Sudėtingumo skalė:  
  (90/100)

Cryptolocker Portuguese viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Nemokamos instrukcijos

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Viskas, ką turite žinoti apie Cryptolocker Portuguese virusą

Cryptolocker Portuguese virusas priklauso failus užkoduojančių (angl. ransomware) virusų kategorijai. Įsibrovęs į kompiuterio sistemą, virusas pradeda veikti tyliai ir stengiasi išlikti nepastebėtas kuo ilgiau. Tuo tarpu jis pradeda koduoti kompiuteryje saugomus duomenis, įterpdamas .id-[victim’s ID]_steaveiwalker@india.com_ failo plėtinį į kiekvieną pažeistą dokumentą. Ši versija vadinama portagališkąja CryptoLocker versija, kadangi išpirkos raštelis parašytas ne anglų, o portugalų kalba. Tai leidžia daryti išvadą, kad virusas taikosi į šia kalba kalbančius kompiuterių naudotojus. COMO_ABRIR_ARQUIVOS.txt pavadintame išpirkos raštelyje pateikiama informacija apie virusą ir kokią žalą jis padarė jame saugomiems failams. Tačiau užuot sekus raštelyje pateikiamus nurodymus, kur kas svarbiau pašalinti Cryptolocker Portuguese virusą iš kompiuterio, kol jis nepadarė dar daugiau žalos.

Kibernetiniai nusikaltėliai, atsakingi už Cryptolocker Portuguese ransomware viruso kūrimą ir platinimą, reikalauja sumokėti 1 Bitkoiną už galimybę pasinaudoti specialiu duomenų atkūrimo įrankiu. Duomenų atkūrimo raktas saugomas hakerių serveriuose ir jie neketina jo atskleisti be numatyto užmokesčio. Norėdami paskatinti nukentėjusiuosius sumokėti išpirką, sukčiai teigia, kad nėra jokio kito būdo, leidžiančio atkurti užkoduotus failus. Teigiama, kad duomenys yra užkoduoti Rijndae algoritmu, kuris paprasčiau žinomas AES sistemos pavadinimu. Reikalaujama perversti išpirką į unikalią Bitkoinų piniginę, padaryti pavedimo nuotrauką ir atsiųsti ją į vieną šių elektroninio pašto adresų – steaveiwalker@india.com arba steveiwalker@163.com. Tai padarius nukentėjusiesiems belieka laukti instrukcijų, kaip atkoduoti duomenis. Norime atkreipti dėmesį į tai, kad viruso kūrėjai nepateikia jokių garantijų, kad atlikus pavedimą išties pavyks atkurti prarastus failus. Kibernetiniai nusikaltėliai gali lengvai pasinaudoti žmonių naivumu ir palikti juos su dar didesniais nuostoliais. Todėl geriausias būdas nepasikliauti kibernetiniais nusikaltėliais ir pašalinti Cryptolocker Portuguese virusą iš kompiuterio. Kaip ir kitus failus užkoduojančius virusus, šį patariama pašalinti naudojant patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego  arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Virusas gali neleisti įdiegti antivirusinės programos ar atlikti sistemos skenavimo, todėl straipsnio pabaigoje pateikėme instrukcijas, ką daryti tokiu atveju.

Cryptolocker Portuguese viruso iliustracijaCryptolocker Portuguese virusas įsibrauna į kompiuterius, užkoduoja jame saugomus failus ir reikalauja sumokėti išpirką.

Kaip failus užkoduojantis virusas gali patekti į kompiuterį?

Cryptolocker Portuguese virusas plinta užkrėstais elektroninių laiškų priedais, pavojingomis reklamomis (angl. malwertising), sukčiavimo tinklalapiais (angl. phishing websites) ir nelegalia programine įranga. Tad turite vengti visų kanalų, kuriais gali plisti šis kibernetinis pavojus. Neatidarykite elektroninių laiškų, kuriuos atsiunčia nežinomi adresatai ir ypač venkite juose prisegtų dokumentų. Nepamirškite, kad saugiai atrodantys failai gali būti tik apgaulė. Norėdami sustiprinti kompiuterio apsaugą, įdiekite antivirusinę programą ir nepamirškite jos reguliariai atnaujinti. Taip pat būtinai pasidarykite atsargines dokumentų kopijas ir išsaugokite jas išorinėse laikmenose.

Kaip pašalinti Cryptolocker Portuguese ransomware virusą?

Rankinis Cryptolocker Portuguese pašalinimas nėra rekomenduojamas. Visi failus užkoduojantys virusai yra sudėtingi ir gali maskuotis kaip saugūs sistemos failai, tad netyčia galite ištrinti svarbų failą bei padaryti dar daugiau žalos. Verčiau viruso pašalinimą patikėkite profesionaliai antivirusinei programai. Rekomenduojame pašalinti Cryptolocker Portuguese virusą su Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Jeigu virusas neleidžia įdiegti šių programų, perkraukite kompiuterį Safe Mode režimu ir bandykite dar kartą. Instrukcijas, kaip tai padaryti, rasite žemiau.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cryptolocker Portuguese viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cryptolocker Portuguese naudojant Safe Mode with Networking

Pasinaudodami žemiau pateiktomis instrukcijomis perkraukite kompiuterį. Tuomet įdiekite antivirusinę programą, kuria norite pašalinti CryptoLocker Portuguese virusą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cryptolocker Portuguese šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cryptolocker Portuguese pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cryptolocker Portuguese naudojant System Restore

Jeigu ankstesnis metodas nepadėjo inicijuoti automatinio viruso pašalinimo, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir bandykite dar kartą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cryptolocker Portuguese pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cryptolocker Portuguese sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cryptolocker Portuguese. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Cryptolocker Portuguese užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro gali padėti atkurti dalį CryptoLocker Portuguese viruso pažeistų duomenų

Jeigu neturite atsarginių duomenų kopijų, Data Recovery Pro įrankis gali padėti atkurti bent jau dalį prarastų duomenų. Sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis, kaip juo pasinaudoti:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cryptolocker Portuguese viruso;
 • Atkurkite juos.

ShadowExplorer įrankis gali atkurti dalį CryptoLocker Portuguese užkoduotų duomenų

ShadowExplorer įrankis padės atkurti užkoduotus duomenis tokiu atveju, jeigu virusas neištrynė Volume Shadow Copies.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cryptolocker Portuguese prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker-portuguese-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Cryptolocker Portuguese ransomware virus