxxps://we.tl/t-dFmA3YqXzs
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail „Spam“ or „Junk“ folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Ransomware yra sudėtingos programos, kurios gali tiksliai rasti konkrečius sistemos failus, kad juos užrakintų arba pavogtų tam tikrus duomenis. To pavyzdys yra Djvu ransomware šeima, kurios virusai užrakina svarbią informaciją ir neleidžia jos atidaryti prieigos teises turintiems asmenims, kol šie nesumokės pinigų, kad nusikaltėliai vėl atrakintų visus duomenis. Ši šeima yra žinoma jau kurį laiką ir kiekvieną savaitę kūrėjai išleidžia naujus variantus, taip plėsdami aukų kiekį bene visame pasaulyje.

Pavadinimas Qdla ransomware
Tipas Failus užrakinantis virusas, kriptovirusas
Šeima Djvu/STOP ransomware
Priedėlis .qdla pridedamas kiekvieno paveikto failo pabaigoje
Išpirkos dydis 490/980 $
Kontaktai [email protected], [email protected]
Išpirkos žinutė _readme.txt
Kaip plinta Kenksmingi failai gali būti pridedami prie el. laiškų, atsisiunčiami per torrent platformas, įvairią piratinę programinę įrangą
Pašalinimas Jei norite tinkamai pašalinti virusą, jums prireiks patikimos antivirusinės programos
Taisymas Kenkėjiška programa gali pažeisti įrenginio sistemą, tačiau tokie naudingi įrankiai kaip FortectIntego gali padėti sutaisyti sisteminius failus

Kenkėjiška programa pirmiausia ieško failų formatų ir taip yra užšifruojami vertingiausi duomenys. Infekcija šiuo metu neturi įtakos sistemos duomenims, todėl užšifruojamos dažniausiai naudojamos dalys. Pagrindiniai duomenų tipai:

 • archyvuoti failai (.zip, .rar ir t. t.),
 • dokumentai (.docx, .pptx ir t. t.),
 • vaizdai (.jpg, .png ir t. t.),
 • muzikos ir audio failai (.mp3, .wav ir t. t.),
 • vaizdo įrašų failai (.mp4, .avi ir t. t.),
 • kiti.

Šeima žinoma jau kurį laiką ir ši taktika, išpirkos pranešimo failas, jo turinys, kontaktiniai elektroniniai paštai, išpirkos dydis nesikeičia. Šie greiti failo žymeklio ir kitos kodo informacijos pakeitimai leidžia kūrėjams išleisti naujas versijas viena po kitos. Deja, dėl to tyrėjai bei ekspertai neturi laiko analizuoti viruso ir laiku pateikti iššifravimo įrankį. Tai viena pavojingiausių atmainų, kurios negalima iššifruoti. Bent jau ne šiuo metu.

Qdla ransomwareFailus užrakinantis virusas naudoja sudėtinga šifravimo metodą.

Qdla ransomware viruso taktika

Šios grėsmės kūrėjai turi patirties, o pats virusas nėra naujas kriptovaliutų prievartavimu pagrįstų infekcijų prasme. Ankstesnės versijos, pvz., Palq, Rugj ir kitos, buvo patobulintos ir pakeistos, kad būtų išvengta lengvo viruso veikimo nutraukimo ir failų atkūrimo procesų. Qdla ransomware yra lygiai toks pats rimtas virusas, kaip ir prieš tai buvusios versijos.

Kitos bendros funkcijos, kurias turi visos šios Djvu versijos, apima netikrą iššokantį Windows atnaujinimų langą, kuris pasirodo ekrane, kad paslėptų greičio ir našumo problemų priežastį. Taip užkratas sugeba nepastebimai užkoduoti failus ir tik po failo užrakinimo, prie duomenų pridėjus failo žymeklį, auka suvokia, kad Qdla failų virusas paveikė įrenginį.

Kai kurios išpirkos reikalaujančios programos taip pat gali modifikuoti „Windows“ „hosts“ failus, kad vartotojai negalėtų prisijungti prie tam tikrų svetainių internete. Pavyzdžiui, Djvu ransomware variantai prideda daugybę įrašų, kuriuose yra su sauga susijusių svetainių, pvz., 2-spyware.com, URL. Kiekvienas įrašas reiškia, kad vartotojai negalės pasiekti išvardytų žiniatinklio adresų ir vietoj to gaus klaidos pranešimą.

Norėdami atkurti galimybę be apribojimų pasiekti visas svetaines, turėtumėte arba ištrinti failą („Windows“ automatiškai jį sukurs iš naujo) arba pašalinti visus kenkėjiškos programos sukurtus įrašus. Jei niekada anksčiau nelietėte „hosts“ failo, tiesiog turėtumėte jį ištrinti pažymėdami ir klaviatūroje paspausdami Shift + Del. Norėdami tai padaryti, eikite į šią vietą:

C:\Windows\System32\drivers\etc\

Infekcija taip pat gali pakeisti įvairius failus ir išjungti įrenginio funkcijas, kad būtų užtikrintas viruso patvarumas. Štai kodėl rekomenduojame kuo greičiau pašalinti infekciją. Tai galima padaryti naudojant patikimas, su virusais kovojančias programas. Yra ir nemokamų šių sprendimų variantų.

Visai įmanoma, kad Qdla viruso pašalinimo procesas gali pasirodyti neįmanomas, kai ši grėsmė blokuoja kai kuriuos įrankius arba išjungia funkcijas, reikalingas infekcijai aptikti ar pataisyti failus. Tačiau tokiu atveju gali padėti tokios programos, kaip SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, kurios jūsų kompiuteryje randa kenkėjiškas programas. Visgi, svarbu įsidėmėti, jog failų atkūrimas ir viruso pašalinimas yra skirtingi dalykai.

Antras žingsnis po viruso pašalinimo – atkūrimas

Deja, aukoms, kurios tikisi gauti prieigą prie savo failų nemokant, nepasisekė, nes tokio dalyko paprasčiausiai nėra. Šiuo metu iššifravimo įrankiams sukurti reikia mėnesių ar metų. Šios atakos gali rimtai sugadinti įrenginius. Kai kurie įrankiai gali būti internete ir jie gali padėti tam tikriems tipams ar variantams, bet, deja, šis konkretus virusas patenka į neiššifruojamų kategoriją dėl atsiradusio vadinamojo online ID naudojimo.

Qdla viruso aptikimasViruso aptikimas leidžia sėkmingai padėti pašalinimo procesą.

Kadangi šie nusikaltėliai koduoja Qdla virusą taip, kad prisijungtų prie serverio, kodavimo metu susidaro unikalūs aukų ID. Tai reiškia, kad konkretus iššifravimo raktas, reikalingas failams atkurti, negali būti naudojamas keliuose įrenginiuose. Vadinamieji offline raktai leido tokią galimybę, tačiau nusikaltėliai patobulino savo metodus.

Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas vienu iš Djvu variantų, turėtumėte pabandytiEmsisoft įrankį, skirtą Djvu/STOP ransomware šeimos virusų iššifravimui. Svarbu paminėti, kad šis įrankis netiks visiems – jis veikia tik tuo atveju, jei duomenys buvo užrakinti naudojant vadinamąjį offline ID, kurį kenkėjiška programa pasirenka tais atvejais, kai nesugeba prisijungti prie nuotolinių serverių.

Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
 • spustelėkite Decrypt.

Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:

 1. Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
 2. Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
 3. This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.

Nepamirškite apie sistemos pažeidimus

Stengiamės patarti žmonėms kuo greičiau pašalinti grėsmę, kad būtų išvengta žalos. Deja, žmonės dažnai nepaiso šių pranešimų ir bando atkurti failus dar nepašalinę pačios grėsmės. O tokiu atveju Qdla ransomware gali paleisti antrąjį failų šifravimo etapą ir visam laikui sugadinti esamus duomenis.

