Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Kovter viruso šalinimas

| Tipas: Ransomware

Kovter virusas (angl. Kovter ransomware) yra pavojinga kompiuterinė infekcija, kuri pasirodė 2014 m. gegužės viduryje. Šiuo metu ji plinta JAV, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Nyderlanduose, tačiau yra labai tikėtina, kad greitu metu šis virusas paplis visame pasaulyje. Kai tik jis patenka į kompiuterį, jis iškarto jį užblokuoja ir atlieka eilę kitų veiksmų, kurių pagalba jis tikisi apgauti žmones ir priversti juos sumokėti neegzistuojančią baudą. Kovter virusas yra ypač panašus į jums jau gerai žinomą FBI virusą, Ukash virusą, Policijos Departamento virusą ir daugelį kitų „ransomware“ kategorijai priskiriamų virusų. Vis dėl to, šis virusas buvo kiek patobulintas ir turi galimybę sužinoti žmonių labiausiai lankomas svetaines. Jeigu jūs nuolat lankotės suaugusiems skirtose arba kitose nelegaliose svetainėse, Kovter gali lengvai tai panaudoti savo padirbtame pranešime ir vėliau paprašyti sumokėti už tai baudą. Žinoma, jūs niekada neturėtumėte to daryti. Jūs privalote ignoruoti Kovter virusui priklausantį įspėjimą ir kuo greičiau pašalinti šį virusą iš savo kompiuterio.

Kaip Kovter gali užkrėsti mano kompiuterį?

Kovter virusas dažniausiai plinta naudojant tuos pačius metodus, kurie buvo naudojami platinant kitus Ukash virusus. Šie metodai yra neįsivaizduojami be trojanų, kurie yra slepiami neteisėtose svetainėse ar programose. Siekdami išvengti tokių virusų kaip šis, jūs privalote įsitikinti, kad jūsų kompiuteryje yra įrašyta naujausia antivirusinės versija. Be to, turite vengti nelegalių svetainių, ignoruoti erzinančias reklamas ir el. laiškus, kurie jums buvo atsiųsti jums nežinomų siuntėjų. Jei Kovter virusas patenka į sistemą, ji inicijuoja anksčiau minėtas veiklas ir pradeda rodyti savo netikrą pranešimą. Paprastai, jis prisistato kokia nors Vyriausybine institucija, kuri dažniausiai yra parenkama pagal aukos kompiuterio vietą. Jei pastebėjote, kad jūsų kompiuterio ekranas buvo užblokuotas Policijos Departamento ar panašios institucijos, jums reikia kuo greičiau patikrinti kompiuterį su antivirusine programa ir įsitikinti, kad jame nėra Kovter viruso.

Kaip pašalinti Kovter virusą?

Jei jūsų kompiuteris buvo užsikrėstas Kovter, jums reikėtų neeikvoti savo laiko ir kuo greičiau jį patikrinti su viena iš šių programų: Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner. Jei negalite atsisiųsti arba paleisti nė vienos iš jų, atlikite šiuos veiksmus.

  1. Iš naujo paleiskite užkrėstą kompiuterį.
  2. Spauskite Start -> Run ir įveskite https://www.2-spyware.com/download/hunter.exe (jei esate užblokuotas, paspauskite alt + tab ir vėl bandykite vesti šį adresą)
  3. Įspėjame, kad virusas vėl gali pradėti rodyti savo perspėjima. Šiuo atveju, paspauskite Alt + Tab ir „R“ tiek kartų kiek reikia.
  4. Parsisiųskite antivirusinę ir paleiskite ją norėdami pašalinti užkrėstus failus iš sistemos.
Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Kovter virusas ekrano nuotrauka
Kovter virusas ekrano nuotrauka

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-kovter-ransomware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Kovter ransomware