Uc123.com viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas)

Uc123.com viruso pašalinimas

Kas yra Uc123.com virusas?

Uc123.com viruso ypatybės

Uc123.com virusas priklauso Hao123 naršyklės užgrobėjų grupei. Jei atvėrę savo mėgstamą naršyklę vietoj įprasto paieškos variklio išvysite puslapį, pilną kinietiškų hieroglifų, nedelsiant imkitės veiksmų Uc123.com virusui pašalinti. Kol ši potencialiai nepageidaujama programa egzistuos jūsų kompiuteryje, jūs būsite priversti susidurti su erzinančia šio naršyklės užgrobėjo veikla. Pavyzdžiui, jei bandysite pasinaudoti naujuoju paieškos varikliu, pastebėsite, jog paspaudus ant paieškos rezultatų įvyks peradresavimas į kinams skirtus puslapius. Atsižvelgus į tai, jog viskas šiuose puslapiuose bus parašyta kinietiškai, neabejojame, jog nepatyrę kompiuterių vartotojai gali išsigąsti ir nesuprasti, kaip išeiti iš minėtojo puslapio. Be to, užkrėtus kompiuterį šia potencialiai nepageidaujama programa, susidursite su įkyriomis iššokančiosiomis reklamomis, kurios atsivers naujuose naršyklės skirtukuose arba languose. Galimas atvejis, jog į jūsų kompiuterį netgi pateks daugiau nepageidaujamų programų, ypač jei spausite ant minėtųjų reklamų bei naršysite Uc123.com partnerių svetainėse. Jei jums rūpi jūsų kompiuterio saugumas, paskubėkite ir ištrinkite Uc123.com virusą. Jei nežinote, kaip tai padaryti, pasinaudokite instrukcijomis, pateiktomis po šiuo straipsniu, arba patikima virusų šalinimo programa, pavyzdžiui, FortectIntego.

Uc123.com virusas Ekspertė rodo, kaip atrodo Uc123.com puslapis. Išvydę jį savo naršyklėje, imkitės veiksmų, jog surastumėte ir pašalintumėte Uc123.com naršyklės virusą!

2016 metais pasirodęs Hao123 virusas paplito itin greitai, o kompiuterių ekspertai kaip mat ėmė dalinti patarimus, kaip apsaugoti kompiuterį nuo šio viruso atakos. Deja, šiandien tokių potencialiai nepageidaujamų programų yra itin daug – kai kurios jų visiškai nesistengia sudominti vartotojo ir tiesiog plinta įkyriu ir gana apgaulingu būdu, o štai kitos ieško potencialių vartotojų pakeisdamos naršyklės numatytąjį puslapį tam tikra svetaine, siūlančia paieškos variklį, įvairias nuorodas, bei pateikiančia intriguojančias reklamas bei nuotraukas. Šiuo atveju, Uc123.com nepaliko mums didelio teigiamo įspūdžio. Net jei ir nemokate kinų kalbos, bus akivaizdu, jog ši svetainė bet kokiu atveju jums nebus reikšminga. Įvairūs bulvarinio stiliaus straipsniai bei nuorodos į neva juokingus vaizdo įrašus vargiai sudomins kinų kalba nekalbantį vartotoją. Be to, tas puslapis yra prikištas nuorodų į kitas svetaines, o tai iš karto sukuria nepatikimo puslapio įvaizdį. Pavyzdžiui, vienas jų gali nukreipti jus į baidu.com – tai dar vienas Hao123 naršyklės užgrobėjųreklamuojamas puslapis.

Tiek vienas, tiek kitas naršyklės užgrobėjas vargiai atliks interneto paieškos funkciją. Be to, kalbant apie poveikį kompiuterio sistemai, Uc123.com virusas greičiausiai neigiamai paveiks jūsų kompiuterio našumą, o tai reiškia, jog jis veiks lėčiau. Be to, panašu, jog šio naršyklės užgrobėjo kūrėjai nėra susidomėję reklamuojamų svetainių siūlomu turiniu, o tai reiškia, jog jūs nesunkiai pateksite į pavojingus trečiųjų šalių puslapius, kuriuose galite sulaukti pasiūlymų įsidiegti potencialiai nepageidaujamų arba net kenkėjiškų programų. Negana to, minėtasis užgrobėjas gali rinkti informaciją, apibūdinančią jūsų naršymo ypatumus, bei dalintis arba parduoti ją trečiosioms šalims. Galų gale tai iššauks dar didesnį reklamų kiekį ekrane arba užtvindys jūsų el.pašto dėžutę brukalais. Atminkite, jog ransomwarekategorijos virusai atsiunčiami būtent tokių el. laiškų pavidalu. Neverta nė minėti, jog kuo greičiau atsikratysite Uc123.com viruso, tuo bus geriau.

Erzinantis Uc123.com puslapis

Potencialiai nepageidaujamų programų plitimo būdai

Labiausiai tikėtina, jog šis naršyklės užgrobėjas užkrės jūsų kompiuterį jums sutikus įdiegti naują programinę įrangą su numatytaisiais nustatymais (angl. Default arba Standard). Šie nustatymai neleis jums peržvelgti trečiųjų šalių partnerių programų, susietų su jūsų pasirinkta programine įranga, kurią parsisiuntėte iš interneto. Tokiu būdu kompiuterį galite užkrėsti reklaminėmis programomis, naršyklės užgrobėjais, bei kitomis nepageidaujamomis programomis. Tokio tipo programos dažnai prijungiamos prie kitų nemokamų programų, o pastarųjų kūrėjams mokama už kiekvieną sėkmingą “įsiūlymą” įsidiegti šias trečiųjų šalių partnerių programėles. Jei norite atsisakyti papildomų programų įdiegimo, visuomet rinkitės Custom arba Advanced įdiegimo nustatymus ir atžymėkite varneles nuo pasiūlymų įsidiegti “rekomenduojamas” programas.

Kaip atsikratyti Uc123.com?

Geriausias būdas ištrinti Uc123.com virusui – pasinaudoti anti-šnipinėjimo programos galimybėmis. Anti-šnipinėjimoprogramos – tai įrankiai, kurie gali aptikti pašalinti įvairias nepageidaujamas bei kenkėjiškas programas, tuo tarpu išgirtosios antivirusinės programos dažniau susitelkia į labiausiai pavojingų virusų analizę bei pašalinimo būdus. Dėl šios priežasties kibernetinio saugumo specialistai dažnai siūlo naudoti ir antivirusinę, ir anti-šnipinėjimo programą. Jei jūsų nedomina kompiuterio apsaugos programos ir norite pašalinti Uc123.com virusą savarankiškai, prašome vadovautis žemiau pateikiamos instrukcijomis.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Uc123.com viruso pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Šis naršyklės užgrobėjas automatiškai modifikuoja kelis Windows registrų centro raktus, o šios nustatymų panelės liesti nerekomenduojame, ypač jei esate nepatyręs kompiuterio vartotojas. Jei įvykdžius visus žemiau pateiktus instrukcijų punktus vis dar susidursite su Uc123.com paieškos varikliu, siūlome patikrinti kompiuterį su anti-šnipinėjimo programa.

Dabar atidžiai perskaitykite instrukcijas ir atvėrę nurodytą Control Panel puslapį ieškokite su Uc123 susijusių programų. Jei rasite kažką įtartino, pašalinkite tai.

Norėdami pašalinti Uc123.com virusas iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Uc123.com virusas ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

Jei jūsų Apple įrenginį paveikė šis įkyrus virusas, vadovaukitės šiuo gidu.

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Uc123.com virusas, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Uc123.com virusas vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Uc123.com virusas.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Patikrinkite, ar Google Chrome yra kokių nors Uc123 plėtinių. Nedvejodami juos pašalinkite. Taip pat rekomenduojame atkurti numatytuosius naršyklės nustatymus.

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Ištrinkite su Uc123.com susijusius komponentus – naršyklės plėtinius, atkurkite pakeistus nustatymus.

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Uc123.com virusas, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Uc123.com registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis