Sudėtingumo skalė:  
  (10/100)

SearchAssist.net šalinimas (Atnaujintos instrukcijos) - Chrome, Firefox, IE, Edge

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

SearchAssist.net nėra pati patikimiausia paieškos sistema

SearchAssist.net paieškos sistema

SearchAssist.net yra viena iš paieškos sistemų, kurios gali užgrobti interneto naršykles ir tapti numatytuoju pradžios tinklalapiu prieš vartotojo valią. Oficialiame programos puslapyje siūloma įdiegti SearchAssist.me įskiepį ir naudotis šiomis paslaugomis, tačiau tai nėra pagrindinis aplikacijos plėtros metodas.

Naršyklės plėtinys gali pasirodyti Internet Explorer, Mozilla Firefox ir Google Chrome interneto naršyklėse, kai neatidžiai įdiegiate iš interneto parsiųstą nemokamą programą. Šis naršyklės užgrobėjas (angl. browser hijacker) plinta programinės įrangos paketuose ir gali įsibrauti į kompiuterį, jeigu neteisingai įdiegsite norimą programą.

Patekęs į kompiuterį SearchAssist.net virusas pakeičia naršyklės nustatymus ir verčia naudoti šią paieškos sistemą. Nepaisant to, kad titulinis puslapis itin primena patikimąją Google paiešką, pasitikėti ja neverta.

Vienas pagrindinių programos trūkumų – galimybė modifikuoti paieškos rezultatus. SearchAssist.net sistema gali pateikti modifikuotus rezultatus, tarp kurių gali pasirodyti komercinio pobūdžio nuorodoas ar reklamos. Saugumo specialistai nurodo, kad naršyklės užgrobėjas yra glaudžiai susijęs su Trovi virusu, kuris padeda pateikti reklamas ir rinkti informaciją apie vartotojus.

SearchAssist.net naršyklės užgrobėjas gali inicijuoti peradresavimus į nepatikimus tinklalapius vos tik paspausite norimą nuorodą paieškos rezultatuose. Visai nesvarbu, ar jūsų paieškos raktažodžiai bus nukreipti į Trovi.com ar Bing rezultatų puslapį, nepageidaujami peradresavimai į partnerių tinklalapius vis tiek gali trukdyti saugiai naršyti internete.

Tokia veikla yra ne tik erzinanti, nes negalite greitai ir lengvai rasti reikiamos informacijos, bet taip pat gali kelti grėsmę jūsų kompiuterio bei asmeninės informacijos saugumui. Virusas gali jus priversti apsilankyti pavojinguose, kibernetinių sukčių sukurtuose tinklalapiuose.

Tokie peradresavimai yra viena priežasčių, kodėl turite suskubti ir pašalinti SearchAssist.net iš kompiuterio. Tačiau programa taip pat gali rinkti informaciją apie vartotojus. Įprastai ji renka duomenis apie paieškos raktažodžius, naršymo istoriją, lankytus tinklalpius, paspaustas reklamas ir t.t.

Visa surinkta informacija gali būti panaudota komerciniais tikslais ir netgi kelti grėsmę jūsų privatumui. Gera žinia ta, kad SearchAssist.net pašalinimas padės išvengti visų galimų nemalonumų. Atsikratyti programa galite sekdami mūsų pateiktas instrukcijas straipsnio pabaigoje arba pasinaudodami antivirusine programa Reimage.

SearchAssist.net viruso pavyzdys
SearchAssist.net gali pateikti modifikuotus paieškos rezultatus, todėl pasitikėti šia paieškos sistema neverta.

Šiuo metu plintančios SaerchAssist versijos

MyPrivacyAssistant.com virusas. MyPrivacyAssistant paieškos sistema plinta tokiu pat būdu – programinės įrangos paketuose. Patekusi į kompiuterį ji pradeda veikti kaip naršyklės užgrobėjas: pakeičia naršyklės pradžios puslapį, numatytąją paieškos sistemą ir pradeda generuoti reklaminį turinį.

My Privacy Assistant taip pat pateikia paieškos rezultatus iš Trovi, kuris, kaip jau minėjome anksčiau, yra nepatikimas paieškos įrankis, galintis pateikti gausybę reklaminio turinio. Saugumo specialistai nepataria naudoti šio paieškos įrankio ir atsikratyti jo pasinaudojant antivirusine programa.

Vartotojai gali įdiegti nepageidaujamą naršyklės įskiepį net patys to nežinodami

Kaip ir daugelis kitų potencialiai pavojingų programų (angl. potentially unwanted programs), SearchAssist.net virusas plinta kartu su kita programine įranga. Negalime atskleisti, kokios konkrečios programos yra atsakingos už šio naršyklės plėtinio platinimą, todėl turite būti atsargūs įdiegdami visas nemokamas programas.

Visų pirma, turite perskaityti vartotojo lincensinę sutartį, privatumo politiką ir kitus dokumentus. Jeigu neradote jokių neaiškių ir įtartinų punktų, pasirinkite išplėstinius (angl. Advanced, Custom) įdiegimo nustatymus ir atidžiai sekite vedlį.

Priešingai nei rekomenduojami (angl. Recommended, Quick, Standard) nustatymai, išplėstiniai leidžia ne tik išvysti jums siūlomas papildomas programas, bet ir atsisakyti jų įdiegimo.

Būdai, leidžiantys panaikinti SearchAssist.net virusą

Straipsnio pradžioje minėjome, kad SearchAssist.net pašalinimas gali būti atliekamas tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu. Žemiau rasite detalias instrukcijas, kaip atsikratyti naršyklės užgrobėju. Sekite jas atidžiai, nes palikti komponentai gali sudaryt sąlygas šiam nepageidaujamam tinklalapiui sugrįžti į interneto naršyklę.

Jeigu naršyklės užgrobėjas ir vėl pasirodo kompiuterio ekrane arba ieškote greitesnio jo panaikinimo būdo, galite pašalinti SearchAssist.net antivirusinės programos pagalba. Tačiau atlikę sistemos skenavimą taip pat turite atkurti naršyklės numatytuosius parametrus.

Jūs galite panaikinti viruso žalą automatiškai pasinaudojant viena iš šių programų: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Mes rekomenduojame šias programas, nes jos aptinka nepageidaujamas programas ir nepalieka su jais susijusių failų ir registro įrašų.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis SearchAssist.net pašalinimas:

Ištrinkite SearchAssist.net iš Windows sistemų

Šios instrukcijos padės panaikinti SearchAssist.net kartu su visais susijusiais komponentais:

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite SearchAssist.net ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite SearchAssist.net ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'
 5. Ištrinkite SearchAssist.net iš Windows nuorodų
  Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant Mozilla Firefox ikonėlės ir pasirinkite Properties. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant naršyklės ikonėlės ir pasirinkite 'Properties'
 6. Pasirinkite Shortcut kortelę ir patikrinkite Target laukelį. Ištrinkite pavojingą nuorodą, kuri yra susijusi su jūsų virusu. Pasirinkite 'Shortcut' ir pašalinkite 'http://isearch.babylon.com...' ar kitą įtartiną svetainę

Pakartokite šiuos žingsnius su kiekviena iš jūsų kompiuteryje esančių naršyklių, įskaitant Internet Explorer ir Google Chrome. Taip pat įsitikinkite, kad patikrinote visas jų saugojimo vietas, įskaitant darbalaukį, Start Menu ir užduočių juostą.

Ištrinkite SearchAssist.net iš Mac OS X sistemos

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite SearchAssist.net bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite SearchAssist.net iš Internet Explorer (IE)

Pašalinkite SearchAssist ir kitus plėtinius bei atkurkite numatytuosius Internet Explorer naršyklės nustatymus:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite SearchAssist.net ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte SearchAssist.net šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite SearchAssist.net iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti SearchAssist.net iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite SearchAssist.net iš Mozilla Firefox (FF)

Šis vedlys padės atsikratyti naršyklės užgrobėju:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite SearchAssist.net ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir pasirinkite Options General.
 4. Čia pašalinkite pavojingą nuorodą, kuri yra susijusi su jūsų virusu ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą arba tiesiog spustelėkite ant Restore to default.
 5. Spuspelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Eikite į 'General' ir ištrinkite pavojingas nuorodas ir 'Home Page' skilties arba spustelėkite ant 'Restore to Default'. Spauskite 'OK'.
 6. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 7. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite SearchAssist.net šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite SearchAssist.net iš Google Chrome

Google Chrome nustatymų atkūrimas padės panaikinti naršyklės užgrobėją.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite SearchAssist.net ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage), jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 4. Čia, On startup parinktyje, suraskite Open a specific page or set of pages ir spustelėkite ant Set pages. Paspaudę ant meniu, pasirinkite 'Settings' ir 'Set pages'
 5. Pasirodžius naujam langui, ištrinkite su jūsų virusu susijusias nuorodas ir įveskite jūsų norimos svetainės adresą. Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 6. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 7. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 8. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 9. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 10. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite SearchAssist.net pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite SearchAssist.net iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite SearchAssist.net bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia, kaip jau buvo parodyta anksčiau, pasirinkite Preferences ir eikite į General.
 4. Čia patikrinkite Homepage laukelį. Jeigu jis buvo pakeistas, pašalinkite jums nepatinkantį svetainės adresą ir įveskite tą, kurį norite naudoti savo paieškoms Internete. Nepamirškite įtraukti "http://" prieš įrašydami savo pasirinktos svetainės adresą. Kai esate 'General', pašalinkite kenksmingą URL adresą ir įveskite savo pageidaujamą pradinį puslapį
 5. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 6. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite SearchAssist.net pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-searchassist-net.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie SearchAssist.net