Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Onyx virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Ar Onyx virusas pavojingas?

Neseniai pasirodęs Onyx virusas nusitaikė į kompiuterių naudotojus, gyvenančius Gruzijoje. Tai vienas iš nedaugelio ransomware tipo virusų, kurie neturi tikslo užgrobti kompiuterių pasauliniu mastu. Patekęs į kompiuterį virusas užkoduoja duomenis ir paverčia juos beverčiais. Šiais laikais gyvenimas be kompiuterio atrodo neįmanomas, tad tokio viruso ataka yra išties grėsminga. Duomenų praradimas reiškia, kad vartotojas netenka viso savo darbo, prisiminimų ir t.t., tad nenuostabu, kad sukyla baimė ir panika. Onyx ransomware virusas siekia dar labiau apsunkinti nukentėjusiųjų gyvenimą ir pakeičia užkrėsto kompiuterio darbalaukio ekrano nuotrauką. Naujajame ekrano paveikslėlyje teigiama, kad asmuo turi sumokėti 100 JAV dolerių, jeigu nori susigrąžinti prarastus duomenis, tačiau ne viskas yra taip paprasta. Panašu, kad sukčiai pamiršo paskelbti Bitkoin piniginės adresą, kur turi būti pervedama išpirka. Tad neįmanoma sumokėti išpirkos ir taip mėginti susigrąžinti duomenų. Dėl šios priežasties neverta šiam virusui leisti tūnoti kompiuteryje. Patariame ištrinti Onyx virusą iš kompiuterio pasinaudojant Reimage ar Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus. Šios antivirusinės programos yra išties veiksmingos ir padeda panaikinti failus užkoduojančius virusus. Pašalinę virusą galėsite atkurti prarastus dokumentus iš atsarginių kopijų, o jeigu tokių neturite – pasinaudokite straipsnio pabaigoje pateiktais alternatyviais duomenų atkūrimo būdais. Deja, negalime šimtu procentų užtikrinti, kad šie metodai bus veiksmingi ir jums pavyks atkurti visus duomenis.

Onyx viruso ataka

Kaip šis failus užkoduojantis virusas galėjo patekti į kompiuterį?

Failus užkoduojantys virusai platinami naudojant įvairius slaptus metodus. Jis gali patekti į kompiuterį kaip Trojos arklys arba vartotojui atidarius užkrėstą prie elektroninio laiško pridėtą dokumentą. Onyx virusas taip pat gali įsibrauti į kompiuterį, kai įdiegiamos nepatikimos programos ar jų atnaujinimai. Virusų įsibrovimo tikimybę sumažina patikima ir stipri antivirusinė programa, tad jeigu tokios programos dar neįdiegėte, rekomenduoja suskubti tai padaryti.

Norėdami apsisaugoti nuo ransomware tipo virusų, turite nesilankyti nepatikimuose ir nesaugiuose tinklalapiuose, kuriuose siūloma užpildyti įvairias apklausas, įdiegti nežinomas programas ar pan. Visus šiuos pasiūlymus įprastai lydi pažadas leisti pasiekti „Premium“ turinį arba atsiimti laimėtą prizą. Šie pasiūlymai yra ne tik apgaulingi, bet ir gali turėti viruso užkratą. Niekada neįdiekite jokių programų ir neatskleiskite asmeninių duomenų, jeigu to agresyviai prašoma tinklalapyje. Apsisaugoti nuo Onyx ransomware ir kitų failus užkoduojančių virusų, taip pat neatidarykite elektroninių laiškų, kuriuos atsiunčia nežinomi siuntėjai, o ypač nesmalsaukite ir neatidarykite prie šių laiškų pridėtų priedų. Be to, nepamirškite reguliariai daryti atsarginių duomenų kopijų ir laikykite jas išorinėse laikmenose.

Onyx pašalinimas ir prarastų duomenų atkūrimo būdai

Manoma, kad Onyx virusas vis dar gali būti kuriamas ir plėtojamas, todėl greitu metu galime susidurti su kur kas pavojingesne ir grėsmingesne viruso versija. Nežinoma, ko iš viruso galima tikėtis ateityje, todėl neverta atidėlioti ir jo pašalinimo. Be to, viruso kūrėjai nepaliko net teorinės galimybes susigrąžinti prarastus duomenis. Tad Onyx pašalinimas turėtų būti atliekamas kuo greičiau. Visada patariame atsikratyti ransomware tipo virusais naudojantis viena šių programų: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware. Itin lengvai pašalinti Onyx viruso gali nepavykti dėl to, kad jis gali blokuoti antivirusines programas. Tuomet reikia įjungti kompiuterį Safe Mode with Networking režimu. Kaip jau minėjome anksčiau, po viruso pašalinimo galėsite atkurti duomenis iš atsargininių duomenų kopijų arba naudojant Data Recovery Pro įrankį.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą Onyx virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
Onyx virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje

Rankinis Onyx viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Onyx naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Onyx šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Onyx pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Onyx naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Onyx pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Onyx sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Onyx. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Šiuo metu nėra jokių nemokamų įrankių, leidžiančių atkurti Onyx viruso užgrobtus failus. Efektyviausias duomenų atkūrimo būdas yra pasinaudoti atsarginėmis kopijomis. Jeigu atsarginių kopijų niekada nedarėte, tuomet pamėginkite atkurti duomenis alternatyviais būdais.

Jei Onyx užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro

Data Recovery Pro įrankis gali padėti atkurti prarastus duomenis po Onyx viruso atakos. Sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis.

 • Parsisiųskite Data Recovery Pro (https://virusai.lt/download/data-recovery-pro-setup.exe);
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Onyx viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Onyx prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-onyx-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis