Netikėkite padirbtais pranešimais, žadančiais nemokamas ‘Apple’ dovanas

Šį kartą prespėjame jus apie klaidinančius tekstinius pranešimus, kurie šiuo metu yra aktyviai platinami visame pasaulyje siekiant apgauti atsitiktinius telefonų savininkus ir išvilioti iš jų šiek tiek pinigų. Šie pranešimai teigia, jog gavėjas yra tarp laimingųjų, kurie tapo konkurso nugaletojais ir dabar gali pretenduoti į vieną iš Apple produktų, tokių kaip iPad, iPhone 4S, ar MacBook. Tačiau iš tikrųjų visa tai yra melas.
Pagal mūsų tyrimų centrą, šie aktyviai platinami SMS pranešimai teigia kažką panašaus:

Sveikiname, jūs esate šiandienos „Apple“ laimėtojas!
Apsilankykite [nuoroda] ir paskutiniame puslapyje įveskite kodą: 2916, kuris suteikia jums galimybę reikalauti savo nemokamo Apple produkto.

Angliškai jie atrodo štai taip:

Congratulations, your today’s Apple winner!
Go to [LINK] and on last page enter code: 2916 to claim your Free Apple Product.

Jeigu jūs patikėtumėte tokiu SMS pranešimu, paspaudę ant nuorodos pirmiausia būtumėte nukreiptas į daugelį įtartinų svetainių ir tik tada pasiektumėte vietą, kurioje jums būtų ‘suteikta’ galimybė laimėti iPad, iPhone 4S, ar MacBook. Pasirinkus prizą, gausite atsakyti į labai paprastą klausimą, tačiau iš tikrųjų tai yra momentas kada jūs turite būti ypač atsargūs, jei nenorite patekti į sukčių pinkles ir prarasti savo pinigus. Pasigilinę atidžiau į puslapį, žadantį jus apdovanoti Apple produktu, apačioje pamatysite nedidelį tekstą, prašantį įvesti telefono numerį ir sumokėti tam tikrą pinigų sumą mainais už klausimą:

Paslaugos kaina £3 už klausimą, registracija – £ 4,50. Jūs taip pat gausite papildomą £ 1.50 mokestį už priminimo pranešimą rytoj.

Jei neturite laiko skaityti šį nedidelį pranešimą, artimiausiu metu galite būti nemaloniai nustebintas akivaizdžiai padidėjusios jūsų telefono sąskaitos. Kaip matote, prieš pradedant svajoti apie prizą iš „Apple“, jūs turėtumėte detaliai perskaityti pateiktą informacją, kadangi tai yra vienas iš pastovių būdų kaip internetiniai nusikaltėliai siekia išviioti pinigus iš atsitiktinių vartotojų.

Failai
Programos
Palygink