Sukčiai naudoja netikrą telefono pagalbą siekdami išvilioti pinigus

Diena po dienos, sukčiai išranda vis protingesnių metodų siekdami apgaule išvilioti pinigus iš kompiuterių vartotojų. Ilgą laiką jie naudojo apgaulingą schemą, paremtą padirbtais perspėjimais apie įvairius kompiuterių virusus ir vėliau siūlančią įsigyti programą, kuri iš tiesų yra nenaudinga ir yra naudojama tik kaip įrankis išgauti pinigus. Pasirodo, jog po ilgų metų jie pradėjo naudoti naują apgaulę, kuri yra paremta neegzistuojančia telefonine pagalba. Kaip ir netikri pranešimai, ji žada sutvarkyti ‘infekuotą’ kompiuterį vos tik jūs sumokėsite už licencijuotą versiją. Ši kartą tai turėtų būti padaryta nuotoliniu būdu.

Jūs tikriausiai jau esate susidūręs ar bent jau girdėjote apie netikrus iššokančius pranešimus, kurie įsiterpia į vartotojo naršymo sesiją ir pasiūlo įdiegti nemokamą apsaugos programą bei patikrinti kompiuterį su ja. Atsidūrusi sistemos viduje, ši kenkėjiška programa pradeda rodyti vartotojui padirbtas ataskaitas apie neegzistuojančius virusus ir siūlo įsigyti licencijuotą jos versiją prižadėdama, jog tai padės pašalinti kiekvieną iš aptiktų infekcijų. Kai tik jūs sumokate pinigus, šis virusas nustoja rodyti savo netikrus pranešimus apie virusus ir leidžia jums patikėti, kad jis stebuklingai sutvarkė kompiuterį.

Tačiau, atrodo, kad šiandien jūs taip pat turėtumėte žinoti apie netikrą telefono pagalbą. Ši gudrybė yra paremta melagingu sukčių skambučiu, kuris teigia kad jūsų kompiuteryje buvo pastebėta įtartina tinklo veikla. Po to, apgavikai paklausia vartotojo ar jis norėtų nemokamai patikrinti kompiuterį su ‘diagnostine įranga, kuri yra integruota į“ Windows“ ir įsitikinti, jog jame nėra virusų. Šie vaikinai nepamiršta atkreipti dėmesio į tokius argumentus, kaip ‘paslauga yra nemokama’, ‘jūs galite užkrėsti kitus žmones’ ir panašiai. Žinoma, retas kuris nesutiktų pasinaudoti tokia paslauga. Patikrinus kompiuterį ir aptikus virusų, auka yra paprašoma sumokėti tam tikrą mokestį, kuris svyruoja nuo 100 iki 300 dolerių.

Prašome ignoruoti tokius skambučius ir niekuomet nemokėti pinigų nepažįstamiems asmenims.

Failai
Programos
Palygink