Kompiuterių ekspertai perspėja apie atsinaujinusią Delta Homes viruso veiklą!

Security experts warn about reappearance of Delta Homes virus!Delta-homes.com yra pavojinga paieškos sistema, kuri jau sukėlė įvairių diskusijų Internete. Akivaizdu, jog ji buvo sukurta visai ne dėl to, kad padėtų žmonėms Internete surasti juos dominančią informaciją. Ji yra naudojama priversti juos apsilankyti pavojinguose el. puslapiuose ir taip uždirbti pinigų.

Atrodo, jog šis ‘browser hijacker’ kategorijai priskiriamas virusas neseniai atnaujino savo veiklą. Anot paskutinių naujienų, jis jau sugebėjo užkrėsti tūkstančius Rusijoje, Turkijoje, Danijoje, Lenkijoje ir JAV esančių kompiuterių. Deja, kas tiksliai yra atsakingas už šio viruso sukūrimą vis dar nėra žinoma. Manoma, jog jį sukūrė Rusijoje gyvenantys hakeriai, kurie jį naudoja pakeisti užkrėstuose kompiuteriuose esančių naršyklių nustatymus ir priversti savo aukas apsilankyti jų interneto svetainėse. Norėdami išvengti Delta Homes viruso, būtinai įsitikinkite, kad jūsų kompiuteryje yra įrašyta patikima antivirusinė programa.

Pirmą kartą ši programa buvo pastebėta 2013 metų viduryje. Kaip ir naujausia jos versija, ji buvo platinama įvairių nemokamų programų pagalba. Į jos platinimą buvo įtraukta liūdnai pagarsėjusi Babylon įrankių juosta, Softonic, Any.Do, Beeline Reader ir kitos nemokamos programos. Atnaujintos Delta-Homes.com versijos pasirodė 2014 metų pradžioje ir viduryje.

Nesvarbu apie kurią šio viruso versiją kalbėtume, visos jos elgiasi panašiai. Vos tik patenka į sistemą, Delta homes.com bando pakeisti sistemos nustatymus ir užblokuoja pradžios puslapį (angl. Start page) bei numatytąjį paieškos puslapį (angl. Default search engine). To pasekoje, auka pradeda negalėti naudotis tokiais puslapiais kaip „Google“, „Bing“, „Yahoo“ ir panašiai. Be to, jai yra nuolat rodomi pakeisti paieškos rezultatai ir įvairios reklamos. Jei kuri iš šių reklamų sugeba sudominti savo auką, ji, vos tik ant jos yra paspaudžiama, peradresuoja ją į iš anksto numatytą svetainę. Dauguma tokių svetainių yra pavojingos ir užkrėstos įvairiais virusais, todėl mes jums labai rekomenduojame jų vengti.

Atrodo, kad keturiasdešimt procentų žmonių, kurie nukentėjo nuo atnaujintos Delta-Homes.com versijos gyvena Rusijoje. Tai skamba gana neįtikėtinai, ypač žinant kokioje šalyje buvo sukurtas šis virusas. Jei manote, kad jūsų kompiuteris gali būti juo užkrėstas, neturėtumėte to ignoruoti, nes tai gali nulemti dar pavojingesnių programų pasirodymą kompiuteryje. Norėdami sužinoti ką reikia padaryti norint panaikinti šį virusą (kokias programas naudoti, kokius sistemos nustatymų pakeitimus atlikti ir t.t.) perskaitykite žemiau pateiktą informaciją:

Daugiau informacijos apie Delta-Homes.com virusą rasite šiame aprašyme (anglų kalba):

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jake Doevan yra vienas iš Virusai.lt naujienų redaktorių. Vos tik baigęs komunikacijos ir žurnalistikos studijas, jis susidomėjo IT industrija.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Programos
Palygink