Miia file viruso šalinimas - Pašalinimo vadovas

Miia file viruso pašalinimas

Kas yra Miia virusas?

Miia ransomware yra asmeninius failus užrakinantis virusas, reikalaujantis sumokėti išpirką už jų atrakinimą

Miia ransomwareIšpirkos pranešimas _readme.txt ragina sumokėti išpirką ir taip gauti iššifravimo raktą, tačiau neturėtumėte pasikliauti kibernetinių nusikaltėlių pažadais.

Miia failų virusas yra kenkėjiška programa, skirta užšifruoti visus asmeninius duomenis kompiuteryje ir reikalauti išpirkos už jų grąžinimą. Sudėtingi kariuomenės lygio algoritmai leidžia pakeisti įrenginyje rastus duomenis, net archyvus ir kitus failus, naudojant šifravimo algoritmą, kuris proceso metu taip pat prideda .miia plėtinį, kad pažymėtų visas kompiuteryje rastas ir sėkmingai viruso paveiktas dalis.

Dėl to ir kilo ransomware pavadinimas, t. y., išpirkos reikalaujanti programa. Aukos nebegali pasiekti užšifruotų failų, o atkūrimui reikalingas unikalus raktas, kurį turi už šio viruso besislepiantys kibernetiniai nusikaltėliai. Tokius raktus taip pat įmanoma gauti, kai tyrėjai sugeba įveikti sudėtingą infekciją arba kai veiklą perima teisėsaugos institucijos.

Kai šifravimas būna baigtas, Miia virusas palieka išpirkos pranešimą _readme.txt – kibernetinių nusikaltėlių nurodymus vartotojams. Jame aukoms paaiškinama, kas atsitiko su jų failais, ir tvirtinama, kad vienintelis būdas juos susigrąžinti yra sumokėti išpirką už iššifravimo įrankį. Derybų tikslui sukčiai taip pat pateikia el. pašto adresus [email protected], [email protected].

Išpirkos reikalaujančių programų funkcijos ir šaknys

Miia ransomware priklauso kenkėjiškų programų šeimai, žinomai kaip Djvu ransomware, todėl niekada nerekomenduojama sumokėti šių nusikaltėlių reikalaujamos išpirkos ar su jais susisiekti. Šiais žmonėmis negalima pasitikėti. Kriptovirusas arba failus užrakinanti kenkėjiška programa užšifruoja visus svarbius failus „Windows“ kompiuteryje ir apriboja prieigą prie jų, kad būtų galima reikalauti iš aukų bitkoinų. Išpirkos žinutėje kibernetiniai nusikaltėliai aiškina, kad vienintelis būdas susigrąžinti duomenis yra sumokėti reikalaujamą išpirką bitkoinais.

Pilnas ransomware išpirkos reikalaujantis pranešimas atrodo taip:

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
hxxps://we.tl/t-ZYodHvPkHI
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail “Spam” or “Junk” folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Nors tiesa, kad šiems viruso paveiktiems failams atrakinti reikalingas unikalus iššifravimo raktas, ekspertai rekomenduoja nemokėti išpirkos, nes kibernetiniai nusikaltėliai gali netesėti savo pažadų ir dėl to aukos gali patirti finansinių nuostolių. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip atsikratyti kenkėjiškos programos ir pasitelkti alternatyvius duomenų atkūrimo būdus. 50% nuolaida per pirmąsias 72 valandas, kurią siūlo kibernetiniai nusikaltėliai, turėtų paskatinti jus susimokėti, tačiau stenkitės nepakliūti į sukčių spąstus.

Pavadinimas Miia ransomware
Tipas Ransomware, kriptovirusas, failus užrakinantis virusas
Šeima STOP/Djvu ransomware
Plėtinys .miia plėtinys pridedamas prie kiekvieno paveikto failo pavadinimo
Išpirkos pranešimas _readme.txt
Kontaktai [email protected], [email protected]
Failų atkūrimas Jei nėra atsarginių kopijų, duomenų atkurti beveik neįmanoma. Nepaisant to, siūlome išbandyti alternatyvius metodus, kurie kai kuriais atvejais gali jums padėti – pateikiame juos žemiau
Kaip plinta Failai su kenkėjišku kodu būna prisegami prie el. laiškų, taip pat plinta per piratines programų versijas ir įvairius nesaugius puslapius
Viruso pašalinimas Norėdami pašalinti grėsmę turėtumėte pasitelkti tokios saugos programas kaip SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes
Sistemos taisymas Virusas gali pažeisti sistemą, todėl nepamirškite jos sutaisyti naudodami tokią programą kaip FortectIntego

Miia ransomware yra virusas, kuris atakuoja „Windows“ kompiuterius naudodamas įvairius įsiskverbimo į sistemą būdus. Dažniausiai pasitaikantys būdai yra failai su kenkėjišku kodu, kurie prisegami prie el. laiškų kaip priedai arba įtraukiami į nesaugiuose interneto puslapiuose randamus piratavimo paketus. STOP/Djvu virusų šeima labai dažnai pasitelkia „NBA“ arba „FIBA“ žaidimų ar „Adobe“ produktų piratines versijas. Patekęs į vidų, virusas naudoja šifravimo algoritmą, kad užrakintų visus dokumentus, archyvus, vaizdo įrašus, muziką ir kitus failus, ir netgi sugeba sugadinti sistemos duomenis tiesiogiai registre ir kitose OS dalyse.

Labai svarbu pilnai pašalinti virusą

Miia ransomware gali kelti labai rimtą grėsmę. Dėl savo gebėjimo plisti dar toliau, nei veikiausiai įsivaizduojate, jis tampa dideliu, daug žalos galinčiu padaryti virusu. Svarbu nedelsti ir sustabdyti šio viruso plitimą kruopščiai pašalinant visus jo ir kitų kenkėjiškų programų pėdsakus.

Prieš pradėdami nerimauti dėl failų, kurie jau buvo paveikti arba gali būti užkrėsti būsimomis grėsmėmis, būtinai sustabdykite dabartinę infekciją. Jei esate išpirkos reikalaujančios programos auka, jai pašalinti turėtumėte naudoti antivirusinę programą, nes atlikti tai rankiniu būdu yra pernelyg sudėtinga ir rizikuojate nepastebėti kai kurių su virusu susijusių failų.

Kai kurios išpirkos reikalaujančios programos gali savaime susinaikinti pasibaigus failo šifravimo procesui. Net ir tokiais atvejais kenkėjiška programa gali palikti įvairius duomenų vagystės modulius arba veikti kartu su kitomis kenkėjiškomis programomis jūsų įrenginyje. Ši šeima žinoma jau seniai, o naujausios versijos, tokios kaip Shgv, Hgsh ar Moia, pasižymi pažangiomis funkcijomis.

SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes gali aptikti ir pašalinti visus su ransomware susijusius failus, papildomus modulius ir kitus virusus, kurie gali slėptis jūsų sistemoje. Apsaugos programa yra tikrai paprasta naudoti ir nereikalauja jokių išankstinių IT žinių, kad būtų sėkmingai pašalintas Miia virusas. Tai turėtų būti pirmasis žingsnis, nes yra tikimybė, kad jūsų failai bus dar labiau sugadinti, jei virusas ir toliau veiks sistemoje.

Miia failų virusasŠią infekciją gali aptikti patikimos antivirusinės programos.

Po infekcijos pašalinimo atkurkite sistemos funkcijas

Kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistemoje atliekami įvairūs pakeitimai. Pvz., infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Miia virusas yra pavojingas, tačiau atminkite, kad ransomware užšifruoti duomenys nėra vienintelės kompiuterio dalys, kurias jis paveikia. Infekcija yra labai rimta ir gali visam laikui sugadinti įrenginį, todėl itin svarbu ją pašalinti ir pataisyti sugadintas sistemos dalis. Užšifruoti failai yra svarbūs, tačiau jie gali visam laikui būti sugadinti, jei leisite išpirkos reikalaujančiajai programai ilgą laiką veikti jūsų kompiuteryje.

Iššifravimo galimybė priklauso nuo to, koks ID buvo buvo panaudotas

Norėdami sėkmingai iššifruoti užkoduotus failus, turėtumėte sužinoti, koks ID buvo suteiktas jūsų įrenginiui. Tai labai svarbu, nes nuo to priklauso iššifravimo galimybės ir ar tai išvis įmanoma. Ar naudojamas offline ID, ar online ID priklauso nuo to, ar šifravimo metu virusas naudoja unikalų integruotą kodą, ar susisiekia su nuotoliniais serveriais.

Jei naudojamas offline ID, jis būna vienodas visiems įrenginiams, kuriuos paveikė ta viruso versija, o jei naudojamas online ID, tuomet kiekvienas įrenginys gauna unikalų raktą. Naujausios šios šeimos versijos naudoja online ID, todėl tokios infekcijos kaip Miia failų virusas yra neiššifruojamos be rakto. Deja, ransomware ataka paprastai užtrunka vos kelias minutes, todėl problemą galite pastebėti tik tada, kai failai jau yra užrakinti.

Skirtumas tarp offline ir online raktų yra tas, kad pirmuosius vienu metu gali naudoti keli žmonės, todėl gavę vieną raktą saugumo specialistai gali padėti daugybei vartotojų. Oficialių iššifravimo įrankių, skirtų įveikti visoms išpirkos reikalaujančioms programoms, nėra. Tačiau tokių įrankių paklausa visada egzistuoja, todėl virusų tyrinėtojai stengiasi ir toliau juos kurti.

Miia virusasFailus užrakinantis virusas paveikia visus asmeninius duomenis.

Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas vienu iš Djvu variantų, turėtumėte pabandyti naudoti Emsisoft iššifravimo priemonę, skirtą Djvu/STOP. Svarbu paminėti, kad šis įrankis veiks ne visiems – jis veikia tik tuo atveju, jei duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, t. y. kai kenkėjiška programa nesugeba susisiekti su savo nuotoliniais serveriais.

Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
 • spustelėkite Decrypt.

Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:

 1. Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
 2. Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
 3. This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.

Miia failų virusas yra sudėtingas ir laikui bėgant jis vis labiau tobulėja. Pažangus šifravimas, patvarumą užtikrinančios funkcijos ir kitos sudėtingos funkcijos leidžia kūrėjams sėkmingai platinti infekcijas. Naujos versijos išleidžiamos kiekvieną savaitę, o sudėtingi algoritmai užtikrina, jog nepavyks lengvai atkurti užkoduotų failų – tai pagrindinė taktika, kurios griebiasi kibernetiniai nusikaltėliai, kad galėtų reikalauti išpirkos.

Tokios kenkėjiškos programos visada yra didelė problema ir daugeliu atvejų kibernetinio saugumo ekspertai negali iššifruoti paveiktų failų. Tačiau būtina kuo greičiau tinkamai pašalinti Miia ransomware infekciją nepažeidžiant kompiuterio ar neprarandant visų duomenų. Juk neatsikračius grėsmės arba ją pašalinus ne iki galo, negalima pradėti failų atkūrimo! Jei norite, kad procesas būtų sėkmingas, pasikliaukite tokiais įrankiais kaip SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Nepamirškite, kad ransomware gali veikti fone ir kad pašalinus infekciją duomenys nėra atkuriami automatiškai. Virusų pašalinimas padeda užtikrinti įrenginio saugumą, o tokie įrankiai kaip FortectIntego gali sutvarkyti viruso žalą ir ištaisyti sistemos problemas. Tik po to galite ieškoti duomenų atkūrimo būdų. Jei norite vėl saugiai naudotis kompiuteriu, vykdykite toliau pateiktas instrukcijas ir peržiūrėkite papildomus patarimus, susijusius su duomenų atkūrimu ir virusų pašalinimu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Miia file viruso pašalinimas

Svarbūs veiksmai, kuriuos reikia atlikti prieš Miia file šalinimą

Failų šifravimas ir išpirkos reikalaujančio viruso infekcija yra du atskiri procesai, nors pastarasis nebūtų įmanomas be pirmojo. Tačiau svarbu suprasti, jog kenkėjiškos programos atlieka įvairius pakeitimus Windows operacinėje sistemoje, iš esmės pakeisdamos jos veikimą.

SVARBU neturintiems atsarginių kopijų! → 
Jeigu iš karto mėginsite naudoti saugos ar failų atkūrimo programą, galite visiems laikams pažeisti savo failus ir tokiu atveju jau nepadėtų net ir veikiantis dešifratorius.

Prieš pradėdami vykdyti žemiau pateiktas instrukcijas, turėtumėte nukopijuoti užšifruotus Miia virusas failus į atskirą laikmeną. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks USB atmintinė arba SSD. Kai viską nukopijuosite, atjunkite laikmeną nuo kompiuterio. Užšifruotuose duomenyse nėra jokio kenksmingo kodo, todėl juos saugu perkelti į kitus įrenginius.

Žemiau pateiktos instrukcijos gali atrodyti sudėtingos, bet iš tikrųjų viskas turėtų pavykti gan paprastai, jei kiekvieną žingsnelį atliksite tinkama tvarka. Šie nemokami, tačiau išsamūs paaiškinimai padės sėkmingai pašalinti kenkėjiškas programas ir atlikti duomenų atkūrimą.

Jei turite klausimų, pastebėjimų ar iškilo problemų mėginant vykdyti instrukcijose nurodytus veiksmus, nedvejodami susisiekite su mumis Klausk skiltyje.

SVARBU! →
Prieš pradedant duomenų atkūrimo procesą, būtina pilnai pašalinti infekciją iš kompiuterio, nes kitu atveju išpirkos reikalaujanti programa gali pakartotinai užšifruoti iš atsarginių kopijų gautus failus.

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis Miia file pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Miia file prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis