Geriausios nemokamos antivirusinės programos 2017

Ieškote patikimos, tačiau nemokamos antivirusinės programos? Tokiu atveju svarbu pasidomėti šiuo metu rinkoje pirmaujančiais sprendimais. Daugelis mokamas antivirusines programas siūlančių kompanijų taip pat siūlo ir nemokamus produktus. Jie yra skirti tiems, kurie nori apsaugoti savo kompiuterius, tačiau nesitiki galingiausių ir patogiausių sprendimų.

Būtent todėl ir paruošėme šią išsamią geriausių antivirusinių apžvalgą tam, jog galėtumėte apsaugoti savo kompiuterį neišleisdami nė cento.

Geriausios 2017 antivirusinės

Šiais laikais savo kompiuteryje turėti antivirusinę programą yra būtina, ypač dėl padidėjusio išpirkos reikalaujančių virusų[1] skaičiaus. Be to, ekspertai rekomenduoja kompiuterį apsaugoti ne tik antivirusine, bet ir antišnipinėjimo programa,[2], kuri jus apsisaugos ne tik nuo ypač pavojingų virusų, bet ir nuo įkyrių reklamas rodančių programų ar naršyklės nustatymus keičiančių “užgrobėjų”.

Pereikime prie esminės šio straipsnio temos ir apžvelkime antivirusines, kurias Virusai.lt komanda įtraukė į geriausiųjų penketuką.

The best free antivirus 2017

1. Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus gali ištirti jūsų kompiuterį jums nuspaudus vos vieną mygtuką. Patogi programos vartotojo sąsaja leis lengvai ją valdyti net jei esate nepatyręs kompiuterio vartotojas.

Nemokama Avira antivirusinė sukuria nematomą skydą, kuris neleidžia kenkėjiškoms programoms prasibrauti į jūsų kompiuterį, todėl būsite apsaugoti nuo tokių virusų kaip trojanai, kompiuteriniai kirminai, šnipinėjimo programos, ir dar daugiau.

Programa jungiasi su cloud duomenų talpykla[3] ir su ja susieta skenavimo sistema, kuri patikrina įtarimą keliančius failus internete realiuoju laiku, o tuomet atsakymą persiunčia antivirusinei programai.

Turbūt vienintelis šios antivirusinės minusas yra tai, jog ji sulėtina kompiuterį, tačiau turint omenyje tai, jog ji yra nemokama ir itin efektyvi, lėtas skenavimas neturėtų būti labai didelė problema.

Šią antivirusinę išmėginti gali Windows ir Mac vartotojai. Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie Avira Free Antivirus, apsilankykite oficialioje šios programos svetainėje.

Avira nemokama antivirusinė

2. Bitdefender Antivirus Free Edition

Jei jus domina Bitdefender antivirusinė, galime jus nudžiuginti – ji taip pat siūlo nemokamą apsaugą išlaidauti nenusiteikusiems kompiuterių vartotojams. Bitdefender meistriškai identifikuoja apgaulingus internetinius puslapius[4] ir neleidžia vartotojui juose apsilankyti, kontroliuoja bei stebi aktyvias įtarimą keliančias programas, bei lengvai pašalina kenksmingiems virusams priklausančius failus.

Pastebėjus, jog tam tikra programa elgiasi keistai (pvz., kopijuoja ir perkelia failus į kitą direktoriją, priverstinai padaro save pirmos svarbos procesu, dauginasi, ir panašiai), Bitdefendersustabdo tokią programą. Šia antivirusine gali naudotis Windows 7 SP1, 8, 8.1, bei 10 versijų vartotojai, tačiau Bitdefender pristato kelias programas ir Mac bei Android vartotojams.

Gaila, tačiau Bitdefender nemokama versija neturi daugelio naudingų savybių, kurias turi mokama programos versija, tačiau privalome paminėti, jog abi programos remiasi lygiai ta pačia antivirusine sistema, todėl parsisiuntę nemokamą jos versiją tikrai nepasigailėsite. Sužinokite apie Bitdefender daugiau.

Bitdefender nemokama antivirusinė

3. Avast Free Antivirus

Nemokama Avast antivirusinės versija yra pripažinimo sulaukęs produktas, garantuojantis realaus laiko apsaugą nuo kompiuterinių virusų. Programa dirba tvarkingai ir sklandžiai – ji tikrina programų kodus ir juose ieško piktybinių požymių. Avast ekspertai sukuria “vakciną” tokiam kodui ir perduoda jį visiems kitiems Avast apsaugotiems kompiuteriams.

Ši antivirusinė lengvai blokuoja apgaulingas svetaines (angl. phishing sites) bei aptinka pasikėsinimus užkrėsti sistemą pavojingomis kenkėjiškomis programomis, pavyzdžiui, išpirkos reikalaujančiais virusais, reklaminėmis programomis, naršyklės užgrobėjais ir taip toliau.

Be to, ši antivirusinė turi vieną itin naudingą savybę – ji lengvai pastebi kompiuteryje esančias senesnių versijų programas ir informuoja vartotoją, jog jas reikia atnaujinti. Avast FreeAntivirus gali patikrinti ir kitus prie interneto tinklo prijungtus įrenginius, pavyzdžiui, jūsų televizorių, telefonus, spausdintuvus, planšetes, ir panašiai.

Avast leis jums patikrinti kompiuterio efektyvumą bei apsaugoti visus slaptažodžius. Išmėginkite Avast, jei esate Windows, Mac, arba Android vartotojas. Daugiau apie ją sužinosite oficialioje Avast svetainėje.

Avast nemokama antivirusinė

4. AVG AntiVirus FREE

AVG AntiVirus FREE – tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško nemokamos antivirusinės programos. AVG antivirusinė leis jums atlikti kompiuterio efektyvumo patikrą bei surasti sistemoje besislepiančius kenksmingus virusus, o taip pat apsaugos sistemą realaus laiko saugos sistema, kuri neleis jums iš interneto parsisiųsti kenksmingų failų.

Patogi vartotoja sąsaja – dar vienas programos privalumas, leidžiantis greitai ir lengvai naudotis šia antivirusine. Be to, jums nereikės rūpintis programos atnaujinimų įdiegimu – ši antivirusinė tai padarys už jus. Skirta Windows XP SP3, 7, 8, 10, bei Mac OS 10.8 ir vėlesnėms versijoms, o taip pat ir Android operacinėms sistemoms nuo 2.2 versijos.

Nemokama AVG versija ištrins kenksmingas programas bei failus iš sistemos, bei užblokuos prieigą prie kenksmingų Interneto svetainių, todėl pasirinkę šią programą tikrai nepasigailėsite. Daugiau informacijos apie nemokamą AVG programą skaitykite čia.

AVG nemokama antivirusinė

5. Panda Free Antivirus

Paskutinėje sąrašo vietoje esanti Panda Free Antivirus yra ne mažiau naudinga antivirusinė programa, nei anksčiau minėtosios antivirusinės. Panda gali apsaugoti Windows 10, 8/8.1, 7, Vista, bei XP vartotojus. Šia antivirusine patogu naudotis, todėl ją tikrai įvertins mažiau patyrę kompiuterių vartotojai.

Programa siūlo nemokamą apsaugą nešiojamoms atminties laikmenoms, pavyzdžiui, USB, bei suteikia galimybę pasinaudoti Rescue Kit savybe, kuri padeda išvalyti kompiuterį kritinėmis aplinkybėmis.

Vienas svarbiausių Panda bruožų yra tai, jog ji suteikia realaus laiko apsaugą, kitaip tariant, atpažįsta ir užblokuoja visas kenksmingas programas, bandančias slaptai patekti į kompiuterį.

Norime jus perspėti, jog siunčiantis šią antivirusinę turėtumėte atžymėti siūlomas papildomas trečiųjų šalių programas. Pagrindinis programos minusas – ji veikia gana lėtai. Skaitykite apie Panda čia.

Panda nemokama antivirusinė

Išbandykite Reimage

Antivirusinės programos be abejonės atlieka svarbią rolę šiandieniniame pasaulyje. Sparčiai plintant kompiuteriniams virusams[5], svarbu laiku nuo jų apsisaugoti. Reimage galite užsisakyti vos už €37.95 metams. Ši programa gali lengvai ištrinti virusus iš sistemos, o taip pat ją optimizuos ir atkurs normalų sistemos būvį.

Reimage bendradarbiauja su tokiomis garsiomis kompanijomis kaip Avira, todėl Reimage gali pasigirti Avira AntiVir technologija, leidžiančia aptikti įvairiausius virusus. Be to, ši programa pagreitins jūsų kompiuterio darbą, ištirs ir pateiks išsamią techninės kompiuterio įrangos, saugumo bei kompiuterio stabilumo analizę.

Radusi problemas, Reimage skubiai jas pašalins. Dar vienas šios programos pranašumas – ji gali atkurti sugadintus Windows sistemos failus pasinaudodama savo duombaze, kurioje yra virš 25 mln. failų. Ši savybė padės atkurti kompiuterio sistemą po kenkėjiško viruso padaryos žalos.

Trumpai tariant, Reimage veikia ne tik kaip virusų šalinimo įrankis, bet ir kompiuterio optimizavimo programa bei failų atstatymo priemonė. Mūsų nuomone, tai – itin naudingas produktas, kurį siūlome įdiegti kartu su pasirinkta antivirusine programa. Daugiau apie Reimage sužinosite perskaitę šią apžvalgą.

Reimage programos nuotrauka

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Olivija Moreli yra naujienų redaktorė portale Virusai.lt. Ji analizuoja ir rašo apie kompiuterių apsaugą, naujausias virusų tendencijas, saugumo spragas, duomenų vagystes ir daugelį kitų temų.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink