Onyx viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos)

Onyx viruso pašalinimas

Kas yra Onyx virusas?

Ar Onyx virusas pavojingas?

Neseniai pasirodęs Onyx virusas nusitaikė į kompiuterių naudotojus, gyvenančius Gruzijoje. Tai vienas iš nedaugelio ransomware tipo virusų, kurie neturi tikslo užgrobti kompiuterių pasauliniu mastu. Patekęs į kompiuterį virusas užkoduoja duomenis ir paverčia juos beverčiais. Šiais laikais gyvenimas be kompiuterio atrodo neįmanomas, tad tokio viruso ataka yra išties grėsminga. Duomenų praradimas reiškia, kad vartotojas netenka viso savo darbo, prisiminimų ir t.t., tad nenuostabu, kad sukyla baimė ir panika. Onyx ransomware virusas siekia dar labiau apsunkinti nukentėjusiųjų gyvenimą ir pakeičia užkrėsto kompiuterio darbalaukio ekrano nuotrauką. Naujajame ekrano paveikslėlyje teigiama, kad asmuo turi sumokėti 100 JAV dolerių, jeigu nori susigrąžinti prarastus duomenis, tačiau ne viskas yra taip paprasta. Panašu, kad sukčiai pamiršo paskelbti Bitkoin piniginės adresą, kur turi būti pervedama išpirka. Tad neįmanoma sumokėti išpirkos ir taip mėginti susigrąžinti duomenų. Dėl šios priežasties neverta šiam virusui leisti tūnoti kompiuteryje. Patariame ištrinti Onyx virusą iš kompiuterio pasinaudojant FortectIntego ar SpyHunter 5Combo Cleaner. Šios antivirusinės programos yra išties veiksmingos ir padeda panaikinti failus užkoduojančius virusus. Pašalinę virusą galėsite atkurti prarastus dokumentus iš atsarginių kopijų, o jeigu tokių neturite – pasinaudokite straipsnio pabaigoje pateiktais alternatyviais duomenų atkūrimo būdais. Deja, negalime šimtu procentų užtikrinti, kad šie metodai bus veiksmingi ir jums pavyks atkurti visus duomenis.

Kaip šis failus užkoduojantis virusas galėjo patekti į kompiuterį?

Failus užkoduojantys virusai platinami naudojant įvairius slaptus metodus. Jis gali patekti į kompiuterį kaip Trojos arklys arba vartotojui atidarius užkrėstą prie elektroninio laiško pridėtą dokumentą. Onyx virusas taip pat gali įsibrauti į kompiuterį, kai įdiegiamos nepatikimos programos ar jų atnaujinimai. Virusų įsibrovimo tikimybę sumažina patikima ir stipri antivirusinė programa, tad jeigu tokios programos dar neįdiegėte, rekomenduoja suskubti tai padaryti.

Norėdami apsisaugoti nuo ransomware tipo virusų, turite nesilankyti nepatikimuose ir nesaugiuose tinklalapiuose, kuriuose siūloma užpildyti įvairias apklausas, įdiegti nežinomas programas ar pan. Visus šiuos pasiūlymus įprastai lydi pažadas leisti pasiekti „Premium“ turinį arba atsiimti laimėtą prizą. Šie pasiūlymai yra ne tik apgaulingi, bet ir gali turėti viruso užkratą. Niekada neįdiekite jokių programų ir neatskleiskite asmeninių duomenų, jeigu to agresyviai prašoma tinklalapyje. Apsisaugoti nuo Onyx ransomware ir kitų failus užkoduojančių virusų, taip pat neatidarykite elektroninių laiškų, kuriuos atsiunčia nežinomi siuntėjai, o ypač nesmalsaukite ir neatidarykite prie šių laiškų pridėtų priedų. Be to, nepamirškite reguliariai daryti atsarginių duomenų kopijų ir laikykite jas išorinėse laikmenose.

Onyx pašalinimas ir prarastų duomenų atkūrimo būdai

Manoma, kad Onyx virusas vis dar gali būti kuriamas ir plėtojamas, todėl greitu metu galime susidurti su kur kas pavojingesne ir grėsmingesne viruso versija. Nežinoma, ko iš viruso galima tikėtis ateityje, todėl neverta atidėlioti ir jo pašalinimo. Be to, viruso kūrėjai nepaliko net teorinės galimybes susigrąžinti prarastus duomenis. Tad Onyx pašalinimas turėtų būti atliekamas kuo greičiau. Visada patariame atsikratyti ransomware tipo virusais naudojantis viena šių programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Itin lengvai pašalinti Onyx viruso gali nepavykti dėl to, kad jis gali blokuoti antivirusines programas. Tuomet reikia įjungti kompiuterį Safe Mode with Networking režimu. Kaip jau minėjome anksčiau, po viruso pašalinimo galėsite atkurti duomenis iš atsargininių duomenų kopijų arba naudojant Data Recovery Pro įrankį.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Onyx viruso pašalinimas

Rankinis Onyx pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Onyx naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Onyx pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Onyx sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Onyx. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Šiuo metu nėra jokių nemokamų įrankių, leidžiančių atkurti Onyx viruso užgrobtus failus. Efektyviausias duomenų atkūrimo būdas yra pasinaudoti atsarginėmis kopijomis. Jeigu atsarginių kopijų niekada nedarėte, tuomet pamėginkite atkurti duomenis alternatyviais būdais.

Jei Onyx užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro

Data Recovery Pro įrankis gali padėti atkurti prarastus duomenis po Onyx viruso atakos. Sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Onyx viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Onyx prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis