Sudėtingumo skalė:  
  (9/100)

Funnypage123.com virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

Funnypage123.com virusas taikosi į interneto naršykles

Funnypage123.com virusas priklauso naršyklės užgrobėjų (angl. browser hijacker) kategorijai, kurie užgrobia interneto naršykles ir pakeičia jų nustatymus. Šios programos paskirtis – pakeisti naršyklės numatytąjį pradžios puslapį ir paieškos sistemą, kad galėtų reklamuoti abejotinos reputacijos programas ar produktus bei pateikti įtartinas reklamas. Ši veikla generuoja naršyklės užgrobėjo kūrėjams pajamas, tačiau vartotojai susiduria su nemalonumais. Naršymas internete suprastėja, o rizika susidurti su pavojingais kibernetiniais pavojais išauga. Naršyklės užgrobėjas gali jus įvilioti ir paskatinti apsilankyti užkrėstame tinklalapyje, įdiegti nepatikimus partnerių įrankius ir programas bei palengvinti failus užkoduojančių virusų atakas. Mūsų atliktas tyrimas atskleidė, kad Funnypage123.com naršyklės užgrobėjas yra glaudžiai susijęs su kitais šiai kategorijai priskiriamais virusais: Mylucky123.com, LuckySearch123.com, LuckyStarting.com, Luckypageing123.com ir kt. Iš pirmo žvilgsnio galima matyti, kad šių tinklalapių pavadinimai ir dizainas yra panašus. Šiose svetainėse siūloma ieškoti informacijos internete, atliekant tiek įprastą tekstinę paiešką, tiek vaizdo įrašų, nuotraukų ir naujienų paiešką. Paieškos rezultatai pateikiami iš Google, tačiau turime perspėti, kad jie gali būti modifikuoti. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl turite pašalinti Funnypage123.com virusą iš kompiuterio yra ta, kad tarp paieškos rezultatų galite rasti nuorodas, kurios veda į potencialiai pavojingus tinklalapius.

Funnypage123.com virusas gali užgrobti visas kompiuteryje įdiegtas interneto naršykles, tad nėra jokių abejonių, kad Google Chrome, Mozilla Firefox ir Internet Explorer naršyklių nustatymai bus pakeisti. Visų pirma naršyklės užgrobėjas nustato savo adresą kaip numatytąjį pradžios puslapį ir paieškos sistemą. Jūsų sutikimas atlikti šiuos pakeitimus jam yra nereikalingas. Tuomet jis imasi tam tikrų veiksmų, kurie leidžia apsaugoti save ir neleisti jums atkurti ankstesnių nustatymų. Vos pastebėjęs jūsų veiksmus, naršyklės užgrobėjas greitai anuliuoja jūsų padarytus pakeitimus. Iš tiesų Funnypage123.com pašalinimas yra kiek sudėtingesnis nei jūs galėjote tikėtis iš pradžių. Pas paprasčiausias būdas atsikratyti šia neapgeidaujama programa yra įdiegti patikimą antivirusinę programą ir nuskenuoti kompiuterio sistemą. Šiam darbui atlikti mes rekomenduojame Reimage.

Funnypage123.com viruso pavyzdys

Visi naršyklės užgrobėjai ir klastingos paieškos sistemos įprastai inicijuoja keletą pagrindinių veiksmų, kurie ne tik sumažina naršymo kokybę, bet ir sukelia pavojų jų naudotojams. Visų pirma, naršyti internete trukdys gausybė iššokančių ar tekstinių reklamų, banerių bei visą langą uždengiančių reklamų. Antra, naršyklės užgrobėjas gali inicijuoti peradresavimus (angl. redirects) į nepatikimus ar komercinius tinklalapius. Trečia, pateikiami paieškos rezultatai gali būti modifikuoti ir į juos įtrauktos reklaminės nuorodos. Funnypage123.com viruso sukelti peradresavimai iš teisų kelia nerimą. Kai kurios reklamos ir nuorodos gali nukreipti į užkrėstus ar apgaulingus tinklalapius, kuriuose galite susidurti su pavojingais virusais, netekti pinigų ar prarasti asmeninius duomenis. Maža to, naršyklės užgrobėjas taip pat gali būti susidomėjęs jūsų asmenine informacija ir rinkti duomenis apie jus. Programos Privatumo Politikoje nurodyta, kad apie vartotoją renkami ne tik su naršymu susiję duomenys, bet vartotojo vardas, pavardė, gimimo data bei gyvenamoji vieta.

Kaip naršyklės užgrobėjams pavykta patekti į kompiuterius?

Žmonės, kurie dažnai įdiegia naujas programas ir šiam procesui skiria nedaug dėmesio, gali lengvai susidurti su šiuo ar bet kuriuo kitu naršyklės užgrobėju. Šio tipo kompiuteriniai užkratai plinta kartu su nemokamomis internete platinamomis programomis, kurias galima parsisiųsti iš pačių įvairiausių tinklalapių. Atidūs kompiuterių naudotojai galėjo pastebėti Funnypage123.com virusą programinės įrangos paketuose kaip papildomą komponentą. Jeigu norite užkristi kelią tokio tipo programoms patekti į kompiuterio sistemą, turite visada įdiegti naujas programas naudodamiesi išplėstiniais (Advanced/Custom) nustatymais. Pasikliauti rekomenduojamais ar greitais (Recommended/Quick) įdiegimo nustatymais tikrai nepatartina, kadangi jie leidžia įdiegti visas papildomas aplikacijas, esančias programinės įrangos pakete.

Kaip pašalinti Funnypage123.com?

Funnypage123.com pašalinimas gali būti atliekamas dviem būdais – rankiniu arba automatiniu. Pirmasis metodas yra šiek tiek sudėtingesnis už antrąjį. Tačiau jeigu atidžiai seksite straipsnio pabaigoje pateiktomis instrukcijomis, neturėtumėte susidurti su jokiais sunkumais. Vadovaudamiesi instrukcijomis turėsite surasti naršyklės užgrobėją, programą, kurios dėka jis pateko į kompiuterį ir kitas programas ar failus, kurie galėjo būti įdiegti be jūsų žinios. Atlikę šiuos žingsnius, galėsite vėl nustatyti norimą naršyklės pradžios puslapį bei paieškos sistemą. Antrasis būdas leidžia pašalinti Funnypage123.com akimirksniu. Įdiekite antivirusinę programą ir paleiskite sistemos skenavimą. Po kelių minučių jūsų pasirinkta programa išvalys visus nepageidaujamus elementus iš jūsų kompiuterio.

Jūs galite panaikinti viruso žalą automatiškai pasinaudojant viena iš šių programų: Reimage, SpyHunterCombo Cleaner, Malwarebytes Malwarebytes. Mes rekomenduojame šias programas, nes jos aptinka nepageidaujamas programas ir nepalieka su jais susijusių failų ir registro įrašų.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Funnypage123.com viruso pašalinimas:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Ištrinkite Funnypage123.com iš Windows sistemų

Žemiau pateiktos instrukcijos padės pašalinti Funnypage123.com iš Windows operacinės sistemos. Būkite atidūs. Turite pašalinti ne tik rasti ir pašalinti naršyklės užgrobėją, bet ir visus su juo susijusius komponentus tiek iš kompiuterio, tiek iš naršyklių.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs).Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Funnypage123.com ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Funnypage123.com ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'
 5. Ištrinkite Funnypage123.com iš Windows nuorodų
  Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant Mozilla Firefox ikonėlės ir pasirinkite Properties. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant naršyklės ikonėlės ir pasirinkite 'Properties'
 6. Pasirinkite Shortcut kortelę ir patikrinkite Target laukelį. Ištrinkite pavojingą nuorodą, kuri yra susijusi su jūsų virusu. Pasirinkite 'Shortcut' ir pašalinkite 'http://isearch.babylon.com...' ar kitą įtartiną svetainę

Pakartokite šiuos žingsnius su kiekviena iš jūsų kompiuteryje esančių naršyklių, įskaitant Internet Explorer ir Google Chrome. Taip pat įsitikinkite, kad patikrinote visas jų saugojimo vietas, įskaitant darbalaukį, Start Menu ir užduočių juostą.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Ištrinkite Funnypage123.com iš Mac OS X sistemos

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Funnypage123.com bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Ištrinkite Funnypage123.com iš Internet Explorer (IE)

Iš Internet Explorer naršyklės turite pašalinti visus įtartinus įskiepius, kuriuos galėjo įdiegti Funnypage123.com virusas. Tuomet atkurkite numatytuosius naršyklės nustatymus taip, kaip parodyta žemiau pateiktose instrukcijose.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Funnypage123.com ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Funnypage123.com šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Ištrinkite Funnypage123.com virusą iš Microsoft Edge

Atkurkite Microsoft Edge nustatymus, sekdami šiuos žingsnius:

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Funnypage123.com iš Microsoft Edge naršyklės.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Ištrinkite Funnypage123.com iš Mozilla Firefox (FF)

Visų pirma išinstaliuokite visus nepageidaujamus ar nežinomus plėtinius iš Mozilla Firefox interneto naršyklės. Tuomet atkurkite naršyklės nustatymus bei nustatykite norimą pradžios puslapį bei paieškos sistemą.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Funnypage123.com ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir pasirinkite Options General.
 4. Čia pašalinkite pavojingą nuorodą, kuri yra susijusi su jūsų virusu ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą arba tiesiog spustelėkite ant Restore to default.
 5. Spuspelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Eikite į 'General' ir ištrinkite pavojingas nuorodas ir 'Home Page' skilties arba spustelėkite ant 'Restore to Default'. Spauskite 'OK'.
 6. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 7. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Funnypage123.com šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Ištrinkite Funnypage123.com iš Google Chrome

Google Chrome plėtinių sąraše raskite ir išdiekite plėtinius, kurie atrodo įtartini. Tuomet, vadovaudamiesi instrukcijomis, atkurkite naršyklės nustatmus.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Funnypage123.com ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage), jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 4. Čia, On startup parinktyje, suraskite Open a specific page or set of pages ir spustelėkite ant Set pages. Paspaudę ant meniu, pasirinkite 'Settings' ir 'Set pages'
 5. Pasirodžius naujam langui, ištrinkite su jūsų virusu susijusias nuorodas ir įveskite jūsų norimos svetainės adresą. Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 6. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 7. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 8. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 9. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 10. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Funnypage123.com pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Ištrinkite Funnypage123.com iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Funnypage123.com bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia, kaip jau buvo parodyta anksčiau, pasirinkite Preferences ir eikite į General.
 4. Čia patikrinkite Homepage laukelį. Jeigu jis buvo pakeistas, pašalinkite jums nepatinkantį svetainės adresą ir įveskite tą, kurį norite naudoti savo paieškoms Internete. Nepamirškite įtraukti "http://" prieš įrašydami savo pasirinktos svetainės adresą. Kai esate 'General', pašalinkite kenksmingą URL adresą ir įveskite savo pageidaujamą pradinį puslapį
 5. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 6. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Funnypage123.com pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-funnypage123-com-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Funnypage123.com virus