Svarbiausia atsiminti, kad grėsmių pašalinimo procedūros yra būtinos kovojant su bet kokiomis kompiuterių infekcijomis. Jei laiku nepašalinsite grėsmės, jūsų sistema gali būti vėl užšifruota arba naujai užkrėsta kitu virusu. Viruso veikla įrenginyje gali sukelti našumo problemų arba padidinti su saugumo problemomis susijusią riziką.

Kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistemoje atliekami įvairūs pakeitimai. Pvz., infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Su kibernetine infekcija susidoroti nėra lengva, ypač kai kalbama apie tokias grėsmes kaip ransomware. Ši grėsmė skirta paveikti failus arba juos visam laikui sugadinti, tačiau žmonės vis tiek gali tikėtis geros baigties ir bandyti su kūrėjais susitarti dėl failų atkūrimo. Visgi, tai nerekomenduojama, nes infekcijos sukėlėjai rūpinasi pelnu ir niekada negalvoja apie savo aukų gerovę. Nedvejodami pašalinkite Qdla ransomware, o tuomet mąstykite apie savo failus.

Grėsmių pašalinimas gali būti daug lengvesnis nei manote, jei pasitelksite tokius įrankius kaip SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Grėsmė aptinkama, randama ir pašalinama tinkamai, o įrenginys gali veikti taip pat sklandžiai, kaip ir anksčiau. Tačiau svarbu suvokti, kad Qdla failų viruso pašalinimas nėra tas pats, kaip ir failų atkūrimas ar iššifravimas. Tai visiškai skirtingos procedūros.

Neskubėkite pereiti prie failų atkūrimo, jei nesate tikri, kad buvo sutvarkyta visa viruso padaryta žala. Pabandykite paleisti FortectIntego – šis įrankis nustatys kiek žalus buvo padaryta jūsų įrenginiui. Ši programa pataiso virusų padarytus pakeitimus, atkuria sistemos funkcijas ir failus, kad galėtumėte saugiai pereiti prie duomenų atkūrimo ir pasiekti geriausių įmanomų rezultatų.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Qdla file viruso pašalinimas

Svarbūs veiksmai, kuriuos reikia atlikti prieš Qdla file šalinimą

Failų šifravimas ir išpirkos reikalaujančio viruso infekcija yra du atskiri procesai, nors pastarasis nebūtų įmanomas be pirmojo. Tačiau svarbu suprasti, jog kenkėjiškos programos atlieka įvairius pakeitimus Windows operacinėje sistemoje, iš esmės pakeisdamos jos veikimą.

SVARBU neturintiems atsarginių kopijų! → 
Jeigu iš karto mėginsite naudoti saugos ar failų atkūrimo programą, galite visiems laikams pažeisti savo failus ir tokiu atveju jau nepadėtų net ir veikiantis dešifratorius.

Prieš pradėdami vykdyti žemiau pateiktas instrukcijas, turėtumėte nukopijuoti užšifruotus Qdla virusas failus į atskirą laikmeną. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks USB atmintinė arba SSD. Kai viską nukopijuosite, atjunkite laikmeną nuo kompiuterio. Užšifruotuose duomenyse nėra jokio kenksmingo kodo, todėl juos saugu perkelti į kitus įrenginius.

Žemiau pateiktos instrukcijos gali atrodyti sudėtingos, bet iš tikrųjų viskas turėtų pavykti gan paprastai, jei kiekvieną žingsnelį atliksite tinkama tvarka. Šie nemokami, tačiau išsamūs paaiškinimai padės sėkmingai pašalinti kenkėjiškas programas ir atlikti duomenų atkūrimą.

Jei turite klausimų, pastebėjimų ar iškilo problemų mėginant vykdyti instrukcijose nurodytus veiksmus, nedvejodami susisiekite su mumis Klausk skiltyje.

SVARBU! →
Prieš pradedant duomenų atkūrimo procesą, būtina pilnai pašalinti infekciją iš kompiuterio, nes kitu atveju išpirkos reikalaujanti programa gali pakartotinai užšifruoti iš atsarginių kopijų gautus failus.

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis Qdla file pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Qdla file prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis