Funnypage123.com viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas)

Funnypage123.com viruso pašalinimas

Kas yra Funnypage123.com virusas?

Funnypage123.com virusas taikosi į interneto naršykles

Funnypage123.com virusas priklauso naršyklės užgrobėjų (angl. browser hijacker) kategorijai, kurie užgrobia interneto naršykles ir pakeičia jų nustatymus. Šios programos paskirtis – pakeisti naršyklės numatytąjį pradžios puslapį ir paieškos sistemą, kad galėtų reklamuoti abejotinos reputacijos programas ar produktus bei pateikti įtartinas reklamas. Ši veikla generuoja naršyklės užgrobėjo kūrėjams pajamas, tačiau vartotojai susiduria su nemalonumais. Naršymas internete suprastėja, o rizika susidurti su pavojingais kibernetiniais pavojais išauga. Naršyklės užgrobėjas gali jus įvilioti ir paskatinti apsilankyti užkrėstame tinklalapyje, įdiegti nepatikimus partnerių įrankius ir programas bei palengvinti failus užkoduojančių virusų atakas. Mūsų atliktas tyrimas atskleidė, kad Funnypage123.com naršyklės užgrobėjas yra glaudžiai susijęs su kitais šiai kategorijai priskiriamais virusais: Mylucky123.com, LuckySearch123.com, LuckyStarting.com, Luckypageing123.com ir kt. Iš pirmo žvilgsnio galima matyti, kad šių tinklalapių pavadinimai ir dizainas yra panašus. Šiose svetainėse siūloma ieškoti informacijos internete, atliekant tiek įprastą tekstinę paiešką, tiek vaizdo įrašų, nuotraukų ir naujienų paiešką. Paieškos rezultatai pateikiami iš Google, tačiau turime perspėti, kad jie gali būti modifikuoti. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl turite pašalinti Funnypage123.com virusą iš kompiuterio yra ta, kad tarp paieškos rezultatų galite rasti nuorodas, kurios veda į potencialiai pavojingus tinklalapius.

Funnypage123.com virusas gali užgrobti visas kompiuteryje įdiegtas interneto naršykles, tad nėra jokių abejonių, kad Google Chrome, Mozilla Firefox ir Internet Explorer naršyklių nustatymai bus pakeisti. Visų pirma naršyklės užgrobėjas nustato savo adresą kaip numatytąjį pradžios puslapį ir paieškos sistemą. Jūsų sutikimas atlikti šiuos pakeitimus jam yra nereikalingas. Tuomet jis imasi tam tikrų veiksmų, kurie leidžia apsaugoti save ir neleisti jums atkurti ankstesnių nustatymų. Vos pastebėjęs jūsų veiksmus, naršyklės užgrobėjas greitai anuliuoja jūsų padarytus pakeitimus. Iš tiesų Funnypage123.com pašalinimas yra kiek sudėtingesnis nei jūs galėjote tikėtis iš pradžių. Pas paprasčiausias būdas atsikratyti šia neapgeidaujama programa yra įdiegti patikimą antivirusinę programą ir nuskenuoti kompiuterio sistemą. Šiam darbui atlikti mes rekomenduojame FortectIntego.

Funnypage123.com viruso pavyzdys

Visi naršyklės užgrobėjai ir klastingos paieškos sistemos įprastai inicijuoja keletą pagrindinių veiksmų, kurie ne tik sumažina naršymo kokybę, bet ir sukelia pavojų jų naudotojams. Visų pirma, naršyti internete trukdys gausybė iššokančių ar tekstinių reklamų, banerių bei visą langą uždengiančių reklamų. Antra, naršyklės užgrobėjas gali inicijuoti peradresavimus (angl. redirects) į nepatikimus ar komercinius tinklalapius. Trečia, pateikiami paieškos rezultatai gali būti modifikuoti ir į juos įtrauktos reklaminės nuorodos. Funnypage123.com viruso sukelti peradresavimai iš teisų kelia nerimą. Kai kurios reklamos ir nuorodos gali nukreipti į užkrėstus ar apgaulingus tinklalapius, kuriuose galite susidurti su pavojingais virusais, netekti pinigų ar prarasti asmeninius duomenis. Maža to, naršyklės užgrobėjas taip pat gali būti susidomėjęs jūsų asmenine informacija ir rinkti duomenis apie jus. Programos Privatumo Politikoje nurodyta, kad apie vartotoją renkami ne tik su naršymu susiję duomenys, bet vartotojo vardas, pavardė, gimimo data bei gyvenamoji vieta.

Kaip naršyklės užgrobėjams pavykta patekti į kompiuterius?

Žmonės, kurie dažnai įdiegia naujas programas ir šiam procesui skiria nedaug dėmesio, gali lengvai susidurti su šiuo ar bet kuriuo kitu naršyklės užgrobėju. Šio tipo kompiuteriniai užkratai plinta kartu su nemokamomis internete platinamomis programomis, kurias galima parsisiųsti iš pačių įvairiausių tinklalapių. Atidūs kompiuterių naudotojai galėjo pastebėti Funnypage123.com virusą programinės įrangos paketuose kaip papildomą komponentą. Jeigu norite užkristi kelią tokio tipo programoms patekti į kompiuterio sistemą, turite visada įdiegti naujas programas naudodamiesi išplėstiniais (Advanced/Custom) nustatymais. Pasikliauti rekomenduojamais ar greitais (Recommended/Quick) įdiegimo nustatymais tikrai nepatartina, kadangi jie leidžia įdiegti visas papildomas aplikacijas, esančias programinės įrangos pakete.

Kaip pašalinti Funnypage123.com?

Funnypage123.com pašalinimas gali būti atliekamas dviem būdais – rankiniu arba automatiniu. Pirmasis metodas yra šiek tiek sudėtingesnis už antrąjį. Tačiau jeigu atidžiai seksite straipsnio pabaigoje pateiktomis instrukcijomis, neturėtumėte susidurti su jokiais sunkumais. Vadovaudamiesi instrukcijomis turėsite surasti naršyklės užgrobėją, programą, kurios dėka jis pateko į kompiuterį ir kitas programas ar failus, kurie galėjo būti įdiegti be jūsų žinios. Atlikę šiuos žingsnius, galėsite vėl nustatyti norimą naršyklės pradžios puslapį bei paieškos sistemą. Antrasis būdas leidžia pašalinti Funnypage123.com akimirksniu. Įdiekite antivirusinę programą ir paleiskite sistemos skenavimą. Po kelių minučių jūsų pasirinkta programa išvalys visus nepageidaujamus elementus iš jūsų kompiuterio.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Funnypage123.com viruso pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Žemiau pateiktos instrukcijos padės pašalinti Funnypage123.com iš Windows operacinės sistemos. Būkite atidūs. Turite pašalinti ne tik rasti ir pašalinti naršyklės užgrobėją, bet ir visus su juo susijusius komponentus tiek iš kompiuterio, tiek iš naršyklių.

Norėdami pašalinti Funnypage123.com virusas iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Funnypage123.com virusas ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Atkurkite Microsoft Edge nustatymus, sekdami šiuos žingsnius:

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Visų pirma išinstaliuokite visus nepageidaujamus ar nežinomus plėtinius iš Mozilla Firefox interneto naršyklės. Tuomet atkurkite naršyklės nustatymus bei nustatykite norimą pradžios puslapį bei paieškos sistemą.

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Funnypage123.com virusas, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Funnypage123.com virusas vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Funnypage123.com virusas.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Google Chrome plėtinių sąraše raskite ir išdiekite plėtinius, kurie atrodo įtartini. Tuomet, vadovaudamiesi instrukcijomis, atkurkite naršyklės nustatmus.

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Funnypage123.com virusas, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Funnypage123.com registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis