WebHelper viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Geg 2019

WebHelper viruso pašalinimas

Kas yra WebHelper virusas?

WebHelper – virusas, susijęs su utorrentie.exe ir webhelper.dll failais

WebHelper reklamosWebHelper yra nepageidaujama programa, kuri gali patekti į kompiuterį nepastebėta ir vėliau sekti savo auką per jos klaviatūros paspaudimus.

WebHelper – tai reklamines paslaugas teikianti programa, kuri gali patekti į sistemą nepastebėta per utorrentie.exe bei webhelper.dll procesus. Jeigu failų ir programų atisiuntimui naudojate uTorrent, Web Helper 32 bit programa gali gana lengvai įsirašyti ir pradėti rodyti reklamas jūsų kompiuterio ekrane. Nors tokia veikla ir nėra pavojinga, ji itin erzina, todėl žmonės ieško būdų, kaip ją programą pašalinti.

Deja, bet vargu ar failo, susijusio su Web Helper, pašalinimas yra tinkamas problemos sprendimo būdas. Dažniausiai susijusius failus nuo pašalinimo saugo pagalbiniai naršyklės objektai, todėl ji gali netrukus iš naujo įsirašyti per uTorrent. Dėl šios priežasties, rekomenduotina šią programą šalinti su patikima antivirusine programa.

Jeigu pastebėjote WebHelper procesą, turėtumėte žinoti, kad jis yra atsakingas už reklamų, pagrįstų jūsų naršymo duomenimis bei paieškos užklausomis, rodymą. Jis seka žmonių naršymo veiklą ir renka informaciją apie vartotojo interesus, įskaitant dažniausiai lankomas svetaines, reklamas, kuriomis susidomima dažniausiai ir t.t.

Vos tik adware programa surenka pakankamai informacijos, ji pradeda rodyti garsines reklamas, kurias sudėtingiau pamatyti bei išjungti. Garso priežastį galima aptikti atsidarius Windows Audio Mixer, tačiau net jeigu išjungsite WebHelper reklamų garsą, tai problemos neišspręs, nes garsas netrukus bus įjungtas automatiškai.

Garsines reklamas platinančios programos erzina. Vis dėlto, reikėtų jus įspėti ir apie iššokančių langų bei reklamjuosčių, kurias taip pat galite sutikti naršyklėje, riziką. Kai kurios iš jų gali slėpti nuorodas į pavojingas svetaines. Be to, utorrentie.exe procesas, nuolatos veikiantis antrame sistemos plane, naudoja CPU resursus tam, kad užmegztų ryšį su partnerių svetainėmis ir jose rodytų reklamas. Tikriausiai didžiausia tokios veiklos problema – tai sistemos sulėtėjimas. Esame įsitikinę, kad neketinate taikstytis su tokiomis problemomis, todėl rekomenduojame nedelsiant pašalinti WebHelper virusą iš sistemos.

Jeigu to negalite padaryti įprastu būdu, tuomet jums gali prireikti instrukcijų, kaip pašalinti virusą automatiškai. Jas rasite straipsnio apačioje. Visų pirma, jums reikia sustabdyti WebHelper (32 bit), utorrentie.exe, webhelper.dll ir panašius procesus, o po to, nuskenuokite kompiuterį su FortectIntego arba Malwarebytes tam, kad išinstaliuotumėte WebHelper.

Webhelper virusasWebHelper virusas yra susijęs su uTorrent programa ir veikia kaip jos padėjėjas. Tai apsunkina jo pašalinimą iš sistemos.

Būdai, leisiantys apsaugoti kompiuterį nuo reklaminių programų

Nors WebHelper yra uTorrent dalis, tokią pašią programą, tik skirtą reklamų platinimui, galite atsisiųsti to net neįtardami. Pateiksime keletą patarimų, padėsiančių to išvengti:

 • Kai atsisiuntę nemokamą programą norite ją įsirašyti, būtinai rinkitės Custom arba Advanced įrašymo būdą. Jie nurodys, kokios papildomos programėlės keliauja kartu ir leis jų atsisakyti.
 • Jeigu pasitikėsite Standard arba Default įrašymo būdais, paprasčiausiai prikimšite kompiuterį potencialiai nepageidaujamomis programomis. Minėtų diegimo būdų sąrankoje dažniausiai įtraukiami teiginiai, suteikiantys jūsų leidimą įdiegti visus siūlomus priedus.
 • Paprasčiausiai pasirinkite Custom arba Advanced parinktis ir nuimkite žymas nuo visų priedų, kurių nenorite matyti savo kompiuteryje.

WebHelperWebhelper randa daugiau nei 50 antivirusinių programų.

Pašalinkite WebHelper reklamas

Yra vienas būdas, leidžiantis pašalinti WebHelper virusą iš sistemos. Reikėtų paminėti, kad nors ši programa ir nekelia tiesioginio pavojaus, pasak kibernetinio saugumo ekspertų, jos veikla yra labai erzinanti, o duomenų rinkimas bei saugojimas gali turėti gana rimtų pasekmių.

Web Helper virusą pašalinti galite atlikę žemiau pateiktus veiksmus. Įsitikinkite, kad adware programą pašalinote iš programų sąrašo, esančio Control Panel, o tada nustatykite visų pažeistų naršyklių nustatymus.

Jeigu nenorite šalinti WebHelper programos patys, turėtumėte patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Pastaroji turėtų gana lengvai aptikti adware tipo programas bei naršyklės užgrobėjus. Kai kurias mūsų rekomenduotinas programas rasite apačioje. Vienu ar kitu atveju, nepamirškite atnaujinti virusų duomenų bazės, o tai padaryti galite įsirašę naujausią antivirusinės programos versiją.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis WebHelper viruso pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Tam, kad ištrintumėte WebHelper (utorrentie.exe) iš Windows 10 ir kitų Windows OS versijų, jums reikės susikurti netikrą programos vykdomojo failo kopiją. Štai ką jums reikia daryti:

 1. Visų pirma, sustabdykite uTorrent procesą, kuris šiuo metu turėtų veikti. Paprasčiausiai paspauskite Ctrl + Alt + Del, paspauskite ant proceso ir pasirinkite End Task. 
 2. Eikite į C:\Users\[YOUR COMPUTER NAME]\AppData\Roaming\uTorrent\updates o tada atsidarykite aplanką, kurio pavadinimas sutampa su uTorrent versija, kurią šiuo metu naudojate. Šiame aplanke suraskite utorrentie.exe file. Nieko su šiuo failu nedarykite. 
 3. Eikite į atgal į prieš tai buvusį aplanką ir dešiniu pelės klavišu paspauskite tuščioje vietoje. Pasirinkite New > Text Document ir pavadinkite jį taip, kaip tik norite, pavyzdžiui, test.txt. Paspauskite tuščioje aplanko vietoje tam, kad išsaugotumėte pavadinimą, o tada atsidarykite kątik sukurtą failą. Eikite į File>Save As.
 4. Pasirinkite vietą, kurioje norite failą išsaugoti. Turėtumėte pasirinkti aplanką, kuriame saugomas utorrentie.exe ir išsaugoti naujai sukurtą failą utorrentie.exe vardu. Jums reikia pasirinkti All files, esantį prie Save as type parinkties.
 5. Jūsų turėtų būti klausiama, ar norite perrašyti jau egzistuojantį failą. Paspauskite Yes.
 6. Dabar galite pašalinti test.exe failą iš updates aplanko. Eikite į aplanką, kuriame yra utorrentie.exe failas. Dešiniu pelės klavišuant jo paspauskite ir pasirinkite Properties.
 7. Atsidarius General stulpelį, Attributes laukelyje pažymėkite Read-only žymą. Paspauskite Apply ir OK.

PATARIMAS: Kai kurie kibernetinio saugumo ekspertai teigia, kad automatinių uTorrent atnaujinimų išjungimas turėtųišspręsti šią bėdą. Vis dėlto, nemanome, kad paesenusi uTorrent programa yra tinkamas spredimo būdas, ypač kalbant apie jūsų kompiuterio saugumą. 

Norėdami pašalinti WebHelper virusas iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su WebHelper virusas ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su WebHelper virusas, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius WebHelper virusas vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti WebHelper virusas.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Jeigu ši programa pažeidė Google Chrome, iš naujo nustatykite naršyklės parametrus.

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su WebHelper virusas, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti WebHelper registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis