Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

XCrypt viruso šalinimas (Atnaujintos instrukcijos) - Geg 2017 atnaujinimas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Informacija apie Xcrypt išpirkos reikalaujantį virusą

Xcrypt virusas yra itin pavojinga kompiuterinė programa, galinti visiškai sugadinti kompiuteryje saugomus duomenis, todėl kompiuterių vartotojai turėtų imtis visų įmanomų priemonių nuo jos apsisaugoti. Iš pradžių gali pasirodyti, jog šis virusas – tai dar viena RemindMe viruso versija, tačiau šios programos nėra susijusios. Sėkmingai patekus į kompiuterį, tokia programa patikrina visus sistemoje esančius aplankus ir juos užšifruoja. Šifravimo metu virusas kiekvienam paveiktam failui prideda .xcrypt failo plėtinį, taip leisdamas aukai greičiau ir lengviau pastebėti įvykusius pokyčius. Deja, paveiktų failų atverti nebegalima, tad jie tampa visiškai beverčiais. Xcrypt virusas yra sudėtinga kompiuterinė programa, ir deja, virusų analitikams nepavyko sukurti būdo atšifruoti sugadintiems failams. Sugadinęs failus, virusas sukuria ir iš karto atveria !!!ATTENTION!!!.txt failą, kuris pateikia trumpą paaiškinimą, kas nutiko failams bei ką reikia daryti norint juos atgauti. Virusas reikalauja sumokėti maždaug 100 eurų vertės išpirką bitkoinų valiuta, t.y., maždaug 0.26 bitkoino. Įsigijus šios virtualios valiutos, auka privalo pervesti reikalaujamą sumą pasinaudojant pateiktu virtualios piniginės adresu. Tai yra ne kas kita, o šantažas, todėl mes nerekomenduojame klausyti sukčių nurodymų. Nors sukčiai ir žada atkurti sugadintus failus vos tik gavus išpirką, tai dar nereiškia, jog jūsų failai iš tiesų bus atkurti. Mūsų komanda žino nemažai atvejų, kuomet gavus išpirką sukčiai tiesiog dingo ir nustojo bendrauti su aukomis, arba dar blogiau – ėmė reikalauti dar daugiau pinigų. Todėl mes siūlome pataupyti savo pinigus kitiems tikslams ir nedelsiant ištrinti šią kenkėjišką programą iš savo kompiuterio. Tam galite naudoti Reimage programinę įrangą arba vieną iš programų apžvalgų skyriuje rekomenduojamų programų.

Xcrypt virusas

Kenkėjiškų programų platinimo būdai

Mūsų analizė rodo, jog Xcrypt virusas dažniausiai plinta kenkėjiškų el. laiškų pavidalu, kurie neva pristato aukoms tam tikrus svarbius dokumentus. Nesvarbu, kokį priedą jums atsiuntė nepažįstami asmenys ar organizacijos, neskubėkite jo atverti neįsitikinę siuntėjo patikimumu. Sukčiai dažnai siunčia tūkstančius įtikinamai atrodančių el. laiškų, nešančių tam tikrą kompiuterinį virusą Word dokumento ar JS failo pavidalu. Kenksmingas failas gali būti pavadintas sąskaita-faktūra, nuskenuotu dokumentu, bauda, ar svarbiu pranešimu (angl. invoice/scan/fine/report). Prieš atverdami tokį laišką, pirmiausiai pagalvokite, ar jūs tikėjotės jį gauti, bei ar jį siunčia autoritetingi asmenys. Siūlome atidžiai patikrinti siuntėjo el. pašto adresą ir išsiaiškinti, ar siuntėjas ir tiesų dirba nurodytoje įmonėje. Nesielkite spontaniškai ir neskubėkite atverti įtartinų el. laiškų bei jų priedų, antraip galite netikėtai įsirašyti itin kenksmingą programą.

Xcrypt viruso išpirkos raštelis
Xcrypt virusas vartotojus pasiekia kenksmingo el. laiško priedo pavidalu, šifruodamas failus prideda jiems .xcrypt plėtinį ir tuomet ima reikalauti sumokėti išpirką.

Atnaujinta. Xcrypt kūrėjai sukuria viruso versiją specialiai Rusijos rinkai

Virusų analitikas Jakub Kroustek nesenai kreipėsi į virtualią bendruomenę norėdamas pasidalinti gana nemaloniomis naujienomis. Ši žinia labiausiai aktuali šalims, kuriose gausu rusiškai kalbančių piliečių. Pasirodo, viruso kūrėjai sukūrė naują viruso variantą, kuris kreipiasi į aukas rusų kalba. Pranešama, jog naujasis virusas plinta tokiais pačiai metodais, kaip ir senesnės jo versijos. Užkoduotiems failams virusas taip pat prideda .xcrypt failo plėtinius. Šį kartą Xcrypt pasižymi nauja savybe – bendravimui su aukomis sukčiai pasitelkia ICQ (nemokamų žinučių bei skambučių tinklas). Kenkėjiška programa vis dar yra itin pavojinga, ir nors ši versija naudojama atakose prieš rusakalbius kompiuterių vartotojus, virusas gali lengvai užkrėsti bet kurį neapsaugotą kompiuterį.

Kaip ištrinti Xcrypt virusą?

Jei jūsų kompiuterį paveikė apibūdintas kompiuterinis virusas, nešvaistykite laiko ir nedelsiant pašalinkite XCrypt iš savo kompiuterio. Tam mes siūlome naudoti Reimage programą, kuri pasižymi daugeliu naudingų savybių. Tai – galinga kenksmingų virusų šalinimo programa, galinti lengvai aptikti ir pašalinti net ir naujausius kompiuterinius virusus. Prieš paleidžiant tokią programą, siūlome paleisti kompiuterį saugiuoju rėžimu. Jei dar nesate to darę, sekite instrukcijas, kurias mes pateikėme žemiau.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis XCrypt viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti XCrypt naudojant Safe Mode with Networking

  • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

    Windows 7 / Vista / XP
    1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
    2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
    3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

    Windows 10 / Windows 8
    1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
    2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
    3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
  • Žingsnis 2: XCrypt šalinimas

    Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite XCrypt pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti XCrypt naudojant System Restore

  • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

    Windows 7 / Vista / XP
    1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
    2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
    3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

    Windows 10 / Windows 8
    1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
    2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
    3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
  • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
    1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
    2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
    3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš XCrypt pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
    4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
    Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog XCrypt sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti XCrypt. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei XCrypt užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Dar vienas būdas atgauti failams

Failai, kuriuos užšifravo XCRYPT virusas, yra stipriai apsaugoti ir deja, šiuo metu mes negalime pasiūlyti 100% veiksmingo būdo jiems atgauti. Vis dėlto galite išmėginti šį budą ir atkurti dalį failų Windows ankstesnių versijų funkcijos pagalba. 

SVARBU. Šis metodas nepadės, jei niekuomet nepasinaudojote System Restore funkcija ir nesusikūrėte sistemos kopijos. 

  • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
  • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
  • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

ShadowExplorer metodas

Kai kurie virusai „pamiršta“ ištrinti šešėlines failų kopijas, kurios gali padėti atkurti sugadintus duomenis. Jei virusui nepavyko ištrinti minėtųjų failų kopijų, jums turėtų pavykti surasti bei atkurti dalį failų naudojant Shadow Explorer programą.

  • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
  • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
  • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
  • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip XCrypt prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-xcrypt-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie XCrypt ransomware virus