Europolas sustabdė gaują, atsakingą už ‘ransomware’ virusų platinimą

Po visų tų kasdienių ataskaitų apie pavojingą ‘ransomware’ parazitų šeimą, atrodo, kad mes visi turėsime šiek tiek ramaus laiko. Pagal news.yahoo.com puslapį, Europos policija, taip pat žinoma kaip Europolas, pagaliau sustabdė milžinišką interneto nusikaltėlių grupę, kuri yra atsakinga už Ukash viruso platinimą. Kaip buvo pranešta spaudos konferencijoje Madride, ši gauja sukūrė ir išplatino daugiau nei 48 šio pavojingo viruso atmainas, tokias kaip FBI virusas, Metropolitan Police virusas ar Europol virusas. Jie užkrėtė milijonus kompiuterių, įskaitant šimtus tūkstančių europiečių kompiuterių. Be to, per visą savo veiklos laiką jie sugebėjo išvilioti milijonus dolerių.

Apsimesdami nevyriausybinėmis organizacijomis, nusikaltėliai išplatino daugiau nei 30-čiai tautų adaptuotus parazitus. Dažniausiai, jie buvo platinami per socialinius pranešimus, tokius kaip ‘Update your Flash Player’ ir panašius. Kai tik atsirasdavo viduje sistemos, jie nedelsiant ją užblokuodavo ir tada rodydavo klaidinantį pranešimą apie nelegalias vartotojo veiklas internete. Be to, šie virusai taip pat paprašydavo sumokėti baudą, varijuojančią nuo 100 dolerių iki 100 eurų ar 100 svarų. Pasak Europolo, 3 procentai aukų sumokėjo šią baudą.

Manoma, kad Ukash virusų gaują sudaro šeši rusai, du ukrainiečiai ir du Gruzijos piliečiai. Visi jie buvo suimti Ispanijoje, Kosta del Sol kurorte prieš keletą dienų. Šios grupės lyderis yra 27-metų Rusijos pilietis, kuris buvo suimtas dar gruodį Jungtinių Arabų Emyratuose.

Šaltinis: news.yahoo.com

Failai
Programos
Palygink