Kaip pašalinti mail bomber tipo virusus

parašė Liucija Danes - - Atnaujinta | Tipas: Mailbomberiai

Elektroninio pašto perpildytojai – tai kompiuterinės programos, kurias galima įdiegti į bet kurį prieigą prie Interneto turintį kompiuterį. Dažniausiai tokios programos kaip nelegalus el. pašto serveris veikia programišių kompiuteriuose, tačiau jas taip pat galima įdiegti ir į aukos kompiuterį. Didžioji dalis šių programų sukurtos tam, jog perpildytų aukų elektroninio pašto dėžutes laiškais su daug atminties užimančiais priedais. Tokie laiškai dažniausiai siunčia įvairius reklaminius pasiūlymus, pavyzdžiui, perspėjimus apie nuolaidas, išpardavimus, kainų palyginimus, specialius pasiūlymus ir taip toliau. Deja, įprastai tokie pasiūlymai būna apgaulingi ir paspaudus ant jų galima patekti į galimai pavojingas internetines svetaines. Savaime aišku, neatsargiai naršant tokiuose puslapiuose galima netyčia užkrėsti kompiuterį pavojingomis programomis, o dėl to kompiuteris gali imti veikti lėčiau bei prasčiau.

El. pašto perpildytojas nėra kompiuterinis virusas, tačiau jo veikla gali išvesti jus iš kantrybės. Tokios programos gali sulėtinti jūsų kompiuterį bei interneto spartą. Visi el. pašto perpildytojai skirstomi į dvi grupes – legalius bei kenkėjiškus perpildytojus. Ir legalūs, ir kenkėjiški perpildytojai veikia praktiškai taip pat ir gali būti panaudoti tam pačiam tikslui. Vienintelis skirtumas yra tai, jog legalios programos yra naudojamos tik patikimų organizacijų ir yra skirtos siųsti savo klientų ratui laiškus apie naujus pasiūlymus, paslaugas, naujienas, ir kitokią informaciją. Savo ruožtu kenksmingi perpildytojai siekia siųsti vartotojams melagingas žinutes, reklamas, ir kitokį „šlamštu” laikomą turinį.

Kas nutinka el. pašto perpildytojui patekus į kompiuterį?

Nors el. pašto perpildytojai gali atrodyti kaip didelio pavojaus nekeliančios programos, vis dėlto turėtumėte žinoti, jog būdamos kompiuteryje, jos gali sukelti įvairių problemų. Atkreipkite dėmesį, jog net ir vienas el. pašto perpildytojas gali nebeleisti jums gauti ar išsiųsti el. Laiškų, be to, jam paveikus darbo arba namų kompiuterį, pastarasis gali imti nebeveikti taip, kaip turėtų. Kompiuteris gali imti strigti, sulėtėti, bei sunkiai prisijungti prie interneto. Kai kurie nuo el. pašto perpildytojų nukentėję žmonės praneša susidūrę su netikėtais kompiuterio sistemos „nulūžimais.”

Jei toks perpildytojas priklauso blogam žmogui, jis gali įdiegti jį į pasirinktą aukos kompiuterį ir naudoti šį kaip nelegalų el. pašto serverį, skirtą platinti įkyrius el. laiškus. Dėl to paveikto kompiuterio savininkas gali būti apkaltintas nelegalios veiklos vykdymu ir net patekti į kalėjimą. Be to, el. pašto perpildytojai gali kelti grėsmę aukos privatumui. Kaip ir minėjome, perpildytojų siunčiamuose laiškuose gausu kenksmingų nuorodų, ant kurių paspaudus galima patekti į itin pavojingus internetinius puslapius. Patekus į tokius puslapius, parsisiųsti kenkėjišką programą nėra sudėtinga. Tereikia sutikti įdiegti netikrą programos atnaujinimą arba įrašyti nežinomą nemokamą programėlę tam, jog į jūsų kompiuterį patektų failus šifruojantis virusas, trojanas ar kita itin grėsminga kenkėjiška programa.

Taigi, apibendrinus visą informaciją, galima teigti, jog el. pašto perpildytojai gali vykdyti tokią veiklą:

  • Siųsti daugybę el. pašto laiškų, pripildytų apgaulingo turinio, reklaminių pasiūlymų, kenksmingų nuorodų ir panašių priedų.
  • Perpildyti pašto serverius ir kompiuterius siunčiant laiškus su prisegtais dideliais failais.
  • Suprastinti interneto spartą bei pabloginti bendrą kompiuterio funkcionavimą. Daugelis perpildytojų taip pat gali priversti įvairias kompiuterio programas veikti nestabiliai, strigti, ir panašiai.
  • Lėtinti kompiuterio veiklą ar net priversti jį netikėtai išsijungti, o taip pat nutraukti interneto ryšį;
  • Nesuteikti išinstaliavimo galimybės bei įvairiais būdais slėptis nuo vartotojo, pavyzdžiui, įdiegtus į kompiuterį failus slėpti po saugiai atrodančiais įprastų failų pavadinimais.

Platinimo būdai

Elektroninio pašto perpildytojai nėra laikomi kenkėjiškais virusais – jie neplinta savaime taip, kaip tai daro tikri kompiuteriniai virusai. Perpildytoją į atitinkamą kompiuterį reikia įdiegti rankiniu būdu, tačiau kartais tokią programą galima atsitiktinai įdiegti ir su kita kompiuterine programa. Taip gali nutikti neatsakingai įdiegus kokią nors nemokamą iš interneto parsisiųstą programą. Šioms nepageidaujamoms programoms platinti dažniausiai pasitelkiami šie du metodai:

  1. Legalias masinių laiškų siuntimo programas gali įdiegti kompiuterio vartotojas arba kitas prieigą prie kompiuterio turintis asmuo. Tiesa, tai padaryti gali tik atitinkamas teises turintys kompiuterio vartotojai. Deja, el. pašto perpildytoją į sistemą gali įdiegti ir į kompiuterį sėkmingai „įsilaužęs” programišius.
  2. Kenksmingus el. pašto perpildytojus galima įdiegti su kitų kompiuterinių virusų, pavyzdžiui, trojanų, „backdoor” virusų, arba nuotolinio valdymo virusų pagalba. Tokie virusai į kompiuterį gali patekti be vartotojo žinios. Savaime aišku, piktybiniai el. pašto perpildytojai nesiūlo automatinės išdiegimo funkcijos ir gali būti kontroliuojami nuotoliniu būdu. Dažniausiai tokios programos veikia tik Windows operacinėje sistemoje. Kaip bebūtų, naujausios tokių programų versijos netrukus gali paveikti ir Mac OS vartotojus.

Labiausiai paplitusių el. pašto perpildytojų pavyzdžiai:

Pašto perpildytojai nėra laikomi itin plačiai paplitusiomis kompiuterinėmis programomis. Beveik visos tokios programos veikia panašiai, todėl mūsų pateikti pavyzdžiai taip pat nedaug kuo skirsis vienas nuo kito.

  • KaBoom! bei Avalanche yra patys populiariausi pašto perpildytojai, kurie gali siųsti vartotojams daugybę anonimiškų el. pašto žinučių bei šlamšto. Šios dvi programos yra vienos efektyviausių bei plačiai naudojamų el. pašto perpildymo programų.
  • Aenima – tai efektyvi bei greita pašto perpildymo programa, skirta siųsti el. pašto šlamštui. Šios programos pagalba galima užkimšti pasirinktus kompiuterius, pasirinktą pašto serverį arba vietinį tinklą. Ši programa platina laiškus pavadintus skirtingais pavadinimais, nešančius skirtingas žinutes bei skirtingus laiško priedus. Ši programa pati neplinta – ją vartotojas turi įdiegti savarankiškai. Patekusi į kompiuterį, ši programa išnaudoja jį kaip nelegalaus pašto serverį ir iš jo siunčia “šlamštą” kitiems kompiuterių vartotojams.

Įtariate, jog kompiuterį paveikė ši programa? Štai ką turite žinoti:

Kenkėjiškos el. pašto perpildymo programos turėtų būti pašalintos iš kompiuterio sistemos vos tik jas pastebėjus, kitaip jos gali sukelti jums didelių problemų – pavyzdžiui, sutrikdyti kompiuterio veiklą. Greičiausias bei patikimiausias būdas aptikti tokią programą ir ją ištrinti – skenuoti kompiuterį su patikima virusų šalinimo programa. Kompiuterių saugumo ekspertai rekomenduoja naudoti šias jau tūkstančius kompiuterių sutvarkiusias programas – FortectIntego, Malwarebytes.

Naujausi mail bomber virusai

Informacija buvo atnaujinta: 2016-08-23

Skaityti kitomis kalbomis

Failai
Mail bomber virusų pašalinimo programos
Palygink