Spotify atsiprašo už naują prieštaringai vertinamą privatumo politiką

Spotify says sorry for its new and controversial privacy policyBuvo atskleista, kad naujoji Spotify privatumo politika leidžia šios programos kūrėjams rinkti informaciją apie Jūsų lokaciją, gauti Jūsų nuotraukas ir net peržvelgti Jūsų kontaktus. Taip pat derėtų pridurti, kad tam tikras kiekis šios informacijos gali būti perduodamas trečiosioms šalims.

Visgi 75 milijonus vartotojų turinti Spotify programėlė paskelbė įrašą savo tiklaraštyje, kuriame atsiprašo ir pateisina naująją politiką.

Šiame įraše Spotify generalinis direktorius Daniel Ek tvirtina, kad naujoji politika „sukėlė daug neaiškumų apie tai, kokio pobūdžio informaciją mes pasieksime, ir ką su ja veiksime“ bei už tai atsiprašo.

Viena iš naujųjų Spotify funkcijų, susijusių su šiais prieštaravimais vadinasi „Spotify Running“. Ši funkcija naudojasi GPS, kad patikrintų Jūsų bėgimo tempą ir prie jo pritaikytų grojamas dainas.

Kita įtarimus sukėlusi funkcija – „Discover Weekly“, kuri kas savaitę sugeneruoja naują grojaraštį, paremtą Jūsų muzikiniu skoniu. Tam ji gali naudotis Jūsų išmaniajame telefone esančia informacija.

D. Ek tvirtina, kad tik nuo Jūsų priklauso, ar sutiksite dalintis šia informacija. Jis tvirtina, kad norint pasiekti tokius duomenis, Jūsų bus atsiklausta. Jis taip pat prideda, kad tokia informacija bus naudojama tik tam, kad Spotify geriau prisitaikytų prie Jūsų poreikių.

Buvo pranešta, kad naujoji politika apima daugybę aspektų, bet per artimiausias ateinančias savaites ji bus pataisyta atsižvelgiant į vartotojus neraminančius aspektus.

Šiame dokumente tvirtinama, kad „Su Jūsų leidimu, mes galime rinkti Jūsų mobiliajame telefone laikomą informaciją, kaip, pavyzdžiui, kontaktai, nuotraukos ir vaizdo failai.“ Kitame paragrafe tvirtinama, kad „Mes taip galime kaupti informaciją apie Jūsų lokaciją, nustatomą, pavyzdžiui, pagal Jūsų telefono GPS lokaciją ir kitas mobilųjų prietaisų nustatymo formas (pvz. Bluetooth). Taip pat galime rinkti sensorinę informaciją (pvz. apie Jūsų judesių greitį, kaip gretai Jūsų bėgate, einate ar keliaujate).“

Kalbant apie Facebook, Spotify domina informacijos apie Jūsų įrašus rinkimas ir kaupimas. Tokia informacija sudaryta iš „Jūsų vartotojo vardo… ir kitos informacijos, kurią galima aptikti Jūsų Facebook paskyroje arba per ją, įskaitant Jūsų vardą, profilio nuotrauką, šalį, mietą, el. pašto adresą, gimimo datą, lytį, draugų vardus, nuotraukas ir ryšius.“

D. Ek gina politiką tvirtindamas, kad Jūsų trečiosioms šalims perduodama informacija bus „nuasmeninta“, tačiau jei Jums tokios sąlygos nepatinka, pasirinkimų turite nedaug. Galite nueiti į savo profilį ir nuimti varnelę prie sąlygos „Yes, share my information with third parties“ („Taip, dalinkitės mano informacija su trečiosiomis šalimis.“ Visgi jei Jums nepatinka faktas, kad Spotify tikrina Jūsų telefoną ir buvimo vietą, turėsite paprasčiausiai pašalinti savo paskyrą.

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Gabrielė E. Hall yra entuziastinga virusų tyrėja, kuri dirba Virusai.lt portale beveik dešimtmetį.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink