Sudėtingumo skalė:  
  (96/100)

Poweliks viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Sau 2021 atnaujinimas

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Trojanai

Poweliks virusą aptikti bei pašalinti yra itin sunku – sužinokite, kaip jo atsikratyti

Poweliks virusas

Poweliks, taip pat žinomas kaip Trojan.Poweliks ar Trojan.Poweliks!gm, yra priskiriamas „Trojan” virusų kategorijai. Priešingai nei kitos kenkėjiškos programos, šis virusas sistemoje nepalieka failų, todėl sugeba veikti nepastebimai. Užuot paleidęs tam tikrą programą, šis virusas užkrės jau veikiančius Windows sistemos procesus ir jų pagalba vykdys nelegalią veiklą. Tokiu būdu pasislėpusį virusą aptikti yra ypač sudėtinga.

Šiuo metu virusas sugeba užkrėsti tik Windows OS vartotojų kompiuterius. Tačiau kenkėjiška programa yra atnaujinamaa kiekvieną dieną, todėl manoma, jog ateityje ji galės paveikti ir kitas operacines sistemas. Todėl jei norite apsaugoti savo kompiuterį ir savo privatumą, venkite Poweliks „Trojan” viruso ir kitų panašių kenkėjiškų programų.

Dažniausiai Poweliks virusas naudojamas įdiegti susijusią kenkėjiškai programą, ją aktyvuoti, įdiegti atnaujinimus ir atlikti kitą kenkėjišką veiklą nuotoliniu būdu. Jis atlieka apgaulingų paspaudimų operacijas — prisijungia prie įvairiausių puslapių ir sąveikauja su tuose domenuose esančiomis reklamomis be vartotojo sutikimo. Tokiu būdu virusas uždirba pinigus jo kūrėjams, tačiau išnaudoja aukos kompiuterio galią.

Jūsų sistema yra užkrėsta Poweliks, jei jūsų užduočių valdymo skyde (angl. Task Manager) vykdomi šie procesai:

 • dllhst3g.exe *32;
 • dllhost.exe *32;
 • dllhst3g.exe;
 • DLLHOST.exe.

Kaip ir minėjome, ši kenkėjiška programa stengiasi užsimaskuoti ir užkrečia tik kasdieninius kompiuterio procesus, siekdama slapčia vykdyti nelegalią veiklą. Tokiu būdu ji pasislepia nuo kompiuteryje įdiegtų antivirusinių programų. Tačiau DieViren.de ekspertai teigia, jog Powerliks pašalinimas neturėtų kelti problemų, jei jūsų apsaugos sistema yra reguliariai atnaujinama.

Virusui užkrėtus kompiuterį, greičiausiai pastebėsite ypatingai sulėtėjusią kompiuterio veiklą: programos atsivers lėčiau, dalis oficialių svetainių jums taps nepasiekiamos ir t.t. Jei susidūrėte su šiomis problemomis, rekomenduojame patikrinti savo sistemą su ReimageIntego ar bet kokia kita patikima antivirusine programa ir pašalinti Poweliks virusą.

Poweliks virusasPoweliks virusas - tai failų sistemoje nepaliekanti programa, be vartotojo žinios sąveikaujanti su internetinių reklamų tinklais ir lėtinanti kompiuterio darbą.

Metodai, padedantys užkrėsti pasirinktą sistemą

Apsaugos ekspertai teigia, jog ši kenkėjiška programa platinama naudojant „Trojan.Mdropper”. Šį „Trojan” virusą galite įsirašyti parsisiųsdami programas iš nelegalių svetainių, dažnai naudojamų įvairių kompiuterių virusų platinimui. Taip pat ši kibernetinė infekcija gali lengvai pasiekti jūsų kompiuterį atidarius užkrėstas el. pašto „šiukšles” arba paspaudus ant apgaulingų pranešimų.

Todėl skatiname ignoruoti pranešimus, siūlančius lengvai laimėti įvairius piniginius prizus bei kitas dovanas. Tai – lengvas masalas, sudominantis vartotoją ir priverčiantis jį atverti virusą slepiančius failus ar nuorodas.

Be to, nepamirškite laikytis atokiau nuo reklamų, siūlančių atnaujinti Adobe Flash Player, FLV Player ar kitas panašias programas. Norėdami įsirašyti šių programų naujinius, apsilankykite oficialiose jų kūrėjų svetainėse. Norėdami apsaugoti savo asmeninę informaciją, pradžioje pasirūpinkite ir savo kompiuterio apsauga.

Norėdami tą padaryti, įsidiekite patikimą antivirusinę programą ir anti-šnipinėjimo programą (angl. anti-spyware). Nuolat jas atnaujinkite – taip apsisaugosite ne tik nuo šiame straipsnyje aptartojo viruso, bet ir nuo panašių kenkėjiškų programų atakų.

Atsikratykite Powerliks viruso ir atkurkite pažeistą kompiuterio sistemą

Šis „Trojan” virusas vis dar aktyvus, todėl jei įtariate, jog galėjote juo užsikrėsti Poweliks, atnaujinkite patikimą antivirusinę sistemą ir peržvelkite kompiuterio duomenis. Ji greitai pašalins su virusus susijusius failus, atkurs nustatymus ir užtikrins jūsų saugumą ateityje.

Mūsų specialistai teigia, jog atsikratyti Poweliks savarankiškai yra itin sunku. Būkite atidūs, viruso pašalinimas reikalauja specifinių informatikos žinių — neužtenka pašalinti tik kelis viruso failus iš kompiuterio sistemos. Naudokitės automatine virusų pašalinimo programa ir apsaugokite savo kompiuterį nuo nepageidaujamų programų keliamų grėsmių.

 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Poweliks viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Poweliks naudojant Safe Mode with Networking

Norėdami ištrinti Poweliks virusą, sekite mūsų ekspertų paruoštas instrukcijas. Jos padės parengti kompiuterį viruso šalinimo procedūrai.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Poweliks šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Poweliks pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Poweliks naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Poweliks pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Poweliks sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Poweliks prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-poweliks-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Poweliks virus