5 patarimai kaip apsisaugoti nuo Locky viruso

Turbūt sunku surasti kompiuterio vartotoją, kuris nebūtų girdėjęs apie Locky virusą bei jo padarytą žalą virtualiajai visuomenei. Vis dėlto, jei esate vienas iš tokių, retai besinaudojančių Internetu, ir nenutuokiančių, kodėl šis virusas kelia visiems šiurpulį, turėtumėte žinoti, kad šis virusas priklauso ransomware grupei. Jis, vos tik patenka į Jūsų kompiuterį, užšifruoja asmeninius duomenis, bei mainais reikalauja kelių šimtų eurų išpirkos. Būtent dėl šio viruso sudėtingos konstrukcijos jam pavyko užgrobti tūkstančius kompiuterių visame pasaulyje ir jis vis dar išlieka nesustabdomas. Todėl mes pateikiame 5 būdus, kaip jūs galite užkirsti kelią Locky virusui.

1. Neatidarinėkite elektroninių laiškų, gautų iš įtartinų siuntėjų. Jei gavote laišką, kuris tariamai siųstas iš valstybinės institucijos, neturėtumėte prarasti budrumo. Įprastai Locky plinta per užkrėstus laiškus, tad jei gavote pranešimą su prisegtu J-98223100 priedu, turėtumėte iškart sunerimti, kadangi yra 98% tikimybė, kad tai Locky slepiantis priedas. Vis dėlto, jeigu dažnai tenka bendrauti su minėta institucija, saugiausia su ja susisiekti tiesiogiai. Taip pat nepamirškite perspėti kolegų dėl galimo tokių laiškų pavojaus.

2. Nuolat kurkite svarbių failų atsargines kopijas. Jas saugoti galite Windows back-up funkcijos pagalba, išorinėse duomenų saugojimo laikmenose, pavyzdžiui, išoriniuose kietuosiuose diskuose, USB raktuose ar CD diskuose. Atminkite, jog jei naudojatės online duomenų saugyklomis (Dropbox, Google Drive ar Microsoft OneDrive), virusas taip pat gali paveikti duomenis jose.

3. Įsidiekite patikimą antivirusinę bei anti-spyware tipo programas. Pastaroji gali pasitarnauti kaip nepamainomas pagalbininkas blokuojant tokius virusus kaip Trojos arkliai, kurie klastingai užsimaskuoja kaip saugūs failai. Taip pat tokios programos yra naudingos tuo, kad geba aptikti smulkesnius kenksmingus failus bei programas. Nepamirškite reguliariai atnaujinti apsaugos programų, kad šios galėtų eiti koja kojon su naujaisiais virusais.

4. Atnaujinkite sistemos programas. Atnaujinus tiek rečiau naudojamas programas tiek ir dažniausiai naudojamas naršykles, sumažėja tikimybė, kad virusai bei smulkesni kenkėjai užgrobs Jūsų kompiuterį.

5. Išjunkite makro nustatymus. Viena iš Locky ransomware savybių yra ta, kad jis aktyvuojasi Jūsų sistemoje, kai šie nustatymai yra įjungti. Jei jie yra išjungti, virusas prašo juos įgalinti. Žinoma, jokiu būdu to nedarykite. Patikrinkite, ar makro nustatymai yra išjungti jūsų bei jūsų kolegų kompiuteriuose.

Apibendrinant, šios atsargumo priemonės turėtų padėti apsisaugoti nuo šio itin kenksmingo viruso. Vis dėlto nepraraskite budrumo ir atminkite naudingą patarlę – „tikėkis geriausio, ruoškis blogiausiam“.

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Liucija yra tinklalapio Virusai.lt naujienų redaktorė. Per ilgus darbo metus IT industrijoje, jis sukaupė daug žinių, kurios leidžia pateikti aiškius ir suprantamus straipsnius bei kompiuterinių virusų panaikinimo instrukcijas.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink