Sudėtingumo skalė:  
  (12/100)

URL:Mal šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Lap 2020 atnaujinimas

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Adware

URL:Mal yra iššokanti žinutė informuojanti apie galimą pavojų, kuri gali būti panaudota platinant neveiksmingus saugumo įrankius  

URL:Mal

URL:Mal – virusį identifikavimo žinutė, kurią siunčia tokios programos kaip Avast antivirusinė. Iššokus tokiam langui naudojai yra įspėjami apie galimai kenkėjišką turinį svetainėje, kurią jie lanko. Jei tenka susidurti su tokiu įspėjimu savo naršyklėje, vadinasi antivirusinė programa blokavo priėjimą prie konkretaus puslapio dėl potencialiai pavojingo turinio. Jūsų kompiuteris nėra paveiktas jokio viruso, dažniausiai jums tereikia vengti lankymosi tokiuose tinklalapiuose. Tačiau, jei tai kartojasi jums derėtų patikrinti kompiuterį su antivirusinę programa ir įsitikinti, kad nėra dėl ko jaudintis.

Pavadinimas URL:Mal
Kenkėjo tipas Adware
Pagrindinis tikslas Įtikinti naudotojus, kad jiems reikia įsirašyti netikrą saugumo įrankį
Simptomai Netikros saugumo žinutės, iššokančios reklamos, nukreipimai į potencialiai pavojingas svetaines
Plitimo būdas Nesaugus programų instaliavimas, pavojingi puslapiai 
Galimi pavojai Pavojus jūsų informacijai, failams ar net pinigams jei programa gauna priėjimą prie jūsų kompiuterio sistemos
Viruso šalinimas Naudokite patikimą antivirusinę programą kaip ReimageIntego ir nuolat tikrinkite ar jūsų sistemoje nėra kenkėjiškų programų

URL:Mal įspėjimas gali gąsdinti, bet sunerimti iš karto nederėtų. Tačiau jei ši iššokanti žinutė pasikartoja dažnai ir trukto jums naudotis įrenginiu gali būti jog adware tipo programa veikia jūsų kompiuteryje. Tokiu atveju jums reikia pilno sistemos patikrinimo naudojantis antivirusine programa arba panašiu saugumo įrankiu. 

Šis iššokantis langas gali pasirodyti lankantis saugiuose puslapiuose, tai nereiškia, kad Vikipedijos puslapis ar kitas dažnai naudojamas puslapis yra pavojingas. Jei pastebite URL:Mal nuolat ir ekranas dažnai pripildomas reklaminiu turiniu – jūsų kompiuteryje veikia kenkėjiška programa, kuri sukelia šiuos nepageidaujamus simptomus.

URL:Mal virusas būtent ir gauna tokį pavadinimą dėl erzinančio turinio ir trukdymo naudotis įrenginiu kaip įprasta. Taip pat kaip ir būdinga kitoms adware tipo programoms, šis įsibrovėlis gali automatiškai ir be jūsų leidimo įrašyti naršyklės plėtinius, įrankius ar pakeisti numatytąją Google Chrome, Mozilla Firefox ar Internet Explorer išvaizdą.

Nors pagrindinė problema yra netikros saugumo žinutės, URL:Mal taip pat gali:

 • pakeisti naršyklės numatytuosius nustatymus;
 • sulėtinti kompiuterio darbą;
 • rodyti reklaminį turinį besilankant bet kokiame puslapyje;
 • nukreipti į bereikšmius ar kenkėjiškus puslapius.

Didžioji dalis atakų, kai URL:Mal yra panaudojama kaip gąsdinanti žinutė turi vieną pagrindinį tikslą – išvilioti iš vartotojų pinigus arba gauti priėjimą prie jų svarbios informacijos. Ši programa gali naudotis reklaminiu turiniu ir įtikinti, kad jums reikalinga konkreti saugumo programa ar kitas potencialiai neveiksmingas įrankis.

Tačiau URL:Mal virusas taip vadinamas dėl kur kas pavojingesnių taktikų naudojimo. Jūs galite būti nukreipti į puslapį, kur turėsite užpildyti anketą ar atsakyti į klausimus. Tokiu būdu jūsų informacija gali būti kaupiama ir panaudojama vėlesnėse atakose. Niekada nepildykite panašių klausimynų ir jokiu būdu nenurodykite savo asmeninės informacijos ar bankinių duomenų.

Jums reikia pašalinti URL:Mal ir tai padaryti pirmiausia vos tik pastebite nepageidaujamą programos turinį. Tokios žinutės gali gąsdinti, bet reta antivirusinė programa siunčia tokias žinutes tiesiai į jūsų naršyklę. Įsigykite patikimą antivirusinę programą kaip ReimageIntego ir patikrinkite įrenginį.

Jei skenuojanti kompiuterį programa pateikia galimai pavojingų programų sąrašą ir siūlo URL:Mal pašalinimą kartu su kitomis kenkėjiškomis programomis – seite siūlomus žingsnius. Tai padės atnaujinti įrenginį ir toliau naudotis juo kaip įprasta be jokių virusų sukeliamų trukdžių.

URL:Mal adwareURL:Mal yra antivirusinės programos publikuojama žinutė, kurios dažnumu gali pasinaudoti kibernetinių virusų kūrėjai. Jie pasitelkia šias žinutes ir skatina vartotojus įrašyti siūlomas programs.

Instaliuojant programas iš interneto svarbu atkreipti dėmesį į puslapio nuostatus 

Jei naudojatės programų platintojais internete visada įsitikinkite, kad programa yra oficiali ir puslapis yra patikimas. Jei ignoruosite tokius faktus instaliuojant norimas programas automatiškai galite įrašyti nepageidaujamų programų nes dažnai jos būna platinamos kartu su nemokamais parisisiuntimais.

Tai yra dažnai naudojamas metodas adware tipo programų, naršyklių užgrobėjų platinime. Norėdami išvengti tokių kibernetinių infekcijų turėtumėte stebėti instaliavimo žingsnius atidžiai ir nesirinkit Greito ar Rekomenduojamo įrašymo. Kai turite galimybė, atžymėkite varneles prie nežinomų ir nereikalingų programų.

Atsikratykite URL:Mal ir kitų nepageidaujamų programų vieno sistemos patikrinimo metu

Norint visiškai pašalinti URL:Mal iš savo įrenginio, jums reikia pasitelkti reikiamą antivirusinę programą, kuri identifikuos visus įsibrovėlius ir nereikalingas programas bei juos pašalins. Tokias programas irgi reikia rinktis atidžiai nes internete pilna netikrų saugumo įrankių, kurie neduoda jokios naudos.

URL:Mal šalinimas neturėtų trukti ilgiau nei keletą minučių, nes antivirusinės programos gana greitai aptinka nepageidaujamas programas, virusus ir kitas sistemos spragas, kurios sukelia problemas su kompiuteriu. Rinkitės vieną iš mūsų siūlomų programų ir naudokitės savo įrenginiu kaip anksčiau vos tik išvalysite visus kenkėjus.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis URL:Mal pašalinimas:

Ištrinkite URL:Mal iš Windows sistemų

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite URL:Mal ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite URL:Mal ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite URL:Mal iš Mac OS X sistemos

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite URL:Mal bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite URL:Mal iš Internet Explorer (IE)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite URL:Mal ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte URL:Mal šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite URL:Mal iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti URL:Mal iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite URL:Mal iš Mozilla Firefox (FF)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite URL:Mal ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite URL:Mal šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite URL:Mal iš Google Chrome

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite URL:Mal ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite URL:Mal pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite URL:Mal iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite URL:Mal bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite URL:Mal pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-urlmal.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie URL:Mal