Sudėtingumo skalė:  
  (62/100)

Pokemon Go viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos)

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Malware

Ką privalu žinoti prieš atsisiunčiat „Pokemon Go“ žaidimą?

Retas išmaniojo telefono savininkas atsispiria pagundai leistis į Pokemonų medžioklę Pokemon Go žaidimo pagalba. Deja, kompiuteriniai įsilaužėliai suskubo pasinaudoti šiuo žaibiškai išpopuliarėjusiu žaidimu bei sukurti panašias kenkėjiškas šio žaidimo variacijas. Sužinokite, kaip apsisaugoti ir neatsisiųsti Pokemon Go viruso vietoj tikrosios programėlės.

Nors pats žaidimas buvo išleistas vos daugiau nei prieš savaitę, jis sugebėjo stulbinamu greičiu įtraukti milijonus išmaniųjų technologijų vartotojus visame pasaulyje. Stebėtina, kaip žaidimas pavergė įvairaus amžiaus bei įvairių profesijų žmones. Tad, jei esate vienas iš jų ir jau esate pakeliui ieškoti kito Pokemono, svarbu žinoti apie galimas netikras šio žaidimo versijas ar programas. Kitu atveju, jūsų išmaniojo telefono ar planšetės veikla gali visiškai žlugti. Nuo žaidimo paleidimo pradžios IT specialistai aptiko, kad Google Play tinklalapyje atsirado „Install Pokemongo“ bei „Guide and Cheats For Pokemon Go“ (Pokemon Go slapti kodai ir gidas). Šios papildomos programėlės tariamai turėtų padėti žaidėjams lengviau įgyti Poke monetas bei kamuolius. Tačiau šios programos buvo užkrėstos kenksmingai failais. Laimei, Google Play atstovai laiku sureagavo bei pašalino šias programėlės iš internetinės parduotuvės.

Be to, virusų tyrinėjai aptiko ir „Pokemon Go“ analogines programas. Būtent jų vartotojai turėtų itin saugotis, kadangi tokios imitacijos slepia nuotolinės prieigos įrankius bei slaptus failus, padedančius internetiniams įsilaužėliams slapta įsilaužti į jūsų telefoną. Vienoje iš užkrėstų versijų specialistai aptiko DroidJack, kitaip dar vadinamą SandroRAT, virusą, kurio pagalba, kibernetiniai nusikaltėliai gali pasiekti jūsų asmeninę informaciją, esančią telefone. Todėl būtina įsidiegti patikimą antivirusinę arba anti-spyware tipo programą, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego. Ji padės nustatyti, ar jūsų atsisiųsta versija yra saugi naudojimui. Atkreipkite dėmesį, kad ne visos dukterinės programėlės gali būti kenksmingos. Pavyzdžiui, “Poké Radar” (Poke radaras) ar “Helper for Pokemon Go” (Pokemono Go pagalbininkas) yra legalūs bei patikimi įrankiai, padedantys žaidėjams greičiau aptikti virtualiąją būtybę.

Pokemon Go žaidimo iliustracija

Išmaniųjų telefonų bei planšečių turėtojai, gyvenantys šalyse, kuriose žaidimas dar nėra oficialiai išleistas, turėtų saugotis galimų šio žaidimo klastočių. Be to, žaidimui įgyjant pagreitį, tik laiko klausimas, kokius naujus būdus įsilaužėliai atras tam, kad pagrobtų asmeninius duomenis bei elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus, prisidengiant šiuo žaidimu. Būkite atsargūs, kadangi nustatyta atvejų, kai tokie pavojingi ransomware-tipo virusai kaip Cerber virusas pateko į vieno išmanųjį telefoną ir pareikalavo 36 EUR išpirkos už užšifruotus duomenis.

Kaip išvengti virusų besisiunčiat Pokemon Go?

Prieš siunčiant žaidimą iš internetinės parduotuvės, peržiūrėkite kitų Interneto vartotojų atsiliepimus bei programėlės reitingą. Būtent pastarųjų komentarai neretai suteikia vertingos informacijos, galinčios jums padėti nustatyti, ar pageidaujama žaidimo versija yra saugi. Taip pat atminkite, kad daugybė nepatikimų bei įtartinų tinklalapių, norinčių pritraukti didesnį lankytojų skaičių, gali platinti nepatikrintas bei galimai užkrėstas žaidimo versijas. Verta patikrinti ir oficialųjį atitinkamos versijos platintoją. Todėl rekomenduojame atsisiųsti žaidimą tik iš oficialios svetainės, pavyzdžiui, Google Play.

Kaip pašalinti užkrėstą Pokemon Go žaidimo versiją?

Jei įtariate, kad į jūsų Android prietaisą pateko virusas ar kitokio tipo kenksmingas failas ar programa, tai galite padaryti dviem būdais. Pirmuoju atveju, antivirusinė programa, pritaikyta mobiliesiems prietaisams bei planšetėms, veiksmingai bei greitai pašalins virusą bei visus su juo susijusius failus. Kitu atveju, įeikite į Nustatymai/Programos. Pasirinkę programėlę, ją pašalinkite. Jei pastebėjote, kad virusas liko jūsų telefone ar antivirusinė programa neaktyvi, pasirinkite „Saugųjį rėžimą“ ir po to ištrinkite kenksmingą programėlę.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-pokemon-go-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Pokemon Go virus