Cryptolocker Portuguese viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Nemokamos instrukcijos

Cryptolocker Portuguese viruso pašalinimas

Kas yra Cryptolocker Portuguese virusas?

Viskas, ką turite žinoti apie Cryptolocker Portuguese virusą

Cryptolocker Portuguese virusas priklauso failus užkoduojančių (angl. ransomware) virusų kategorijai. Įsibrovęs į kompiuterio sistemą, virusas pradeda veikti tyliai ir stengiasi išlikti nepastebėtas kuo ilgiau. Tuo tarpu jis pradeda koduoti kompiuteryje saugomus duomenis, įterpdamas .id-[victim’s ID][email protected]_ failo plėtinį į kiekvieną pažeistą dokumentą. Ši versija vadinama portagališkąja CryptoLocker versija, kadangi išpirkos raštelis parašytas ne anglų, o portugalų kalba. Tai leidžia daryti išvadą, kad virusas taikosi į šia kalba kalbančius kompiuterių naudotojus. COMO_ABRIR_ARQUIVOS.txt pavadintame išpirkos raštelyje pateikiama informacija apie virusą ir kokią žalą jis padarė jame saugomiems failams. Tačiau užuot sekus raštelyje pateikiamus nurodymus, kur kas svarbiau pašalinti Cryptolocker Portuguese virusą iš kompiuterio, kol jis nepadarė dar daugiau žalos.

Kibernetiniai nusikaltėliai, atsakingi už Cryptolocker Portuguese ransomware viruso kūrimą ir platinimą, reikalauja sumokėti 1 Bitkoiną už galimybę pasinaudoti specialiu duomenų atkūrimo įrankiu. Duomenų atkūrimo raktas saugomas hakerių serveriuose ir jie neketina jo atskleisti be numatyto užmokesčio. Norėdami paskatinti nukentėjusiuosius sumokėti išpirką, sukčiai teigia, kad nėra jokio kito būdo, leidžiančio atkurti užkoduotus failus. Teigiama, kad duomenys yra užkoduoti Rijndae algoritmu, kuris paprasčiau žinomas AES sistemos pavadinimu. Reikalaujama perversti išpirką į unikalią Bitkoinų piniginę, padaryti pavedimo nuotrauką ir atsiųsti ją į vieną šių elektroninio pašto adresų – [email protected] arba [email protected]. Tai padarius nukentėjusiesiems belieka laukti instrukcijų, kaip atkoduoti duomenis. Norime atkreipti dėmesį į tai, kad viruso kūrėjai nepateikia jokių garantijų, kad atlikus pavedimą išties pavyks atkurti prarastus failus. Kibernetiniai nusikaltėliai gali lengvai pasinaudoti žmonių naivumu ir palikti juos su dar didesniais nuostoliais. Todėl geriausias būdas nepasikliauti kibernetiniais nusikaltėliais ir pašalinti Cryptolocker Portuguese virusą iš kompiuterio. Kaip ir kitus failus užkoduojančius virusus, šį patariama pašalinti naudojant patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Virusas gali neleisti įdiegti antivirusinės programos ar atlikti sistemos skenavimo, todėl straipsnio pabaigoje pateikėme instrukcijas, ką daryti tokiu atveju.

Cryptolocker Portuguese viruso iliustracijaCryptolocker Portuguese virusas įsibrauna į kompiuterius, užkoduoja jame saugomus failus ir reikalauja sumokėti išpirką.

Kaip failus užkoduojantis virusas gali patekti į kompiuterį?

Cryptolocker Portuguese virusas plinta užkrėstais elektroninių laiškų priedais, pavojingomis reklamomis (angl. malwertising), sukčiavimo tinklalapiais (angl. phishing websites) ir nelegalia programine įranga. Tad turite vengti visų kanalų, kuriais gali plisti šis kibernetinis pavojus. Neatidarykite elektroninių laiškų, kuriuos atsiunčia nežinomi adresatai ir ypač venkite juose prisegtų dokumentų. Nepamirškite, kad saugiai atrodantys failai gali būti tik apgaulė. Norėdami sustiprinti kompiuterio apsaugą, įdiekite antivirusinę programą ir nepamirškite jos reguliariai atnaujinti. Taip pat būtinai pasidarykite atsargines dokumentų kopijas ir išsaugokite jas išorinėse laikmenose.

Kaip pašalinti Cryptolocker Portuguese ransomware virusą?

Rankinis Cryptolocker Portuguese pašalinimas nėra rekomenduojamas. Visi failus užkoduojantys virusai yra sudėtingi ir gali maskuotis kaip saugūs sistemos failai, tad netyčia galite ištrinti svarbų failą bei padaryti dar daugiau žalos. Verčiau viruso pašalinimą patikėkite profesionaliai antivirusinei programai. Rekomenduojame pašalinti Cryptolocker Portuguese virusą su FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Jeigu virusas neleidžia įdiegti šių programų, perkraukite kompiuterį Safe Mode režimu ir bandykite dar kartą. Instrukcijas, kaip tai padaryti, rasite žemiau.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cryptolocker Portuguese viruso pašalinimas

Rankinis Cryptolocker Portuguese pašalinimas saugiajame režime

Pasinaudodami žemiau pateiktomis instrukcijomis perkraukite kompiuterį. Tuomet įdiekite antivirusinę programą, kuria norite pašalinti CryptoLocker Portuguese virusą.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Cryptolocker Portuguese naudojant System Restore

Jeigu ankstesnis metodas nepadėjo inicijuoti automatinio viruso pašalinimo, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir bandykite dar kartą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cryptolocker Portuguese pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cryptolocker Portuguese sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cryptolocker Portuguese. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Cryptolocker Portuguese užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro gali padėti atkurti dalį CryptoLocker Portuguese viruso pažeistų duomenų

Jeigu neturite atsarginių duomenų kopijų, Data Recovery Pro įrankis gali padėti atkurti bent jau dalį prarastų duomenų. Sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis, kaip juo pasinaudoti:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cryptolocker Portuguese viruso;
 • Atkurkite juos.

ShadowExplorer įrankis gali atkurti dalį CryptoLocker Portuguese užkoduotų duomenų

ShadowExplorer įrankis padės atkurti užkoduotus duomenis tokiu atveju, jeigu virusas neištrynė Volume Shadow Copies.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cryptolocker Portuguese prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis