Yardood.com viruso šalinimas (Papildytas vadovas) - Spa 2017 atnaujinimas

Yardood.com viruso pašalinimas

Kas yra Yardood.com virusas?

Pagrindiniai faktai apie Yardood.com virusą

Yardood.com virus

Jeigu Yardood peradresavimai tapo jūsų kasdienybe, jūsų kompiuteris buvo užkrėstas viruso, kuris yra žinomas kaip naršyklės užgrobėjas (angl. browser hijacker). Šiai kategorijai priskiriami virusai paprastai pakeičia visų sistemoje esančių naršyklių nustatymus, ko pasekoje naršyklės darbas pradeda strigti, o tinklalapiai kraunasi daug lėčiau nei prieš šios infekcijos pasirodymą sistemoje. Vis dėlto, didžiausia problema – vartotojų peradresavimas į nepažįstamas svetaines.

Virusas, kaip ir kitos potencialiai pavojingos programos (angl. potentially unwanted program), plinta programiniuose paketuose kaip papildomas komponentas. Sužinoti, kad virusui pavyko įsibrauti į kompiuterį yra paprasta. Atidarę naršyklę tiesiog išvysite Yardood tinklalapį kaip pradžios puslapį ar numatytąją paieškos sistemą.

Naršyklės užgrobėjas taip pat turi kelias versijas, kuriomis taikomasi į skirtingų šalių kompiuterių naudotojus: us.yardood.com, fr.yardood.com ir uk.yardood.com. Kūrėjų teigimu, ši paieškos sistema padeda surasti reikiamą informaciją kur kas greičiau ir suteikia prieigą prie populiarių tinklalapių, kurie vienareikšmiškai patenkins visus vartotojų poreikius.

Deja, šie gražūs pažadai prasilenkia su realybe. Naršyklės užgrobėjas paprasčiausiai skatina lankytis reklamuojamuose trečiųjų šalių tinklalapiuose.

Paieškos sistema pateikia modifikuotus paieškos rezultatus, tarp kurių rasite gausybę reklaminio turinio ir nuorodų į partnerių svetaines, kuriose vargiai rasite naudingos ir reikšmingos informacijos. Vis dėlto, kur kas blogiau yra tai, kad galite netyčia patekti į pavojingą tinklalapį, kuriame jūsų kompiuteris gali būti užkrėstas virusais, o jūs galite prarasti savo asmeninius duomenis.

Kaip jau minėjome anksčiau, įsibrovęs į kompiuterį Yardood.com virusas pakeičia naršyklių nustatymus bei pakeičia numatytąjį pradžios puslapį ir paieškos sistemą savo domenu. Jis taip pat gali pakoreguoti įvairias nuorodas (angl. shortcuts), Windows Registry įrašus bei įdiegti papildomas aplikacijas, kurios jį saugo ir padeda ilgiau išlikti kompiuterio sistemoje.

Visi šie pakeitimai neleidžia vartotojams atkurti ankstesnių naudojamos naršyklės nustatymų tol, kol nebus atliktas Yardood.com pašalinimas. Jeigu vis dar neįvertinote šios paieškos sistemos sukeliamų grėsmių ir vis dar svarstote, ar tikrai verta užsiimti jos pašalinimu, turime jums dar vieną argumentą.

Naršyklės užgrobėjas gali rinkti informaciją apie jus, arba kitaip tariant šnipinėti,– tai atskleidžia programos privatumo politika. Virusą domina jūsų naršymo istorija, paieškų raktažodžiai, IP adresas, internete praleistas laikas ir kita informacija. Šie duomenys reikalingi patobulinti teikiamas paslaugas, tačiau jūs niekada negalite būti tikri, kokių dar paslėptų tikslų gali turėti programos kūrėjai.

Patariame pašalinti Yardood.com kuo greičiau. Lengviausias būdas tai padaryti – įdiegti FortectIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą ir nuskenuoti kompiuterio sistemą.

Yardood.com virus

Kaip saugiai įdiegti naujas programas?

Yardood.com virusas platinamas kartu su kita programine įranga, kaip papildomas komponentas. Angliškai šis terminas žinomas kaip „bundling“. Šis programų plėtros būdas leidžia kūrėjams pridėti ir paslėpti savo aplikacijas kaip papildomas į programinės įrangos paketą.

Vartotojai, kurie naujų programų įdiegimui naudoja įprastinius („Recommended”, „Quick”, „Standard” ir t.t.) parametrus, įdiegia papildomas programas pagal nutylėjimą. Įdiegimo vedliai neinformuoja apie siūlomas įdiegti papildomas programas, o tiesiog jas įdiegia. Dėl šios priežasties svarbu pasirinkti išplėstinius („Advanced“ arba „Custom“) parametrus, kurie leidžia stebėti įdiegimo procesą ir koreguoti papildomų elementų įdiegimą.

Atidžiai sekdami kiekvieną žingsnį, galite išvysti papildomų programų sąrašą arba pažymėtus teiginius, kad sutinkate nustatyti yardood.com, us.yardood.com, fr.yardood.com ar uk.yardood kaip numatytąjį pradžios puslapį. Tad jeigu paskubėsite paspausti „Next“ mygtuką ir būsite neatidūs, jūs galite pražiopsoti šį žingsnį ir įsileisti naršyklės užgrobėją.

Atsikratykite Yardood.com virusu!

Naršyklės užgrobėjus verta vadinti daugiau erzinančiais, o ne pavojingais kompiuteriniais užkratais. Dėl šios priežasties galite pašalinti Yardood.com tiek automatiniu, tiek rankiniu būdu. Turime atkreipti dėmesį į tai, kad rankinis viruso panaikinimas pareikalaus daugiau laiko ir pastangų, kadangi jums teks surasti visus papildomus objektus ir aplikacijas, kurias jis galėjo įdiegti.

Turite būti itin atidūs ir pašalinti visus su virusu susijusius elementus. Jeigu negalite savęs priskirti prie įgudusių kompiuterių naudotojų, tuomet jums tinkamesnis automatinis Yardood.com pašalinimas.

Norėdami pasinaudoti šiuo metodu, turite įdiegti antivirusinę programą ir ja nuskenuoti kompiuterio sistemą. Po kelių minučių jūsų pasirinkta programa bus pašalinusi visus rastus pavojingus užkratus, o jūs galėsite atkurti užgrobtų naršyklių nustatymus.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Yardood.com viruso pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Yardood.com virusui įsibrovus į Windows operacinę sistemą, jūs turite surasti šį naršyklės užgrobėją ir visu su juo susijusiu komponentus taip, kaip parodyta apačioje.

Norėdami pašalinti Yardood.com virusas iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Yardood.com virusas ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

Jeigu Yardood.com naršyklės užgrobėjui pavyko įsibrauti į Mac kompiuterį, peržiūrėkite visas įdiegtas programas. Ieškokite naršyklės užgrobėjo ir visų su juo susijusių komponentų bei juos pašalinkite

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir pašalinkite visus įtartinus plėtinius iš Microsoft Edge naršyklės.

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Peržiūrėkite plėtinių sąrašą ir paieškokite įtartinų plėtinių. Tai itin svarbi užduotis, kadangi naršyklės užgrobėjas galėjo įdiegti papildomų aplikacijų, kurios gali leisti virusui sugrįžti.

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Yardood.com virusas, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Yardood.com virusas vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Yardood.com virusas.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Plėtinių sąraše paieškokite aplikacijų, kurios gali būti susijusios su Yardood.com virusu. Pašalinkite jas be jokių dvejonių, kadangi jos gali sukelti papildomų problemų ar leisti virusui dar kartą užgrobti Google Chrome naršyklę.

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Po viruso atakos yra svarbu patikrinti Safari naršyklėje įdiegtų plėtinių sąrašą, nes naršyklės užgrobėjas galėjo įdiegti įvairių plėtinių be jūsų žinios. Jeigu randate įtartinų aplikacijų, būtinai jas panaikinkite.

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Yardood.com virusas, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Yardood.com registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis