URL:Mal šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Vas 2019 atnaujinimas

URL:Mal pašalinimas

Kas yra URL:Mal ?

URL:Mal yra iššokanti žinutė informuojanti apie galimą pavojų, kuri gali būti panaudota platinant neveiksmingus saugumo įrankius

URL:Mal URL:Mal žinutė yra įspėjimas paie kenkėjiško tipo turinį jūsų lankomoje svetainėje.

URL:Mal – virusį identifikavimo žinutė, kurią siunčia tokios programos kaip Avast antivirusinė. Iššokus tokiam langui naudojai yra įspėjami apie galimai kenkėjišką turinį svetainėje, kurią jie lanko. Jei tenka susidurti su tokiu įspėjimu savo naršyklėje, vadinasi antivirusinė programa blokavo priėjimą prie konkretaus puslapio dėl potencialiai pavojingo turinio. Jūsų kompiuteris nėra paveiktas jokio viruso, dažniausiai jums tereikia vengti lankymosi tokiuose tinklalapiuose. Tačiau, jei tai kartojasi jums derėtų patikrinti kompiuterį su antivirusinę programa ir įsitikinti, kad nėra dėl ko jaudintis.

Pavadinimas URL:Mal
Kenkėjo tipas Adware
Pagrindinis tikslas Įtikinti naudotojus, kad jiems reikia įsirašyti netikrą saugumo įrankį
Simptomai Netikros saugumo žinutės, iššokančios reklamos, nukreipimai į potencialiai pavojingas svetaines
Plitimo būdas Nesaugus programų instaliavimas, pavojingi puslapiai
Galimi pavojai Pavojus jūsų informacijai, failams ar net pinigams jei programa gauna priėjimą prie jūsų kompiuterio sistemos
Viruso šalinimas Naudokite patikimą antivirusinę programą kaip FortectIntego ir nuolat tikrinkite ar jūsų sistemoje nėra kenkėjiškų programų

URL:Mal įspėjimas gali gąsdinti, bet sunerimti iš karto nederėtų. Tačiau jei ši iššokanti žinutė pasikartoja dažnai ir trukto jums naudotis įrenginiu gali būti jog adware tipo programa veikia jūsų kompiuteryje. Tokiu atveju jums reikia pilno sistemos patikrinimo naudojantis antivirusine programa arba panašiu saugumo įrankiu.

Šis iššokantis langas gali pasirodyti lankantis saugiuose puslapiuose, tai nereiškia, kad Vikipedijos puslapis ar kitas dažnai naudojamas puslapis yra pavojingas. Jei pastebite URL:Mal nuolat ir ekranas dažnai pripildomas reklaminiu turiniu – jūsų kompiuteryje veikia kenkėjiška programa, kuri sukelia šiuos nepageidaujamus simptomus.

URL:Mal virusas būtent ir gauna tokį pavadinimą dėl erzinančio turinio ir trukdymo naudotis įrenginiu kaip įprasta. Taip pat kaip ir būdinga kitoms adware tipo programoms, šis įsibrovėlis gali automatiškai ir be jūsų leidimo įrašyti naršyklės plėtinius, įrankius ar pakeisti numatytąją Google Chrome, Mozilla Firefox ar Internet Explorer išvaizdą.

Nors pagrindinė problema yra netikros saugumo žinutės, URL:Mal taip pat gali:

 • pakeisti naršyklės numatytuosius nustatymus;
 • sulėtinti kompiuterio darbą;
 • rodyti reklaminį turinį besilankant bet kokiame puslapyje;
 • nukreipti į bereikšmius ar kenkėjiškus puslapius.

Didžioji dalis atakų, kai URL:Mal yra panaudojama kaip gąsdinanti žinutė turi vieną pagrindinį tikslą – išvilioti iš vartotojų pinigus arba gauti priėjimą prie jų svarbios informacijos. Ši programa gali naudotis reklaminiu turiniu ir įtikinti, kad jums reikalinga konkreti saugumo programa ar kitas potencialiai neveiksmingas įrankis.

Tačiau URL:Mal virusas taip vadinamas dėl kur kas pavojingesnių taktikų naudojimo. Jūs galite būti nukreipti į puslapį, kur turėsite užpildyti anketą ar atsakyti į klausimus. Tokiu būdu jūsų informacija gali būti kaupiama ir panaudojama vėlesnėse atakose. Niekada nepildykite panašių klausimynų ir jokiu būdu nenurodykite savo asmeninės informacijos ar bankinių duomenų.

Jums reikia pašalinti URL:Mal ir tai padaryti pirmiausia vos tik pastebite nepageidaujamą programos turinį. Tokios žinutės gali gąsdinti, bet reta antivirusinė programa siunčia tokias žinutes tiesiai į jūsų naršyklę. Įsigykite patikimą antivirusinę programą kaip FortectIntego ir patikrinkite įrenginį.

Jei skenuojanti kompiuterį programa pateikia galimai pavojingų programų sąrašą ir siūlo URL:Mal pašalinimą kartu su kitomis kenkėjiškomis programomis – seite siūlomus žingsnius. Tai padės atnaujinti įrenginį ir toliau naudotis juo kaip įprasta be jokių virusų sukeliamų trukdžių.

URL:Mal adwareURL:Mal yra antivirusinės programos publikuojama žinutė, kurios dažnumu gali pasinaudoti kibernetinių virusų kūrėjai. Jie pasitelkia šias žinutes ir skatina vartotojus įrašyti siūlomas programs.

Instaliuojant programas iš interneto svarbu atkreipti dėmesį į puslapio nuostatus

Jei naudojatės programų platintojais internete visada įsitikinkite, kad programa yra oficiali ir puslapis yra patikimas. Jei ignoruosite tokius faktus instaliuojant norimas programas automatiškai galite įrašyti nepageidaujamų programų nes dažnai jos būna platinamos kartu su nemokamais parisisiuntimais.

Tai yra dažnai naudojamas metodas adware tipo programų, naršyklių užgrobėjų platinime. Norėdami išvengti tokių kibernetinių infekcijų turėtumėte stebėti instaliavimo žingsnius atidžiai ir nesirinkit Greito ar Rekomenduojamo įrašymo. Kai turite galimybė, atžymėkite varneles prie nežinomų ir nereikalingų programų.

Atsikratykite URL:Mal ir kitų nepageidaujamų programų vieno sistemos patikrinimo metu

Norint visiškai pašalinti URL:Mal iš savo įrenginio, jums reikia pasitelkti reikiamą antivirusinę programą, kuri identifikuos visus įsibrovėlius ir nereikalingas programas bei juos pašalins. Tokias programas irgi reikia rinktis atidžiai nes internete pilna netikrų saugumo įrankių, kurie neduoda jokios naudos.

URL:Mal šalinimas neturėtų trukti ilgiau nei keletą minučių, nes antivirusinės programos gana greitai aptinka nepageidaujamas programas, virusus ir kitas sistemos spragas, kurios sukelia problemas su kompiuteriu. Rinkitės vieną iš mūsų siūlomų programų ir naudokitės savo įrenginiu kaip anksčiau vos tik išvalysite visus kenkėjus.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis URL:Mal pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Norėdami pašalinti URL:Mal iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su URL:Mal ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su URL:Mal , ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius URL:Mal vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti URL:Mal .
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su URL:Mal , ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti URL:Mal registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis