Rugj file viruso šalinimas (Išsamus aprašymas)

Rugj file viruso pašalinimas

Kas yra Rugj virusas?

Rugj ransomware virusas gali atlikti įvairius pakeitimus jūsų kompiuteryje, kad padarytų kuo didesnę žalą

Rugj ransomwareRugj ransomware parodo išpirkos reikalaujantį pranešimą.

Rugj virusas yra orientuotas į išpirkos reikalavimą susimokant kriptovaliuta. Išpirkos pranešimas paliekamas kompiuteryje iškart po sėkmingo failų užrakinimo procedūros. Ransomware yra tylus, bet pavojingas virusas, kurio tikslas – gauti pinigų iš aukų, todėl jis užrakina failus. Tai procesas, kurio metu naudojami šifravimo algoritmai ir pakeičiamas pradinis failo pavadinimas. Kai šifravimas būna baigtas, failai gauna .rugj priedėlį ir pristatomas _readme.txt failas. Visos tos nuotraukos ir dokumentai tampa užrakinti, jų nebeįmanoma atidaryti, tačiau jie nėra pilnai sugadinti, kaip galbūt jūs manote.

Kibernetiniai nusikaltėliai bando įsiūlyti iššifravimo įrankius, kurie gali atkurti paveiktas dalis po to, kai bus pervesta 980 USD suma bitkoinų valiuta. Šis mokėjimas yra išpirka, reikalinga norint atgauti tuos užrakintus failus. Tačiau tai nėra geriausias būdas atkurti duomenis.

Iš tiesų nusikaltėliai ne visada turi tuos iššifravimo įrankius ir taip kalba tik norėdami apgauti žmones, jog šie greičiau susimokėtų. Net susisiekimas su nusikaltėliais el. pašto adresais ([email protected], [email protected]) gali būti pavojingas ir sukelti žalą arba tikimybę, jog kompiuteris bus užkrėstas papildomais virusais. Nedvejokite ir vietoj to, kad mėgintumėte kalbėtis su kibernetiniais sukčiais, tiesiog nekreipkite dėmesio į gautą išpirkos pranešimą.

Failas _readme.txt yra Rugj ransomware išpirkos pranešimas, kuriame viruso aukos randam kontaktinę ir mokėjimo informaciją. Iššifravimo įrankio kaina priklauso nuo to, kaip greitai vartotojai susisieks su kibernetiniais nusikaltėliais, kurie slepiasi po šiuo virusu. Tačiau vartotojai turėtų būti atsargūs, ir nepasikliauti viruso kūrėjais, kurių palikta išpirkos žinutė atrodo taip:

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with
strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
hxxps://we.tl/t-pk3SGFlmek
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail „Spam“ or „Junk“ folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Your personal ID:

Šis konkretus Rugj ransomware variantas yra vienas iš naujausių ir nerimą keliančių variantų šeimoje, žinomoje kaip Djvu ransomware. Nusikaltėliai tvirtina, kad turi iššifravimo įrankį, kuris yra vienintelis jūsų užkoduotų failų atrakinimo sprendimas, todėl turėtumėte sumokėti reikalaujamą išpirką. Visgi, nerekomenduojama jais pasikliauti, nes kibernetiniai nusikaltėliai naudoja apgaulingus triukus, ir mažai tikėtina, kad mokėjimas padėtų susigrąžinti užrakintus failus.

Pavadinimas Rugj virusas
Tipas Ransomware, failus užrakinantis virusas
Šeima Djvu/STOP ransomware
Priedėlis .rugj pridedamas kiekvieno paveikto failo pabaigoje
Kaip plinta Kenksmingi failai gali būti pridedami prie el. laiškų, atsisiunčiami per torrent platformas, įvairią piratinę programinę įrangą
Išpirkos žinutė _readme.txt
Išpirkos dydis 490/980 $ bitkoinais
Pašalinimas Norint tinkamai išvalyti sistemą, reikia pasitelkti patikimą antivirusinę programą
Sistemos sutvarkymas Net ir pašalinus infekciją, vis tiek gali išlikti įvairių sisteminių problemų, kadangi virusas sugadina arba pakeičia sistemos failus. Jei norite atkurti ankstesnę kompiuterio būklę, naudokite tokią programą kaip FortectIntego

Kalbant apie saugumą, geriausia apsauga yra stipri antivirusinė programa, kuri laikas nuo laiko paleidžiama įrenginyje. Pirmas žingsnis siekiant išvengti infekcijų, tokių kaip Rugj virusas ar kitos kenkėjiškos programos ar bet kokios kitos rūšies ransomware, yra kompiuterio išvalymas ir visų įmanomų viruso pėdsakų pašalinimas.

Žinome, jog kompiuteryje atsiradus ransomware virusui vartotojai patiria daug streso, tačiau venkite bendrauti su kibernetiniais nusikaltėliais ir kuo greičiau sutvarkykite įrenginį. Galite pašalinti grėsmę naudodami įrankius, kurie yra sukurti kenkėjiškų programų aptikimui ir šalinimui. Išbandykite SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes ir kruopščiai nuskaitykite įrenginį. Kai programa tikrina įvairias įrenginio vietas, ji gali rasti virusus ir tinkamai nutraukti vykstančius procesus.

Rugj virusasJei norite pašalinti infekciją, naudokite antivirusinę programą

Dalinis .rugj failų iššifravimas

Svarbu nukopijuoti užšifruotus failus į atskirą laikmeną prieš pašalinant juos iš kompiuterio. Galite palaukti iššifravimo įrankio ir vėliau atkurti tuos failus, kurių šiuo metu negalima atkurti. Šifruotuose duomenyse nėra jokio kenksmingo kodo, todėl galite perkelti juos nesijaudindami dėl infekcijos. Tiesiog perkelkite juos į saugią vietą, pvz., USB atmintinę ar SSD. Tokio įrankio sukūrimo gali tekti ilgokai palaukti, tačiau vis tiek lieka tikimybė, jog kada nors išgirsite apie Rugj iššifravimą.

Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas vienu iš Djvu variantų, turėtumėte pabandytiEmsisoft įrankį, skirtą Djvu/STOP ransomware šeimos virusų iššifravimui. Svarbu paminėti, kad šis įrankis netiks visiems – jis veikia tik tuo atveju, jei duomenys buvo užrakinti naudojant vadinamąjį offline ID, kurį kenkėjiška programa pasirenka tais atvejais, kai nesugeba prisijungti prie nuotolinių serverių.

Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
 • spustelėkite Decrypt.

Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:

 1. Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
 2. Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
 3. This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.

Kitos problemos, kurias įrenginyje gali sukelti ransomware

Rugj virusas gali pakenkti ne tik dažniausiai įrenginyje naudojamiems failams. Failų šifravimas yra pagrindinis procesas, kurį vykdo ši grėsmė, nes taip stengiasi išgauti iš aukų pinigus. Tačiau virusas gali atlikti ir kitokius procesus, kad pagelbėtų kenksmingai procedūrai.

Pradinis viruso įsiskverbimas gali būti susijęs su trojos arkliais, kenkėjiškomis programomis, kitomis grėsmėmis, tokiomis kaip kirminai ir pan. Kadangi šios dalys gali paskleisti ransomware, mašina taip pat gali būti dar labiau paveikta infekcijų. Tokia kenkėjiška programa gali pakeisti paleidimo nuostatas, išjungti programas, sistemos funkcijas ir kitas gyvybiškai svarbias funkcijas. Kenkėjiška programa turi veikti visą laiką ir kiekvieną kartą paleidžiant įrenginį, todėl net registro įrašai pakeičiami arba net ištrinami ar pridedami nauji.

Kai kompiuteris yra užkrėstas tokia kenkėjiška programa kaip Rugj virusas, sistema būna pakeičiama, kad veiktų kitaip nei įprasta. Pavyzdžiui, infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias dalis, ištrinti arba sugadinti DLL failus ir pan.

Rugj failų virusasŠis virusas yra itin pavojingas, nes paveikia visus dažniausiai naudojamus asmeninius failus.

Jei kompiuterį sugadina kenkėjiška programa, antivirusinė programa negali nieko padaryti ir palieka sistemą tokią, kokia ji yra. Dėl šios priežasties vartotojai gali susidurti su našumo, stabilumo ir kompiuterio naudojimo problemomis, iki tokio lygio, jog net pradedama galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.

Jei naudosite patikimą programą, jums nereikės jaudintis dėl būsimų kompiuterio problemų, nes daugumą jų galima greitai išspręsti tiesiog atliekant pilną sistemos nuskaitymą. O svarbiausia, kad taip išvengsite varginančio Windows operacinės sistemos perinstaliavimo, kurio kartais prireikia dėl sugadintų sisteminių failų ir kitų problemų.

Galimi failų atkūrimo būdai

Konkrečios versijos, išleistos patobulinus kodavimo ir šifravimo procesus, negali būti lengvai iššifruojamos, todėl failų atkūrimas po tokių infekcijų gali būti apribotas. Kadangi Rugj virusas remiasi vadinamuoju online ID formavimo metodu, visam iššifravimo procesui reikalingas unikalus raktas. Tačiau tokiu atveju gali padėti jūsų įpročiai daryti failų kopijas ar atsargines kopijas.

Kadangi iššifravimas greičiausiai neįvyks artimiausiu metu, nes tokių įrankių kūrimas užtrunka ilgai, infekcijai pavykus pakeisti sistemą, lieka tik kelios parinktys. Iššifravimo įrankio laukimas – ne pats geriausias pasirinkimas, tačiau mokėti nusikaltėliams apskritai niekada nerekomenduojama.

Jei vertinate savo failus, turėtumėte saugoti atsargines svarbiausių failų kopijas. Jei turėsite atsarginius duomenis, tuomet vos tik Rugj failų virusas bus pašalintas iš įrenginio, galėsi tinkamai pakeisti paveiktas dalis saugiomis kopijomis iš debesies ar kitos vietos, kurioje saugote kopijas.

Deja, daugelis vartotojų iš anksto nepagalvoja apie atsargines duomenų kopijas ir tik tuomet, kai kompiuteryje jau yra virusas, pradeda suprasti, kaip yra svarbu saugoti kopijas kitose vietose. Neturėdami atsarginių kopijų vartotojai rizikuoja visiems laikams prarasti svarbius duomenis, o mokėti nusikaltėliams taip pat yra itin rizikinga, nes jie gali neišpildyti savo pažadų.

Nors tai gali skambėti baisiai, ne viskas prarasta – duomenų atkūrimo programinė įranga gali jums padėti kai kuriose situacijose (tai labai priklauso nuo naudojamo šifravimo algoritmo, ar išpirkos programinė įranga sugebėjo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan.). Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos programų štamų, iš karto neįmanoma pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga jums tiks.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Yra daug pakeitimų ir tam tikrų dalių, kurias gali pažeisti Rugj virusas. Net ir saugos programos gali būti išjungtos ar sugadintos dėl šios infekcijos. Tokiu atveju reikėtų įjungti saugųjį režimą, kad tinkamai pasiektumėte įrenginį ir galėtumėte paleisti SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Toliau pateiktame vadove parodyta, kaip įjungti šį režimą.

Gali būti, kad kiti įrenginio pakeitimai ir veiklos pažeidimai, pridėti procesai, foniniai failai pakeis bendrą našumą ir sukels duomenų atkūrimo problemą. Prieš pereidami prie failų taisymo procesų, dar kartą pasinaudokite tokia programa kaip FortectIntego. Tokiu būdu galite užtikrinti, kad įrenginyje nėra virusų ir kad atkurti failai nebebus sugadinti.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Rugj file viruso pašalinimas

Svarbūs veiksmai, kuriuos reikia atlikti prieš Rugj file šalinimą

Failų šifravimas ir išpirkos reikalaujančio viruso infekcija yra du atskiri procesai, nors pastarasis nebūtų įmanomas be pirmojo. Tačiau svarbu suprasti, jog kenkėjiškos programos atlieka įvairius pakeitimus Windows operacinėje sistemoje, iš esmės pakeisdamos jos veikimą.

SVARBU neturintiems atsarginių kopijų! → 
Jeigu iš karto mėginsite naudoti saugos ar failų atkūrimo programą, galite visiems laikams pažeisti savo failus ir tokiu atveju jau nepadėtų net ir veikiantis dešifratorius.

Prieš pradėdami vykdyti žemiau pateiktas instrukcijas, turėtumėte nukopijuoti užšifruotus Rugj virusas failus į atskirą laikmeną. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks USB atmintinė arba SSD. Kai viską nukopijuosite, atjunkite laikmeną nuo kompiuterio. Užšifruotuose duomenyse nėra jokio kenksmingo kodo, todėl juos saugu perkelti į kitus įrenginius.

Žemiau pateiktos instrukcijos gali atrodyti sudėtingos, bet iš tikrųjų viskas turėtų pavykti gan paprastai, jei kiekvieną žingsnelį atliksite tinkama tvarka. Šie nemokami, tačiau išsamūs paaiškinimai padės sėkmingai pašalinti kenkėjiškas programas ir atlikti duomenų atkūrimą.

Jei turite klausimų, pastebėjimų ar iškilo problemų mėginant vykdyti instrukcijose nurodytus veiksmus, nedvejodami susisiekite su mumis Klausk skiltyje.

SVARBU! →
Prieš pradedant duomenų atkūrimo procesą, būtina pilnai pašalinti infekciją iš kompiuterio, nes kitu atveju išpirkos reikalaujanti programa gali pakartotinai užšifruoti iš atsarginių kopijų gautus failus.

Rankinis Rugj file pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Rugj file prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis