Poweliks viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Spa 2017 atnaujinimas

Poweliks viruso pašalinimas

Kas yra Poweliks virusas?

Poweliks virusą aptikti bei pašalinti yra itin sunku – sužinokite, kaip jo atsikratyti

Poweliks virusas

Poweliks, taip pat žinomas kaip Trojan.Poweliks ar Trojan.Poweliks!gm, yra priskiriamas „Trojan” virusų kategorijai. Priešingai nei kitos kenkėjiškos programos, šis virusas sistemoje nepalieka failų, todėl sugeba veikti nepastebimai. Užuot paleidęs tam tikrą programą, šis virusas užkrės jau veikiančius Windows sistemos procesus ir jų pagalba vykdys nelegalią veiklą. Tokiu būdu pasislėpusį virusą aptikti yra ypač sudėtinga.

Šiuo metu virusas sugeba užkrėsti tik Windows OS vartotojų kompiuterius. Tačiau kenkėjiška programa yra atnaujinamaa kiekvieną dieną, todėl manoma, jog ateityje ji galės paveikti ir kitas operacines sistemas. Todėl jei norite apsaugoti savo kompiuterį ir savo privatumą, venkite Poweliks „Trojan” viruso ir kitų panašių kenkėjiškų programų.

Dažniausiai Poweliks virusas naudojamas įdiegti susijusią kenkėjiškai programą, ją aktyvuoti, įdiegti atnaujinimus ir atlikti kitą kenkėjišką veiklą nuotoliniu būdu. Jis atlieka apgaulingų paspaudimų operacijas — prisijungia prie įvairiausių puslapių ir sąveikauja su tuose domenuose esančiomis reklamomis be vartotojo sutikimo. Tokiu būdu virusas uždirba pinigus jo kūrėjams, tačiau išnaudoja aukos kompiuterio galią.

Jūsų sistema yra užkrėsta Poweliks, jei jūsų užduočių valdymo skyde (angl. Task Manager) vykdomi šie procesai:

 • dllhst3g.exe *32;
 • dllhost.exe *32;
 • dllhst3g.exe;
 • DLLHOST.exe.

Kaip ir minėjome, ši kenkėjiška programa stengiasi užsimaskuoti ir užkrečia tik kasdieninius kompiuterio procesus, siekdama slapčia vykdyti nelegalią veiklą. Tokiu būdu ji pasislepia nuo kompiuteryje įdiegtų antivirusinių programų. Tačiau DieViren.de ekspertai teigia, jog Powerliks pašalinimas neturėtų kelti problemų, jei jūsų apsaugos sistema yra reguliariai atnaujinama.

Virusui užkrėtus kompiuterį, greičiausiai pastebėsite ypatingai sulėtėjusią kompiuterio veiklą: programos atsivers lėčiau, dalis oficialių svetainių jums taps nepasiekiamos ir t.t. Jei susidūrėte su šiomis problemomis, rekomenduojame patikrinti savo sistemą su FortectIntego ar bet kokia kita patikima antivirusine programa ir pašalinti Poweliks virusą.

Poweliks virusasPoweliks virusas - tai failų sistemoje nepaliekanti programa, be vartotojo žinios sąveikaujanti su internetinių reklamų tinklais ir lėtinanti kompiuterio darbą.

Metodai, padedantys užkrėsti pasirinktą sistemą

Apsaugos ekspertai teigia, jog ši kenkėjiška programa platinama naudojant „Trojan.Mdropper”. Šį „Trojan” virusą galite įsirašyti parsisiųsdami programas iš nelegalių svetainių, dažnai naudojamų įvairių kompiuterių virusų platinimui. Taip pat ši kibernetinė infekcija gali lengvai pasiekti jūsų kompiuterį atidarius užkrėstas el. pašto „šiukšles” arba paspaudus ant apgaulingų pranešimų.

Todėl skatiname ignoruoti pranešimus, siūlančius lengvai laimėti įvairius piniginius prizus bei kitas dovanas. Tai – lengvas masalas, sudominantis vartotoją ir priverčiantis jį atverti virusą slepiančius failus ar nuorodas.

Be to, nepamirškite laikytis atokiau nuo reklamų, siūlančių atnaujinti Adobe Flash Player, FLV Player ar kitas panašias programas. Norėdami įsirašyti šių programų naujinius, apsilankykite oficialiose jų kūrėjų svetainėse. Norėdami apsaugoti savo asmeninę informaciją, pradžioje pasirūpinkite ir savo kompiuterio apsauga.

Norėdami tą padaryti, įsidiekite patikimą antivirusinę programą ir anti-šnipinėjimo programą (angl. anti-spyware). Nuolat jas atnaujinkite – taip apsisaugosite ne tik nuo šiame straipsnyje aptartojo viruso, bet ir nuo panašių kenkėjiškų programų atakų.

Atsikratykite Powerliks viruso ir atkurkite pažeistą kompiuterio sistemą

Šis „Trojan” virusas vis dar aktyvus, todėl jei įtariate, jog galėjote juo užsikrėsti Poweliks, atnaujinkite patikimą antivirusinę sistemą ir peržvelkite kompiuterio duomenis. Ji greitai pašalins su virusus susijusius failus, atkurs nustatymus ir užtikrins jūsų saugumą ateityje.

Mūsų specialistai teigia, jog atsikratyti Poweliks savarankiškai yra itin sunku. Būkite atidūs, viruso pašalinimas reikalauja specifinių informatikos žinių — neužtenka pašalinti tik kelis viruso failus iš kompiuterio sistemos. Naudokitės automatine virusų pašalinimo programa ir apsaugokite savo kompiuterį nuo nepageidaujamų programų keliamų grėsmių.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Poweliks viruso pašalinimas

Rankinis Poweliks pašalinimas saugiajame režime

Norėdami ištrinti Poweliks virusą, sekite mūsų ekspertų paruoštas instrukcijas. Jos padės parengti kompiuterį viruso šalinimo procedūrai.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Poweliks naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Poweliks pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Poweliks sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Poweliks prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis