MapsFrontier viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - atnaujinta Geg 2018

MapsFrontier viruso pašalinimas

Kas yra Maps Frontier?

Maps Frontier – naršyklės plėtinys, primenantis reklamos programas

MapsFrontier virus

Maps Frontier yra naršyklės plėtinys, pateikiantis nuorodas, transporto kamščių, tranzito kelių ir panašią informaciją, kuri yra naudinga dažnai keliaujantiems. Vis dėl to, saugumo specialistai įspėja, kad tai yra kenkėjiška programa, rodanti didelį kiekį reklamų. Dėl šių savybių ji yra priskiriama adware kategorijai.

Problemos prasideda su šios programos platinimo būdais. Nepaisant to, kad ją galima parsisiųsti iš oficialaus puslapio, ji gali plisti kartu su kitomis nemokamomis programomis kaip MapsFrontier Offers ar MapsFrontier Advertising plėtinys. Nors jas galima parsisiųsti nežinant, bet neįmanoma nepastebėti atsidarius Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari ar bet kurią kitą interneto naršyklę.

Maps Frontier virusas gali pakeisti užkrėsto kompiuterio naršyklės nustatymus, kad rodytų reklaminį turinį.

Paprastai jis atlieka šiuos veiksmus:

 • Pakeičia Windows registro įrašus, sukuria naujus;
 • Nustato susijusią svetainę kaip numatytają ir kas kart tampa aktyvus paleidus operacinę sistemą iš naujo;
 • Modifikuoja naršyklės trumpinius ir nustatymus;
 • Rodo iššokančius langus, reklamų juostas ir kitokį reklaminį turinį vartotojo labiausiai lankomuose puslapiuose.

Šie pokyčiai yra skirti tam, kad generuotų savo kūrėjui mokestį už paspaudimus. Deja, reklamų transliuotojai siekia savo tikslų gana agresyviai. Maps Frontier transliuojamas reklaminis turinys gali uždengti visą jūsų kompiuterio ekraną, užstoti reikalingą turinį, lydėti jūsų žingsnius kiekviename lankomame puslapyje ir nepateikti išjungimo mygtuko (X).

Paprastai, Maps Frontier virusas rodo reklamas, kurios yra pripildytos apsipirkimo pasiūlymų, nuolaidų, kainų palyginimų ir kitos informacijos, kuria siekiama jus sudominti. Tiesa, daugelis iš jų gali atrodyti įdomios dėl informacijos sekimo, kuris padeda personalizuoti reklaminį turinį pagal kiekvieno vartotojo naršymo įpročius internete.

Visgi, nuo tokių pasiūlymų svarbu laikytis atokiau, nes jie yra tiesiog apgaulingi ir nukreipiantys dėmesį, siekiant gauti jūsų paspaudimą. Beje, kai kurios reklamos, kurios iššoka naršyklės ekrane, gali nukreipti jus į pavojingus puslapius, iš kurių galite parsisiųsti pavojingų programų arba netekti savo asmeninės informacijos.

Padidėjusi susidūrimo su kenkėjiškomis programomis grėsmė ir sumažėjusi naršymo internete kokybė yra ne vienintelės priežastys pašalinti Maps Frontier iš savo kompiuterio. Kaip jau minėjome, adware tipo programos taip pat gali sekti savo vartotojus ir rinkti apie juos konkrečią informaciją.

Šis plėtinys gali rinkti įvairią asmens neidentifikuojančią informaciją, tokią kaip lankytini puslapiai, paieškos istorija, jūsų dėmesį patraukusios reklamos ir kita su interneto paieškomis susijusi informacija. Ši infromacija leidžia sudaryti jūsų profilį ir talpinti jus dominantį reklaminį turinį. Ši adware tipo programa bendradarbiauja su reklamos kūrėjų tinklais ir todėl talpina reklamas savo plėtinio naudotojams. Taip pat, informacija apie naudotojus gali būti perduodama šios programos partneriams ar trečiosioms šalims. Apie tai yra perspėjama Maps Frontier privatumo politikoje:

We may share your PII with our parent company and its principals, parent company, employees, consultants, officers, directors, members, agents, subsidiaries, or affiliates (collectively “Related Companies”).

Negana to, dėl šios programos jūsų naršyklė gali pradėti strigti ir sulėtėti. Kad viso to išvengtumėte, rekomenduojame jums pašalinti Maps Frontier iš savo kompiuterio. Maps Frontier pašalinimui mes rekomenduojame naudoti FortectIntego.

Vis dėl to, šia programa ir susijusiomis programomis galite atsikratyti rankiniu būdu. Mūsų komanda paruošė jums detalią intrukciją straipsnio pabaigoje.

MapsFrontier virus

Reklamų palaikomi naršyklių plėtiniai plinta nemokamos programinės įrangos paketuose

Kaip mes jau minėjome, šis plėtinys gali patekti į sistemą nepastebimai, su nemokamų programų pagalba. Dažniausiai jums yra siūloma rinktis iš Default ir Custom programų įrašymo būdų. Jei renkatės pirmąjį programos įrašymo būdą, rizikuojate, kad suteiksite leidimą papildomoms programoms patekti į jūsų kompiuterį.

Taigi, jums reikia rinktis Išplėstinį (custom) programos instaliavimo būdą. Taip galėsite matyti papildomas programas, kurios gali būti atsiųstos į jūsų kompiuterį be jūsų žinios. Viskas ką jums reikia padaryti tai nužymėti varneles, kurios sutinka įrašyti šias papildomas programas ir tęsti instaliavimo procesą. Tai yra vienintelis būdas, padedantis išvengti nepageidaujamų programų ir jų veiklos.

Galiausiai, rekomenduojame rinks patikimus programinės įrangos šaltinius ir siųstis tik iš jų, nes siuntimasis iš nežinomų ir įtartinų puslapių didina kenkėjiškų programų įsirašymo tikimybę.

Ištrinkite Maps Frontier, kad išvengtumėte įtartinų reklamų

Yra du būdai Maps Frontier šalinimui: pirmasis siūlo patikrinti kompiuterinę sistemą su antivirusinėmis programomis ir pašalinti iš jos pavojingus komponentus; antrasis siūlo šalinimą atlikti rankiniu būdu. Abu metodai yra efektingi, bet automatinis būdas paprastesnis.

Jei neieškote paprasčiausio būdo, turėtumėte pasitelkti mūsų pagalbą ir sekdami instrukcijas žemiau pašalinti Maps Frontier iš savo kompiuterio. Jums reikės patiems surasti kuri kenkėjiška programa galėjo patekti į jūsų kompiuterį kartu su kitomis nepageidaujamomis programomis be jūsų žinios. Jums reikės surasti ją rankiniu būdu ir atsikratyti jos, bei visų su ja susijusių įrašų.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis MapsFrontier viruso pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Kad pašalintumėte kenkėjišką programą, suraskite ją jūsų neseniai įrašytų programų sąraše ir ištrinkite, naudodami mūsų duotas instrukcijas:

Norėdami pašalinti Maps Frontier iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Maps Frontier ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Išinstaliuokite visus įtartinus plėtinius iš Mozilla Firefox. Po to, perkraukite naršyklę.

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Maps Frontier, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Maps Frontier vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Maps Frontier.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Ištrinkite MapsFrontier Offers plėtinį iš Chrome duotų instrukcijų pagalba.

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Sekite šiuos žingsnius, kad ištrintumėte reklamines programas iš Safari:

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Maps Frontier, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti MapsFrontier registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis