Irjg viruso šalinimas (virusai)

Irjg viruso pašalinimas

Kas yra Irjg išpirkos virusas?

Irjg ransomware yra failus užrakinantis virusas, kurio pagrindinis tikslas – išreikalauti iš aukų susimokėti išpirką

Irjg virusasIšpirkos reikalaujantis virusas užrakina failus su pretekstu prašyti pinigų

Irjg ransomware yra kriptovirusas, kuris užšifruoja asmeninius failus kompiuteryje, kad galėtų reikalauti aukas sumokėti už iššifravimo raktą. Tai daroma per išpirkos žinutę file_readme.txt, kuri rodoma darbalaukyje ir aplankuose, vos tik šifravimo procedūros būna pilnai užbaigtos. Infekcija pradeda veikti, kai vartotojas atsisiunčia piratinį ar kitą užkrėstą failą. Tokie virusai kaip šis gali greitai pereiti per saugomus failus ir rasti tinkamus užšifravimui duomenis, tad auka suvokia, kas įvyko tik tada, kai failai jau būna užrakinti.

Nors yra keletas papildomų procesų, kuriuos sukelia šis virusas, jis pradeda savo veiklą būtent nuo šifravimo. Kad auka nesuprastų kas vyksta, ransomware kompiuterio ekrane pateikia apgaulingą „Windows“ naujinimo langą ir taip užmaskuoja failų šifravimo procedūrą. Tad vartotojas nesuvokia, kas nutiko, kol nepamato užrakintų duomenų ir neperskaito išpirkos žinutės.

Daugeliu atvejų šį kodą sukuria virusų kūrėjai, tačiau taip pat egzistuoja papildomi žmonės, kurie platina šią infekciją ir užtikrina mokėjimų reikalavimą. Ši šeima reikalauja 490-980 USD bitkoinų valiuta. Jei aukos greitai susisiekia su užpuolikais per nurodytą el. paštą, jiems pasiūloma susimokėti mažesnė išpirkos sumą. Tačiau praėjus 72 valandoms, kaina pakyla iki 980 USD ir negali būti sumažinta. Mokėjimo pervedimo instrukcijos pateikiamos išpirkos išpirkos žinutėje, tačiau perspėjame, jog vykdyti visus nusikaltėlių nurodymus nėra geriausias sprendimas.

Gali būti, kad po kiek laiko bus sukurti iššifravimo įrankiai, tačiau tai ilgai užtrunka. Žmonės nori iš karto naudotis kompiuteriu ir kuo greičiau atkurti reikiamas funkcijas. Visgi, tai nėra saugu, kol virusas vis dar aktyvus. Galime tik pasiūlyti saugoti kai kuriuos kenkėjiškus failus, užkoduotus duomenis atskiroje saugykloje, pvz., USB rakte, ir laukti, kol specialistai galbūt galės pasiūlyti būdą, kaip susigrąžinti užšifruotus duomenis. O per tą laiką galite pašalinti infekciją, sutvarkyti kompiuterio funkcijas ir pakeisti paveiktus failus, naudodami atsargines duomenų kopijas.

Pavadinimas Irjg virusas
Tipas Ransomware, failus užrakinantis virusas
Šeima Djvu/ STOP ransomware
Failų priedėlis .irjg pridedamas kiekvieno paveikto failo pabaigoje
Kaip plinta Užkrėstą failą galima atsisiųsti per įvairias nesaugias svetaines drauge su žaidimų ar programų crack'ais arba atsisiuntus prisegtą failą, kuris platinamas per šlamštui priskiriamus el. laiškus
Išpirkos žinutė _readme.txt paaiškina vartotojams kas nutiko ir ką jie turėtų daryti
Kontaktai [email protected], [email protected]
Išpirkos dydis 980 USD arba 490 USD, jei sumokėsite per 72 valandas nuo infekcijos patekimo į sistemą
Pašalinimas Norint tinkamai išvalyti sistemą, reikia pasitelkti patikimą antivirusinę programą
Sistemos taisymas Kenkėjiška programa gali pažeisti įrenginio sistemą, tačiau tokie naudingi įrankiai kaip FortectIntego gali padėti sutaisyti sisteminius failus

Faktai apie ransomware tipo virusą

Irjg yra failu užrakinančio viruso varianto, priklausančio vis augančiai Djvu ransomware šeimai, pavadinimas. Ši šeima jau daugelį metų platina rimtų problemų pridarančias infekcijas. Kibernetiniai nusikaltėliai geba kiekvieną savaitę paleisti į internetą vis po naują viruso versiją. Jis užšifruoja failus, prideda .irjg plėtinį failų pavadinimų ir sukuria išpirkos žinutę, kurioje nurodomos mokėjimo instrukcijos.

Ransomware yra kenkėjiška programa, kuri užšifruoja jūsų dokumentus ir verčia jus susimokėti, jei norite ir vėl naudotis svarbiais failais. Kadangi ši šeima žinoma jau kurį laiką, nerekomenduojama susisiekti nurodytais kontaktais ar mokėti išpirką. Djvu/STOP ransomware šeimą virusų analitikai pirmą kartą atskleidė ir atrado dar 2018 metais, tačiau nuo to laiko buvo pereita prie daug pažangesnių metodų.

Ši nauja Irjg ransomware versija savo veikimo principu turi daug panašumų su kitais DJVU šeimos virusais, tokiais kaip Tisc, Rigd ar Nqsq. Vos tik šios infekcijos sėkmingai patenka į sistemą, jos ne tik užrakina failus, bet ir atlieka daug kitų procesų, kurie užtikrina, kad būtų sunku pilnai atsikratyti viruso ir susigrąžinti failus.

Išpirkos žinutėje aukoms pranešama, kad jie negali iššifruoti failų be tinkamos iššifravimo įrangos ir rakto, kuris kainuoja 490 USD arba 980 USD, atsižvelgiant į tai, kaip greitai aukos su jais susisieks. Pirmosioms 72 valandoms yra taikoma 50% nuolaida. Tačiau mokėti nusikaltėliams yra pavojinga. Turėtumėte pašalinti infekciją, pataisyti tiek failų, kiek galite ir ignoruoti bet kokius papildomus nusikaltėlių pranešimus.

Irjg ransomware virusasRansomware - failus rakinanti infekcija

Išsamesnė mokėjimo informacija pateikiama parašius el. laišką [email protected] arba [email protected]. Prieš sumokėdami išpirką/įsigydami įrankius užšifruotų duomenų atrakinimui, aukos gali atsiųsti vieną failą mainais (tiesa, ne didesnį kaip 1 MB), kad šis būtų atkurtas. Taip kibernetiniai nusikaltėliai tikisi įgyti Irjg ransomware aukų pasitikėjimą, kad šios atsiųstų išpirką.

Tokioms infekcijoms įveikti geriausiai tinka antivirusinės programos, nes tokie įrankiai kaip SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes gali nuskaityti kompiuterį ir surasti visus kenkėjiškus failus, kurie priklauso virusui. Infekcijos pašalinimas užtrunka kelias minutes, tad itin greitai įrenginys ir vėl tampa saugus, be jokios grėsmės, kad bus užšifruoti nauji failai.

Visgi, kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistema pakeičiama, kad veiktų kitaip. Infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti arba sugadinti DLL failus ir t. t. O antivirusinės programos tik pašalina virusą ir nesutvarko jo padarytos žalos.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Žingsniai, kuriuos galite atlikti vietoj išpirkos sumokėjimo

Iššifravimas gali būti įmanomas, gei Irjg ransomware naudoja vadinamąjį offline raktą, kuris visiems vartotojams yra vienodas. Prieš užšifruodamas failus, algoritmas sukuria unikalų kodą, kurio reikia, jog būtų galima atrakinti duomenis. Tačiau šis metodas buvo naudojamas prieš daugelį metų. Dabar tokie virusai bendrauja su C&C serveriu, todėl kiekviena auka gauna unikalų ID, reikalingą duomenims iššifruoti. O tai reiškia, jog duomenų negalima atrakinti naudojant universalų iššifravimo įrankį.

Visgi, jei nusikaltėliai šifravimo metu neturi interneto ryšio, kenkėjiška programa bandys naudoti offline režimą, o tai reiškia, kad kelios aukos turėtų gauti tokį patį ID. Tokiu atveju gali būti, jog pavyks atgauti failus pasinaudojus „Emsisoft“ iššifravimo įrankiu. Tačiau tai nutinka labai retai. Bet nepraraskite vilties ir vis tiek išmėginkite „Emsisoft“ iššifravimo programą, jei nesate tikri, kokiu būdu buvo užšifruoti jūsų duomenys.

Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
 • spustelėkite Decrypt.

Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:

 1. Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
 2. Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
 3. This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.

Papildomi patarimai, jei tapote išpirkos reikalaujančio viruso auka

Yra keletas universalių būdų, kurie gali padėti iššifruoti failus ir pašalinti grėsmę. Prieš pradėdami būtinai atidžiai perskaitykite visas instrukcijas. Jei norite, kad failai būtų saugūs, prieš ką nors darydami būtinai išvalykite kompiuterį, kad jame nebebūtų infekcijos. Priešingu atveju, atkūrę failus naudodami atsargines kopijas, jūs rizikuojate, kad ir nauji failai bus užšifruoti kaip senieji.

Juk ransomware vis dar gali būti aktyvus, o suaktyvinti procesai vis dar gali veikti, kenkdami kompiuteriui ir jo našumui. Tačiau galite pašalinti Irjg ransomware ir visas kitas su šiuo virusu susijusias programas, o tuomet sėkmingai atkursite failus ir naudositės kompiuteriu be jokių trukdžių. Kol kompiuteryje tūno nepašalinta infekcijas, bet kuris aktyvus kenkėjiškas failas gali suaktyvinti naują failų užrakinimo etapą ar kitus procesus.

Virusus aptinkančios programosVirusTotal analizė rodo, kad Irjg galima pašalinti naudojant antivirusines programas

Tačiau būtina įsidėmėti, jog viruso pašalinimas ir užkoduotų failų iššifravimas nėra tas pats dalykas. Galite pilnai pašalinti virusą pasikliaudami SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, tačiau atsikračius grėsmės failai vis tiek liks užšifruoti. Suprantame, jog failų atgavimas yra itin svarbus etapas, todėl pateikiame kelis alternatyvius metodus, kurie gali padėti atgauti duomenis.

Irjg viruso pašalinimas gali būti sudėtingas, todėl taip pat pateikiame keletą patarimų, kaip pašalinti procesą naudojant antivirusines programas, nes dažnai jos būna blokuojamos paties viruso. Po pašalinimo nepamirškite dar kartą patikrinti sistemos ir tik tada bandykite atkurti failus naudodami atsargines duomenų kopijas ar kitus būdus. Taip pat rekomenduojame sutaisyti sistemą, pasitelkiant tokius taisymo įrankius kaip FortectIntego.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Irjg viruso pašalinimas

Svarbūs veiksmai, kuriuos reikia atlikti prieš Irjg šalinimą

Failų šifravimas ir išpirkos reikalaujančio viruso infekcija yra du atskiri procesai, nors pastarasis nebūtų įmanomas be pirmojo. Tačiau svarbu suprasti, jog kenkėjiškos programos atlieka įvairius pakeitimus Windows operacinėje sistemoje, iš esmės pakeisdamos jos veikimą.

SVARBU neturintiems atsarginių kopijų! → 
Jeigu iš karto mėginsite naudoti saugos ar failų atkūrimo programą, galite visiems laikams pažeisti savo failus ir tokiu atveju jau nepadėtų net ir veikiantis dešifratorius.

Prieš pradėdami vykdyti žemiau pateiktas instrukcijas, turėtumėte nukopijuoti užšifruotus Irjg išpirkos virusas failus į atskirą laikmeną. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks USB atmintinė arba SSD. Kai viską nukopijuosite, atjunkite laikmeną nuo kompiuterio. Užšifruotuose duomenyse nėra jokio kenksmingo kodo, todėl juos saugu perkelti į kitus įrenginius.

Žemiau pateiktos instrukcijos gali atrodyti sudėtingos, bet iš tikrųjų viskas turėtų pavykti gan paprastai, jei kiekvieną žingsnelį atliksite tinkama tvarka. Šie nemokami, tačiau išsamūs paaiškinimai padės sėkmingai pašalinti kenkėjiškas programas ir atlikti duomenų atkūrimą.

Jei turite klausimų, pastebėjimų ar iškilo problemų mėginant vykdyti instrukcijose nurodytus veiksmus, nedvejodami susisiekite su mumis Klausk skiltyje.

SVARBU! →
Prieš pradedant duomenų atkūrimo procesą, būtina pilnai pašalinti infekciją iš kompiuterio, nes kitu atveju išpirkos reikalaujanti programa gali pakartotinai užšifruoti iš atsarginių kopijų gautus failus.

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis Irjg pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Irjg prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis