Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

GandCrab 5.2 viruso šalinimas (Bonus: Decryption Steps) - atnaujinta Rgs 2020

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

GandCrab 5.2 yra duomenis užkoduojantis ir išpirkos reikalaujantis kompiuterio virusas, kuris naudoja atsitiktinių ženklų plėtinį 

GandCrab 5.2 virusasGandCrab 5.2 virusas – kompiuterinė infekcija, kuri plinta kitų kenkėjiškų programų pagalba. Ši iš anksčiau žinomo GandCrab viruso versija buvo išleista iškart po to kai kibernetinio saugumo ekspertai sukūrė programą, galinčią atkoduoti ankstesnių viruso versijų užkrėstus failus. Tai buvo reakcija, kurios buvo tikėtasi. Faktas, kad virusas priklauso pavojingų duomenis užkoduojančių virusų kategorijai reiškia, jog pagrindinis nusikaltėlių tikslas yra praturtėti iš paprastų kompiuterių naudotojų. Būtent dėl šios priežasties mes, kaip saugumo ekspertai, niekad nerekomenduojame mokėti išpirkos ar kontaktuoti su žmonėmis, sukūrusiais tokias programas. Yra žinoma, kad užmokesčio šis virusas reikalauja tekstinio failo pagalba, kurio pavadinimas dažniausiai susideda iš atsitiktinių ženklų ir DECRYPT.txt pavadinimo. Šis failas pasirodo visuose aplankuose, kuriuose yra paveiktų failų iškart po užšifravimo. Tekstas šiame dokumente praneša apie viruso ataką ir pateikia instrukcijas galimam mokėjimui.

Pavadinimas GandCrab 5.2 virusas
Viruso tipas Failus užkoduojantis ir išpirkos reikalaujantis virusas
Failo plėtinys Atsitiktiniai ženklai
Virusų šeima GandCrab
Išpirkos žinutė Atsitiktiniai_ženklai-DECRYPT.txt
Plitimo būdai Infekuoti failai pilntantys kaip elektroninių laiškų priedai arba aktyviosios nuorodos laiško tekste
Galimas išpirkos dydis Reikalaujama išmoka priklauso nuo failų vertės ir kiekio, bet gali kilti ir iki 550 dolierių ar eurų. DASH ir Bitcoin yra kriptovaliuta, kurią dažniausiai renkasi šio viruso kūrėjai
Šalinimo patarimai Instaliuokite Reimage Reimage Cleaner Intego ir patikrinkite visą kompiuterį. Tokiu būdu galėsite pašalinti GandCrab 5.2 virusą ir visus susijusios failus bei programas

Šis GandCrab 5.2 virusas nedaug skiriasi nuo prieš tai aptiktų versijų šioje šeimoje tad galime remtis prieš tai buvusiomis versijomis. Vienas išskiriančių faktų yra, kad prieš tai buvusios versijos visada palikdavo originalų failu pavadinimą ir naudodavo tik plėtinį jam pažymėti.

Dabar GandCrab 5.2 pervadina visą originalų failą pakeisdamas jo originalų pavadinimą. Taip nutinka ne visiems failams, tad užkoduoti failai tiesiog nebeatidaromi arba pažymimi su anksčiau minėtu plėtiniu. 

GandCrab 5.2 kūrėjai išpirkos raštelyje teigia, kad vienintelis būdas atgauti savo failus yra jų atkodavimo įrankis, u- kurį ir turite sumokėti. Išpirkos reikalavimo raštelyje pateikiamas tekstas:

—= GANDCRAB V5.2 =—

UNDER NO CIRCUMSTANCES DO NOT DELETE THIS FILE, UNTIL ALL YOUR DATA IS RECOVERED
FAILING TO DO SO WIL RESULT IN YOUR SYSTEM CORRUPTION, IF THERE ARE DECRYPTION ERRORS

Attention!

All your files, documents, photos, databases and other important files are encrypted and have the extension:

The only method of recovering files is to purchase an unique private key. Only we can give you this key and only and only we can recover your files.

The server with your key is in a closed network TOR. You can get there by the following ways:

—————————————————————————————–

| 0. Download Tor browser – https://www.torproject.org/

| 1. Install Tor Browser
| 2. Open Tor Browser
| 3. Open link in TOR browser http://gandcrabmfe6mnef.onion/ b6314679c4ba3647/
| 4. Follow the instructions on this page

—————————————————————————————–

On our page you will see instructions on payment and get the opportunity to decrypt 1 file for free.

ATTENTION!
IN ORDER TO PREVENT DATA DAMAGE:
* DO NOT MODIFY ENCRYPTED FILES
* DO NOT CHANGE DATA BELOW

—BEGIN GANDCRAB KEY—

—END GANDCRAB KEY—

—BEGIN PC DATA—

—END PC DATA—

GandCrab 5.2 yra virusas išleistas iš kart po to kai buvo sukurta vakcina prieš tai buvusioms versijoms. Tačiau įrankio, kuris virusą galėtų neutralizuoti nėra. Šios kenkėjiškos programos šalinimui jums reikia pasitelkti profesionalią antivirusinę programą, kad visi susiję failai būtų pašalinti vieno sistemos patikrinimo metu.

Nepaisant viruso pavojingumo, GandCrab 5.2 šalinimas nėra labai sudėtingas procesas jei pasitelksite tinkamą įrankį ir seksite jo siūlomus žingsnius. Tokio automatinio viruso šalinimo metu kompiuteris yra nuosekliai patikrinamas ir išvalomas. Po sistemos valymo jūsų kompiuteris turėtų veikti sparčiau ir sklandžiau.

Pašalinkite GandCrab 5.2 virusą kaip įmanoma greičiau ir naudokite tam skirtus automatinius įrankius. Tai yra geriausias patarimas, kokį kibernetinio saugumo specialistai galėtų rekomenduoti. Mes taip pat rekomenduojame pasitelkti kompiuterio optimizavimo programą kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, kuri padės jums pašalinti žalą, kurią įrenginiui padarė virusas.

GandCrab 5.2 failus užrakinantis virusasGandCrab 5.2 yra virusas, kuris reikalauja išpirkos iš kompiuterio savininko kai užkoduoja jo ar jos nuotraukas, dokumentus ar garso failus.

Nepamirškite, kad GandCrab 5.2 virusas yra išpirkos reikalaujanti kenkėjiška programa tad suma, kurią rekomenduoja mokėti viruso kūrėjai gali pakilti ir iki kelių tūkstančių eurų ar dolerių. Mokėti išpirką nėra gera išeitis, nes nėra jokios garantijos, kad failai bus atkurti ir neištrinti. 

GandCrab 5.2 kūrėjai yra kibernetiniai sukčiai tad pasitikėti jais nėra pagrindo ir gali būti pavojinga. Venkite bet kokio kontakto su tokiais žmonėmis ir sutelkite dėmesį į viruso šalinimą bei sistemos valymą. Tada gali rūpintis tuo kaip atkurti paveiktus dokumentus, nuotraukas ir kitokį turinį. 

Užkrėsti failai plinta elektronių laiškų pagalba 

Tokių virusų kaip ransomware kūrėjai naudoja keletą būdų savo produktui platinti. Vienas pagrindinių yra saugumo spragas identifikuojantys įrankiai, kurie padeda platinti virusą nekokybiškai apsaugotose sistemose ir įrenginiuose.

Tačiau didžioji dalis tokio tipo virusų patenka į sistemas naudodamiesi kitokiais metodais. Dažniausiai pasitelkiama technika yra infekuoti elektroniniai laiškai ir jų priedai su kenkėjišku kodu ar net tiesiogine viruso infekcija, kuri sparčiai plinta įrenginyje nuo pat failo parsisiuntimo.

Atkreipkite dėmesį į laiškus, kurie:

 • Turi daug gramatinių ar rašymo klaidų. Tokios žinutės yra formuojamos paskubomis ir nekreipiant dėmesio arba jas rašo žmonės, kurių pirmoji kalba nėra nei lietuvių nei anglų tad tokios klaidos pasitaiko dažnai.
 • Siunčiami iš kompanijų ar prekės ženklų. Jei nesinaudojate tomis paslaugomis ar prekėmis, kurias siūlo konkreti kompanija laiškas gali būti automatiškai siųstas jums su kenkėjiškais failais.
 • Laiško priedai yra Microsoft Word, Excel ar PDF dokumentai arba pristatomi kaip finansinė informacija apie siuntą, ar įsigytas prekes. Tokio tipo informacija siunčiama tik klientams ir žmonėms, kurie įsigijo prekes ar paslaugas. Nepakliūkite į tokią apgaulę.

Neatidarinėkite laiškų ir jokiu būdu neparsisiųskite prisegtų failų nepagalvodami. Tereikia vieno mygtuko paspaudimo, dokumento parsisiuntimo ir atidarymo, kad kenkėjiški macro virusai būtų aktyvuojami. Trinkite laiškus iš savo elektroninio pašto dėžutės dažniau, atsižvelgdami į jų tikrumą ir naudingumą.

GandCrab 5.2GandCrab 5.2 yra virusas, kurio pašalinimui jums reikia įsigyti antivirusinę programą, galinčią ištrinti patį virusą bei susijusius failus.

Nelaukite kol GandCrab 5.2 virusas sutrikdys jūsų kompiuterio darbą ir pašalinkite jį naudodamiesi tam skirtais įrankiais

GandCrab 5.2 pašalinimas turėtų būti prioritetas, nepaisant to kokio svarbumo failai buvo užkoduoti ir užrakinti. Tai yra pagrindinis rūpestis, nes virusas gali paveikti daug svarbesnes sistemos vietas ir programas kai asmeniniai dokumentai ar nuotraukos. Tokie pokyčiai sistemoje ypatingai įtakoja įrenginio darbą ir greitį.

Jums reikia pašalinti GandCrab 5.2 virusą ir visas susijusias programas ar failus, kurie buvo įrašyti be jūsų žinios ir įtakoja svarbiausius kompiuterio paleidimo procesus ar saugumo įrankių veikimą. Tam geriausiai tinka Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner, ar Malwarebytes nes tokio tipo programos patikrina visą sistemą nuosekliai ir identifikuoja kenkėjiškas programas.

GandCrab 5.2 virusas priklauso pavojingai ransomware virusų šeimai. Tad atsižvelgdami į tai jog jau yra keli įrankiai galintys padėti su prieš tai buvusiomis versijomis galite saugoti užkoduotus failus ir laukti atkodavimo įrankio šiai versijai. Tačiau failų atkūrimas reikalingas dabar jei norite toliau naudotis įrenginiu. Jei neturite failų kopijų pasinaudokite programomis, kurios siūlomos žemiau.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis GandCrab 5.2 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti GandCrab 5.2 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: GandCrab 5.2 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite GandCrab 5.2 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti GandCrab 5.2 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš GandCrab 5.2 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog GandCrab 5.2 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti GandCrab 5.2. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei GandCrab 5.2 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip GandCrab 5.2 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-gandcrab-5-2-ransomware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie GandCrab 5.2 ransomware