GandCrab 5.2 viruso šalinimas - atnaujinta Bal 2019

GandCrab 5.2 viruso pašalinimas

Kas yra GandCrab 5.2?

GandCrab 5.2 yra duomenis užkoduojantis ir išpirkos reikalaujantis kompiuterio virusas, kuris naudoja atsitiktinių ženklų plėtinį

GandCrab 5.2 virusasGandCrab 5.2 virusas priklauso pavojingai virusų šeimai ir yra vienas iš sparčiausiai plintančių failus užkoduojančių virusų. GandCrab 5.2 virusas – kompiuterinė infekcija, kuri plinta kitų kenkėjiškų programų pagalba. Ši iš anksčiau žinomo GandCrab viruso versija buvo išleista iškart po to kai kibernetinio saugumo ekspertai sukūrė programą, galinčią atkoduoti ankstesnių viruso versijų užkrėstus failus. Tai buvo reakcija, kurios buvo tikėtasi. Faktas, kad virusas priklauso pavojingų duomenis užkoduojančių virusų kategorijai reiškia, jog pagrindinis nusikaltėlių tikslas yra praturtėti iš paprastų kompiuterių naudotojų. Būtent dėl šios priežasties mes, kaip saugumo ekspertai, niekad nerekomenduojame mokėti išpirkos ar kontaktuoti su žmonėmis, sukūrusiais tokias programas. Yra žinoma, kad užmokesčio šis virusas reikalauja tekstinio failo pagalba, kurio pavadinimas dažniausiai susideda iš atsitiktinių ženklų ir DECRYPT.txt pavadinimo. Šis failas pasirodo visuose aplankuose, kuriuose yra paveiktų failų iškart po užšifravimo. Tekstas šiame dokumente praneša apie viruso ataką ir pateikia instrukcijas galimam mokėjimui.

Pavadinimas GandCrab 5.2 virusas
Viruso tipas Failus užkoduojantis ir išpirkos reikalaujantis virusas
Failo plėtinys Atsitiktiniai ženklai
Virusų šeima GandCrab
Išpirkos žinutė Atsitiktiniai_ženklai-DECRYPT.txt
Plitimo būdai Infekuoti failai pilntantys kaip elektroninių laiškų priedai arba aktyviosios nuorodos laiško tekste
Galimas išpirkos dydis Reikalaujama išmoka priklauso nuo failų vertės ir kiekio, bet gali kilti ir iki 550 dolierių ar eurų. DASH ir Bitcoin yra kriptovaliuta, kurią dažniausiai renkasi šio viruso kūrėjai
Šalinimo patarimai Instaliuokite FortectIntego ir patikrinkite visą kompiuterį. Tokiu būdu galėsite pašalinti GandCrab 5.2 virusą ir visus susijusios failus bei programas

Šis GandCrab 5.2 virusas nedaug skiriasi nuo prieš tai aptiktų versijų šioje šeimoje tad galime remtis prieš tai buvusiomis versijomis. Vienas išskiriančių faktų yra, kad prieš tai buvusios versijos visada palikdavo originalų failu pavadinimą ir naudodavo tik plėtinį jam pažymėti.

Dabar GandCrab 5.2 pervadina visą originalų failą pakeisdamas jo originalų pavadinimą. Taip nutinka ne visiems failams, tad užkoduoti failai tiesiog nebeatidaromi arba pažymimi su anksčiau minėtu plėtiniu.

GandCrab 5.2 kūrėjai išpirkos raštelyje teigia, kad vienintelis būdas atgauti savo failus yra jų atkodavimo įrankis, u- kurį ir turite sumokėti. Išpirkos reikalavimo raštelyje pateikiamas tekstas:

—= GANDCRAB V5.2 =—

UNDER NO CIRCUMSTANCES DO NOT DELETE THIS FILE, UNTIL ALL YOUR DATA IS RECOVERED
FAILING TO DO SO WIL RESULT IN YOUR SYSTEM CORRUPTION, IF THERE ARE DECRYPTION ERRORS

Attention!

All your files, documents, photos, databases and other important files are encrypted and have the extension:

The only method of recovering files is to purchase an unique private key. Only we can give you this key and only and only we can recover your files.

The server with your key is in a closed network TOR. You can get there by the following ways:

—————————————————————————————–

| 0. Download Tor browser – https://www.torproject.org/

| 1. Install Tor Browser
| 2. Open Tor Browser
| 3. Open link in TOR browser http://gandcrabmfe6mnef.onion/ b6314679c4ba3647/
| 4. Follow the instructions on this page

—————————————————————————————–

On our page you will see instructions on payment and get the opportunity to decrypt 1 file for free.

ATTENTION!
IN ORDER TO PREVENT DATA DAMAGE:
* DO NOT MODIFY ENCRYPTED FILES
* DO NOT CHANGE DATA BELOW

—BEGIN GANDCRAB KEY—

—END GANDCRAB KEY—

—BEGIN PC DATA—

—END PC DATA—

GandCrab 5.2 yra virusas išleistas iš kart po to kai buvo sukurta vakcina prieš tai buvusioms versijoms. Tačiau įrankio, kuris virusą galėtų neutralizuoti nėra. Šios kenkėjiškos programos šalinimui jums reikia pasitelkti profesionalią antivirusinę programą, kad visi susiję failai būtų pašalinti vieno sistemos patikrinimo metu.

Nepaisant viruso pavojingumo, GandCrab 5.2 šalinimas nėra labai sudėtingas procesas jei pasitelksite tinkamą įrankį ir seksite jo siūlomus žingsnius. Tokio automatinio viruso šalinimo metu kompiuteris yra nuosekliai patikrinamas ir išvalomas. Po sistemos valymo jūsų kompiuteris turėtų veikti sparčiau ir sklandžiau.

Pašalinkite GandCrab 5.2 virusą kaip įmanoma greičiau ir naudokite tam skirtus automatinius įrankius. Tai yra geriausias patarimas, kokį kibernetinio saugumo specialistai galėtų rekomenduoti. Mes taip pat rekomenduojame pasitelkti kompiuterio optimizavimo programą kaip FortectIntego, kuri padės jums pašalinti žalą, kurią įrenginiui padarė virusas.

GandCrab 5.2 failus užrakinantis virusasGandCrab 5.2 yra virusas, kuris reikalauja išpirkos iš kompiuterio savininko kai užkoduoja jo ar jos nuotraukas, dokumentus ar garso failus.

Nepamirškite, kad GandCrab 5.2 virusas yra išpirkos reikalaujanti kenkėjiška programa tad suma, kurią rekomenduoja mokėti viruso kūrėjai gali pakilti ir iki kelių tūkstančių eurų ar dolerių. Mokėti išpirką nėra gera išeitis, nes nėra jokios garantijos, kad failai bus atkurti ir neištrinti.

GandCrab 5.2 kūrėjai yra kibernetiniai sukčiai tad pasitikėti jais nėra pagrindo ir gali būti pavojinga. Venkite bet kokio kontakto su tokiais žmonėmis ir sutelkite dėmesį į viruso šalinimą bei sistemos valymą. Tada gali rūpintis tuo kaip atkurti paveiktus dokumentus, nuotraukas ir kitokį turinį.

Užkrėsti failai plinta elektronių laiškų pagalba

Tokių virusų kaip ransomware kūrėjai naudoja keletą būdų savo produktui platinti. Vienas pagrindinių yra saugumo spragas identifikuojantys įrankiai, kurie padeda platinti virusą nekokybiškai apsaugotose sistemose ir įrenginiuose.

Tačiau didžioji dalis tokio tipo virusų patenka į sistemas naudodamiesi kitokiais metodais. Dažniausiai pasitelkiama technika yra infekuoti elektroniniai laiškai ir jų priedai su kenkėjišku kodu ar net tiesiogine viruso infekcija, kuri sparčiai plinta įrenginyje nuo pat failo parsisiuntimo.

Atkreipkite dėmesį į laiškus, kurie:

 • Turi daug gramatinių ar rašymo klaidų. Tokios žinutės yra formuojamos paskubomis ir nekreipiant dėmesio arba jas rašo žmonės, kurių pirmoji kalba nėra nei lietuvių nei anglų tad tokios klaidos pasitaiko dažnai.
 • Siunčiami iš kompanijų ar prekės ženklų. Jei nesinaudojate tomis paslaugomis ar prekėmis, kurias siūlo konkreti kompanija laiškas gali būti automatiškai siųstas jums su kenkėjiškais failais.
 • Laiško priedai yra Microsoft Word, Excel ar PDF dokumentai arba pristatomi kaip finansinė informacija apie siuntą, ar įsigytas prekes. Tokio tipo informacija siunčiama tik klientams ir žmonėms, kurie įsigijo prekes ar paslaugas. Nepakliūkite į tokią apgaulę.

Neatidarinėkite laiškų ir jokiu būdu neparsisiųskite prisegtų failų nepagalvodami. Tereikia vieno mygtuko paspaudimo, dokumento parsisiuntimo ir atidarymo, kad kenkėjiški macro virusai būtų aktyvuojami. Trinkite laiškus iš savo elektroninio pašto dėžutės dažniau, atsižvelgdami į jų tikrumą ir naudingumą.

GandCrab 5.2GandCrab 5.2 yra virusas, kurio pašalinimui jums reikia įsigyti antivirusinę programą, galinčią ištrinti patį virusą bei susijusius failus.

Nelaukite kol GandCrab 5.2 virusas sutrikdys jūsų kompiuterio darbą ir pašalinkite jį naudodamiesi tam skirtais įrankiais

GandCrab 5.2 pašalinimas turėtų būti prioritetas, nepaisant to kokio svarbumo failai buvo užkoduoti ir užrakinti. Tai yra pagrindinis rūpestis, nes virusas gali paveikti daug svarbesnes sistemos vietas ir programas kai asmeniniai dokumentai ar nuotraukos. Tokie pokyčiai sistemoje ypatingai įtakoja įrenginio darbą ir greitį.

Jums reikia pašalinti GandCrab 5.2 virusą ir visas susijusias programas ar failus, kurie buvo įrašyti be jūsų žinios ir įtakoja svarbiausius kompiuterio paleidimo procesus ar saugumo įrankių veikimą. Tam geriausiai tinka FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, ar Malwarebytes nes tokio tipo programos patikrina visą sistemą nuosekliai ir identifikuoja kenkėjiškas programas.

GandCrab 5.2 virusas priklauso pavojingai ransomware virusų šeimai. Tad atsižvelgdami į tai jog jau yra keli įrankiai galintys padėti su prieš tai buvusiomis versijomis galite saugoti užkoduotus failus ir laukti atkodavimo įrankio šiai versijai. Tačiau failų atkūrimas reikalingas dabar jei norite toliau naudotis įrenginiu. Jei neturite failų kopijų pasinaudokite programomis, kurios siūlomos žemiau.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis GandCrab 5.2 viruso pašalinimas

Rankinis GandCrab 5.2 pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti GandCrab 5.2 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš GandCrab 5.2 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog GandCrab 5.2 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti GandCrab 5.2. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei GandCrab 5.2 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip GandCrab 5.2 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis