Moia viruso šalinimas (virusai)

Moia viruso pašalinimas

Kas yra Moia virusas?

Moia ransomware – duomenis užrakinantis virusas, sukurtas tam, kad išviliotų iš savo aukų pinigus

Moia ransomwareInfekcija užrakina failus ir gali paveikti sistemos procesus.

Moia virusas yra grėsmė, kuria siekiama išgąsdinti vartotojus, kad jie sumokėtų reikalaujamą bent 490 USD išpirką bitkoinais. Ransomware yra kenkėjiška programa, skirta užšifruoti visus asmeninius duomenis kompiuteryje ir tada reikalauti pinigų už failų grąžinimą ir pilną prieigą prie įrenginio. Patekęs į sistemą, šis virusas užšifruoja visas asmenines nuotraukas, vaizdo įrašus, dokumentus, archyvus ir kitus failus naudodamas sudėtingą šifravimo algoritmą, kuris šio proceso pabaigoje taip pat prideda .moia plėtinį. Aukos nebegali pasiekti šių failų. Kad galėtų atidaryti paveiktus failus, aukoms reikia unikalaus rakto, kurį turi ransomware sukūrę kibernetiniai nusikaltėliai.

Užbaigus šifravimą, Moia failų virusas pateikia _readme.txt išpirkos pranešimą su išsamiomis kibernetinių nusikaltėlių instrukcijomis. Jame aukoms paaiškinama, kas atsitiko su jų failais, ir tvirtinama, kad vienintelis būdas juos atkurti yra sumokėti išpirką už iššifravimo įrankį. Derybų tikslais sukčiai taip pat pateikia el. pašto adresus [email protected], [email protected]. Tačiau kontaktavimas su kibernetiniais nusikaltėliais gali sukelti dar daugiau problemų, todėl tai nėra rekomenduojama.

Moia ransomware yra kriptovirusas, priklausantis kenkėjiškų programų šeimai, žinomai Djvu ransomware vardu. Ši kenkėjiška programa užšifruoja visus svarbius failus „Windows“ kompiuteryje ir apriboja prieigą prie jų. Išpirkos raštelyje už ataką atsakingi kibernetiniai nusikaltėliai paaiškina, kad vienintelis būdas atkurti duomenis yra sumokėti išpirką bitkoinais. Jie net siūlo 50% nuolaidą, jei auka susisieks su jais per pirmąsias 72 valandas. Išpirkos pranešimas atrodo taip:

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
https://we.tl/t-Tjb0YqckGX
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail „Spam“ or „Junk“ folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Your personal ID:

Nors tiesa, kad užkoduotiems failams atrakinti reikalingas unikalus iššifravimo raktas, nerekomenduojama nemokėti išpirkos, nes kibernetiniai nusikaltėliai gali netesėti savo pažadų ir dėl to aukos gali patirti finansinių nuostolių. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip atsikratyti kenkėjiškos programos ir ir papasakosime apie alternatyvius duomenų atkūrimo metodus.

Pavadinimas Moia virusas
Tipas Ransomware, kriptovirusas, failus užrakinantis virusas
Šeima STOP/Djvu ransomware
Plėtinys Užšifruoti failai gauna .moia plėtinį, t. y., „picture.jpg“ tampa „picture.jpg.moia“
Išpirkos žinutė _readme.txt
Kontaktai [email protected], [email protected]
Viruso pašalinimas Reikia naudoti patikimą antivirusinę programą, kuri gali aptikti infekciją ir tinkamai ją pašalinti
Sistemos taisymas Virusas gali pažeisti sistemą, todėl nepamirškite jos sutaisyti pasitelkdami tokią programą kaip FortectIntego

Moia ransomware – kibernetinė infekcija, galinti visiškai pakenkti duomenims, todėl geriausias sprendimas būtų pašalinti grėsmę, kai tik gausite išpirkos pranešimą. Tai virusas, kuris atakuoja Windows kompiuterius naudodamas įvairius įsiskverbimo metodus.

Patekęs į vidų, jis naudoja šifravimo algoritmą, kad užrakintų visus įrenginyje esančius dokumentus, archyvus, vaizdo įrašus, muziką ir kitus failus. Procesas baigiamas pridėtu priedu prie failo pavadinimo – lygiai tokiu pačiu, kaip ransomware pavadinimas. Šifravimas yra glaudžiai susijęs su iššifravimu, nes šifravimo metu sukurtas ID yra reikalingas nusikaltėliui, kad jus identifikuotų ir kartu tam, kad suveiktų iššifravimo įrankis.

Tačiau naujausiose šios šeimos versijose, įskaitant Rigj, naudojami internetiniai raktai (online ID), kurie yra unikalūs kiekviename užkoduotame įrenginyje. Tai labai apsunkina .moia failų iššifravimo procesą. Ankstesnės versijos kurį laiką buvo iššifruojamos. Šiuo metu tik kai kurios aukos gali atkurti failus naudodamos anksčiau sukurtą įrankį.

Deja, kodavimo trūkumai buvo greitai ištaisyti, o šifravimo algoritmai buvo pakeisti taip, kad jie būtų sudėtingesni. Štai kodėl turite pašalinti grėsmę naudodami tokias patikimas saugos priemones kaip, pvz., SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Tik pašalinę virusą galite pereiti prie failų klausimo. Oficialaus iššifravimo įrankio kūrimas patobulintoms versijoms gali užtrukti itin ilgai.

Moia viruso pavyzdysVirusas gali būti aptiktas patikimų antivirusinių programų.

Vienas iš pasirinkimų, susidūrus su Djvu šeimos virusais

Šis virusas kilęs iš gerai žinomos STOP/Djvu šeimos, kuri pirmą kartą buvo pastebėta 2018 m., o nuo to laiko išleido daugybę ransomware variantų. Kibernetiniai nusikaltėliai geba kiekvieną savaitę išleisti bent 2 naujas versijas. O naujausi pakeitimai palieka aukoms sugadintus failus ir pažeistą sistemą.

Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas vienu iš Djvu variantų, turėtumėte pabandyti naudoti Emsisoft iššifravimo priemonę, skirtą Djvu/STOP. Svarbu paminėti, kad šis įrankis veiks ne visiems – jis veikia tik tuo atveju, jei duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, t. y. kai kenkėjiška programa nesugeba susisiekti su savo nuotoliniais serveriais.

Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
 • spustelėkite Decrypt.

Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:

 1. Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
 2. Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
 3. This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.

Ką daryti norint išvengti virusų

Infekcija dažniausiai plinta naudojant kenkėjiškus failus, užkrėstus ransomware kodu. Šios dalys gali būti pridėtos prie el. laiško arba pridėtos kaip tiesioginės nuorodos. Kad virusas greitai plistų, nusikaltėliai labai pasikliauja piratavimu, įvairiomis torrent svetainėmis, kuriose besilankantys vartotojai dažnai pamiršta apie saugumą.

Ši konkreti ransomware versija buvo išplatinta per įvairias piratines programų versijas – „Photoshop“, „Adobe“ ir pan. Nemokamuose nelegaliuose licencijuotų programų, žaidimų ir kitų populiarių dalykų paketuose būna įdėtas ir Moia ransomware.

Kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistemoje atliekami įvairūs pakeitimai. Pvz., infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Papildomi naudingi patarimai ir iššifravimo alternatyvos

Nepasitikėkite niekuo, kas teigia, kad gali iššifruoti jūsų failus už tam tikrą mokestį ar net nemokamai. Šie žmonės yra arba sukčiai, arba nusikaltėliai, bandantys jums meluoti. Tai nėra virusas, kurį būtų galima lengvai iššifruoti, todėl netikėkite jokiais panašiais teiginiais. Problema su tokiomis paslaugomis yra ta, kad procese taip pat gali dalyvauti kriptovaliutas norintys gauti veikėjai.

Jei norite atkurti failus po Moia ransomware atakos, tam yra du būdai. Jei turite savo duomenų kopijas, norint susigrąžinti prieigą prie failų, mokėti kibernetiniams nusikaltėliams tikrai nebūtina. O internete galima rasti įvairių programų. Nepamirškite, kad prieš ką nors pirkdami turėtumėte patikrinti internetą.

Moia failų virusasFailus užrakinantis virusas užšifruoja failus, kad šie būtų nebeatidaromi.

Jei kyla sunkumų bandant pašalinti Moia ransomware, gali būti, kad virusui pavyko pakeisti jūsų įrenginio nustatymus ar programas, reikalingas grėsmei pašalinti. Tai gali apimti saugos funkcijų, susijusių su kenkėjiškų programų kovos įrankiais, (pvz., ugniasienės apsauga) išjungimą, kad šios programos nebeveiktų tinkamai. Žemiau pateikiami keli metodai, padedantys sėkmingai paleisti SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Žinome, kad Moia failų viruso užšifruoti failai kelia pagrindinį susirūpinimą, tačiau priimdami sprendimus turėtumėte būti atsargūs. Taip išvengsite galimos žalos sistemai, nes jei ransomware dar kartą paleidžia tų pačių failų šifravimą, yra padaroma nepataisoma žala.

Svarbu atsikratyti visų infekcijos pėdsakų laikantis tinkamos kibernetinio saugumo praktikos ir vengiant rizikingų veiksmų. Paleiskite FortectIntego, kad tinkamai sutaisytumėte sistemą. Taip galima išvengti didesnių pavojų ir problemų.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Moia viruso pašalinimas

Svarbūs veiksmai, kuriuos reikia atlikti prieš Moia šalinimą

Failų šifravimas ir išpirkos reikalaujančio viruso infekcija yra du atskiri procesai, nors pastarasis nebūtų įmanomas be pirmojo. Tačiau svarbu suprasti, jog kenkėjiškos programos atlieka įvairius pakeitimus Windows operacinėje sistemoje, iš esmės pakeisdamos jos veikimą.

SVARBU neturintiems atsarginių kopijų! → 
Jeigu iš karto mėginsite naudoti saugos ar failų atkūrimo programą, galite visiems laikams pažeisti savo failus ir tokiu atveju jau nepadėtų net ir veikiantis dešifratorius.

Prieš pradėdami vykdyti žemiau pateiktas instrukcijas, turėtumėte nukopijuoti užšifruotus Moia virusas failus į atskirą laikmeną. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks USB atmintinė arba SSD. Kai viską nukopijuosite, atjunkite laikmeną nuo kompiuterio. Užšifruotuose duomenyse nėra jokio kenksmingo kodo, todėl juos saugu perkelti į kitus įrenginius.

Žemiau pateiktos instrukcijos gali atrodyti sudėtingos, bet iš tikrųjų viskas turėtų pavykti gan paprastai, jei kiekvieną žingsnelį atliksite tinkama tvarka. Šie nemokami, tačiau išsamūs paaiškinimai padės sėkmingai pašalinti kenkėjiškas programas ir atlikti duomenų atkūrimą.

Jei turite klausimų, pastebėjimų ar iškilo problemų mėginant vykdyti instrukcijose nurodytus veiksmus, nedvejodami susisiekite su mumis Klausk skiltyje.

SVARBU! →
Prieš pradedant duomenų atkūrimo procesą, būtina pilnai pašalinti infekciją iš kompiuterio, nes kitu atveju išpirkos reikalaujanti programa gali pakartotinai užšifruoti iš atsarginių kopijų gautus failus.

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis Moia pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Moia prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis