Microsoft siūlo paskutinę galimybę atnaujinti Windows 10 OS nemokamai

Paskutinė galimybė atnaujinti Windows 10 operacinę sistemą nemokamai

Windows 7 vartotojai gali nemokamai įdiegti Windows 10 iki šių metų gruodžio 31d.

Kompiuterių vartotojai, kurie naudoja neįgaliesiems pritaikytą Microsoft technologinę įrangą, vis dar gali pasinaudoti pasiūlymu nemokamai atnaujinti Windows 10 operacinę sistemą. Kompanija pratęsė geranorišką pasiūlymą ir leidžia juo pasinaudoti iki šių metų pabaigos — gruodžio 31-osios.

Įprastiems vartotojams galimybė atnaujinti Windows 10 OS buvo panaikinta 2016 m. liepos 2 d. Tačiau Microsoft pratęsė pasiūlymo galiojimo laiką vartotojams, kurie naudojasi jų pagalbine įranga neįgaliesiems — ekrano skaitytuvais akliesiems, teksto padidinimo funkcija ir kt.

Kompanija pastebėjo, kad vartotojai piktnaudžiauja geranoriškus pasiūlymu ir naudoja neįgaliesiems skirtą pagalbinę įrangą kaip sparčiuosius klavišus. Tad Microsoft nusprendė panaikinti galimybę nemokamai atnaujinti Windows 10. Tačiau neįgalieji vis dar gali pasinaudoti iki metų pabaigos galiojančiu pasiūlymu.

Windows 10 atitiko ne visų žmonių lūkesčius

Windows 10 atnaujinimo istorija, prasidėjusi 2015 metais, buvo šiek tiek ironiška. Dalis vartotojų džiaugsmingai pasitiko galimybę pagaliau pakeisti Windows 7 ar 8 versijas į naują bei daug naujovių žadančią operacinę sistemą.

Tačiau prieš Windows operacinę sistemą skeptiškai nusiteikę vartotojai mėgino nesėkmingai atidėlioti atnaujinimo įdiegimą — Microsoft nepaisė jų pastangų ir naujieji Windows 10 jau keliavo į jų kompiuterines sistemas. Kol vieni vartotojų skepticizmas buvo nugalėtas, kiti iki šiol negali priprasti prie nuolat kintančios Windows sistemos.

OS reikalauja nuolatinių pakeitimų

Microsoft atstovams teko atgailauti už savo klaidas, kai jie sulaukė itin daug skundų iš nusivylusių vartotojų. Po atnaujinimo žmonės nebegalėjo susigrąžinti ankstesnių Windows versijų, nebent atnaujinimas buvo įdiegtas neseniai. Visai nesvarbu, ar tai buvo marketingo triukas, ar nuoširdus nesusipratimas, vartotojai turi tik 10 dienų senosios versijos susigrąžinimo laikotarpį.

Nepaisant kompanijos Microsoft ambicijų ir pažadų sukurti tobulą, prie vartotojo poreikių lengvai prisitaikančią operacinę sistemą, Windows 10 turi daug sistemos klaidų ir spragų. Tad kompanija nuolatos jas taiso. Štai visai neseniai darbuotojai intensyviai stengėsi panaikinti WPA2 pažeidimą. Kibernetiniai sukčiai būtų galėję pasinaudoti šia klaida, norėdami užkrėsti kompiuterines sistemas. Visa laime, ši grėsmė buvo pašalinta.

Norime priminti, kad vien tik įdiegti naujausią Windows 10 OS versiją nepakanka tam, kad apsisaugotumėte nuo kibernetinių sukčių. Norėdami išvengti išpirkos reikalaujančių virusų ar kitų kenkėjiškų programų atakos, turite reguliariai atnaujinti operacinę sistemą.

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Julija Splinters yra portalo Virusai.lt naujienų redaktorė. Baigusi anglų kalbos bakalauro studijas, ji nusprendė skirti daugiau laiko savo senam pomėgiui - Japonijos kultūrai - ir pradėjo Rytų Azijos studijas.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink