Kompiuterio ir smegenų sąsaja gali tapti įrankiu išgauti svarbią informaciją

Atrodo, kad šiais laikais mes negalime būti tikri net dėl informacijos, apie kurią žinome tiktai mes vieni ir saugome savo smegenyse. Pasak mokslininkų kurie pristatė savo tyrimą Usenix Saugumo konferencijoje, smegenų ir kompiuterio sąsajos (vadinamos BCI) gali mus priversti atsiverti apie informaciją, kurią mes laikėme paslėpę savyje! Tai laibai tikėtina, ypač kai šie įrenginiai yra vis labiau ir labiau populiarūs žaidimų ir pramogų sferose. Žmonės turėtų suprasti, kad naudodami šias smegenų ir kompiuterio sąsajas, jie gali prarasti privačia informaciją.

Po eksperimento su 28 dalyviais, mokslininkai parodė, kad smegenų ir kompiuterio sąsaja gali mums priversti atverti informaciją apie savo namus, atpažįstamus veidus ir netgi kredito kortelių PIN kodus. Visa tai yra įmanoma naudojant programą, kuri pakaitomis rodo bekeičiančius žemėlapius, bankus, korteles bei numerius ir įrašinėja tiriamųjų elektrinius smegenų signalus. Šie signalai pradeda turėti reikšmę, kai smegenys patiria atsaką, kuris yra vadinamas P300. Naudodami šį metodą, tyrėjai sugebėjo atspėti, kuris skaičius yra pirmas tiriamųjų kreditinių kortelių PIN kodų skaičius ir kitą svarbią informaciją.

Pagal Oksfordo informatikos katedroje dirbančius mokslininkus, visas šis tyrimas turėtų pažadinti tuos, kurie naudojasi smegenų ir kompiuterio sąsajomis. Galimybė prarasti svarbią informaciją padidėjo kai gamintojai pradėjo siūlyti $200 ar $300 kainuojančius prietaisus.

Šaltinis: http://thehackernews.com

Failai
Programos
Palygink