Žinomas hakeris įsilaužė į kalėjimo, kuriame jis yra kalinamas, kompiuterį

Jeigu jūs domitės saugiu naršymu Internete ir panašiomis temomis, galbūt girdėjote apie didžiausią iki šiol sukurtą internetinių nusikaltėlių tinklalapį pavadinimu GhostMarket.net. Šis puslapis priklausė paaugliui vardu Nicholas Webber ir turėjo 8500 narius, kurie naudojosi šia svetaine siekdami pasidalinti pavogtais kredito kortelių duomenimis ir kita konfidencialia informacija. Kaip buvo išsiaiškinta, per visą savo karjerą šio puslapio savininkas sugebėjo įsilaužti į 65.000 banko sąskaitų ir pavogti 8 milijonus svarų sterlingų. Tačiau viskas pasibaigė 2009 spalį, kai Jungtinės Karalytės policija suėmė Webberį ir 2011 metų viduryje nuteisė jį kalėti penkeriems metams. Jis buvo išsiųstas į specialų Didžiosios Britanijos kalėjimą, kuriame kalinami pažeidėjai iki 25 metų amžiaus.

Tačiau net ir po to, kai buvo uždarytas į kalėjimą, įsilaužėlis surado būdą, kaip jis galėtų tęsti savo karjerą. Jis tiesiog prisijungė prie kalėjimo IT programos, kuri yra skirta apmokyti kalinius naudotis kompiuteriais ir Internetu.

Pagal DailyMail, 2011 metais Nicholas Webberis kažkokiu būdu gavo leidimą lankyti informacinių technologijų pamokas ir, žinoma, jis jas išnaudojo visai kitam tikslui. Kaip paaiškėjo prieš keletą savaičių, jis sugebėjo įsilaužti į pagrindinį kalėjimo kompiuterį ir sukėlė įvairių problemų jame. Dar 2012 metais ši Didžiosios Britanijos įstaiga buvo paskelbusi apie pirštų atspaudais pagrįstos sistemos klaidas ir panašias problemas, tačiau neįsivaizdavo kas galėjo būti jų priežastimi.

Tikimės, kad šioje įstaigoje neiškils daugiau problemų, ypač kai žinomi hakeriai yra leidžiami prisijungti prie IT kurso.

Šaltinis: nakedsecurity.sophos.com

Failai
Programos
Palygink