Virusų šalinimo įrankiai

parašė Liucija Danes - - Atnaujinta | Tipas: Virusų šalinimo įrankiai

Virusų šalinimo įrankiai yra kompiuterinės programos, sukurtos kovoti su įvairiomis kibernetinėmis grėsmėmis. Tokia programinė įranga gali aptikti ir ištrinti virusus iš jau užkrėsto kompiuterio, tačiau nesuteikia realaus laiko apsaugos. Todėl, dažniausiai šie įrankiai naudojami kaip priedas prie antivirusinių ar anti-šnipinėjimo programų, kai šios yra nepajėgios aptikti tam tikrų virusų.

Kodėl antivirusinė ar anti-šnipinėjimo įranga neaptinka kenkėjiškų programų?

Antivirusinės ar anti-šnipinėjimo programos dažniausiai yra gan patikimos, todėl atvejai kuomet joms nepavyksta aptikti ir pašalinti virusų yra gana reti. Tačiau yra keletas priežasčių, kodėl kartais tai gali nutikti:

  • Kompiuteris užsikrėtęs nauju virusu, kurio aprašymo antivirusinės programos duomenų bazėje dar nėra;
  • Kompiuteryje veikia atnaujinta viruso versija, kuri taip pat nėra užfiksuota programos duomenų bazėje;
  • Jūsų įrenginys užkrėstas virusu, naudojančiu pažengusias technologijas tam, kad išvengtų panaikinimo iš sistemos.

Dauguma virusų šalinimo įrankių yra nemokami, tačiau įprasta programų kūrėjus paremti, kad jie galėtų toliau tęsti savo veiklą. Nemokama virusų naikinimo įranga dažniausiai menkai kuo atsilieka nuo mokamų programų, tačiau svarbu atminti, jog skirtingos programos virusus veikia taip pat skirtingai. Dauguma virusų šalinimo įrankių yra sukurti kovoti tik su tam tikrais virusais ar virusų šeimoms. Pagrindine orientuojamas į šias grėsmes:

  • Trojos arkliai. Tai kenkėjiškos programos, kurios vagia vartotojų duomenis ir stengiasi užkrėsti kompiuterio sistemą papildomais virusais.
  • Kompiuteriniai kirminai. Šio tipo virusai užkrečia kompiuteryje esančius dokumentus, kenkia sistemos veiklai, bei slapta įrašo kenkėjiškas programas, tokias kaip Trojos arkliai ar Backdoor virusai.
  • Reklaminės programos. Tai nepageidaujamos programos, aukos kompiuteryje generuojančios įkyrias reklamas.
  • Pavojingi naršyklės priedai. Tokie virusai perima naršyklės nustatymų valdymą ir peradresuoja vartotoją į trečiųjų šalių puslapius.
  • Programos-vagys. Tai pavojingi virusai, kurie siekia užrakinti aukos kompiuteryje esančius duomenis ir reikalauja išpirkos už jų atrakinimą.
  • Kitos kenkėjiškos programos.

Kuo skiriasi virusų šalinimo įrankiai ir antivirusinės programos?

Pagrinde, virusų šalinimo įrankiai nuo antivirusinių ar anti-šnipinėjimo programų skiriasi tuo, jog jie nėra sukurti kompiuterio sistemos apsaugai. Kaip jau minėjome, tokios programos neturi realaus laiko apsaugos funkcijos, todėl negali blokuoti virusų patekimo į kompiuterį ar apsaugoti jūsų asmeninių duomenų. Ši įranga gali padėti atstatyti tik jau užkrėstą sistemą, todėl saugumo ekspertai rekomenduoja ją naudoti kartu su minėtomis antivirusinėmis ar anti-šnipinėjimo programomis.

Patikimus virusų šalinimo įrankius galite atsisiųsti mūsų tinklalapyje ar oficialiose norimos programinės įrangos svetainėse. Prieš įsigyjant programą labai svarbu pasidomėti ar ji tinkama viruso šalinimui. Panaikinus problemą, galite programą išinstaliuoti, kadangi tikimybė užsikrėsti tuo pačiu virusu pakartotinai yra labai maža. Taip sutaupysite kompiuterio atminties.

Virusų šalinimo įrankių pavyzdžiai:

Adware Removal Tool – tai patikima reklaminių virusų šalinimo programa. Paskutiniu metu, reklaminiai virusai ypač išpopuliarėjo. Jie lengvai patenka į kompiuterius ir tyliai veikia sistemoje. Dažnai tokius virusu panaikinti gana sunku, kadangi jie naudoja agresyvias pasipriešinimo taktikas. Adware Removal Tool šias taktikas puikiai apeina ir virusus nukenksmina. Programa nemokama ir teigiamai vertinama vartotojų.

AdwareMedic yra dar vienas patrauklus įrankis reklaminiams ir kitiems panašiems virusams šalinti. Šis pagalbininkas aptinka virusų slaptavietes automatiškai ir juos kaip mat panaikina. Tad jei įtariate, jog jūsų kompiuteris užkrėstas vienu tokių virusų, įsigykite Adware Medic.

Programos, kurias pristatome šioje kategorijoje, yra patikimos, veikia pagal paskirti ir nekelia jokios grėsmės kompiuteryje esantiems duomenims. Virusai.lt komanda visuomet atidžiai patikrina šiuos įrankius, prieš pristatydami juos vartotojams. Nors virusų šalinimo programos veiksmingos, vis dėlto, jos yra gan ribotos. Norint visa apimančios apsaugos, verta atkreipti dėmesį į anti-šnipinėjimo ar antivirusinių programų kategorijas, kuriose pateikiami patikimiausių programų sąrašai. Jei pasirūpinsite reguliariu šių programų atnaujinimu, galėsite būti tikri jog jūsų kompiuteris švarus ir apsaugotas nuo virusų atakų ateityje.

Naujausios programinės įrangos apžvalgos

Informacija buvo atnaujinta: 2016-10-21

Skaityti kitomis kalbomis

Failai
Programos
Palygink