Kodėl jūs turėtumėte nors trumpam pamiršti Internet Explorer naršyklę

Būkite atsargūs naudodami Internet Explorer naršyklę kai ieškote informacijos internete! Naujausiais duomenimis, praėjusį savaitgalį interneto ekspertai aptiko naują („zero day“) Java pažeidžiamumą. Kaip skelbiama, jis yra pajėgus daryti poveikį daugumai Windows versijų ir vis dar nėra sustabdytas. Kadangi grupė sukčių, kurie yra atsakingi už šio naujo „Microsoft“ pažeidžiamumo „Internet Explorer“ naršyklėje atsiradimą, dar nebuvo nustatyta, galima tikėtis, jog jie ir toliau naudos apsaugos spragas siekdami užkėsti kompiuterius kenkėjiškomis programas. Pasak apsaugos eksperto Roman, šis IE pažeidžiamumas turėtų būti naudojamas skleisti Poison Ivy Trojan. Atrodo, kad „Microsoft“ aktyviai dirba siekdama sustabdyti nusikaltėlius ir jau yra paskelbusi „Microsoft Security Advisory’, siekdama sumažinti infekcijos riziką.

Šis „Java“ pažeidžiamumas buvo atrastas analizuojant failus viename iš serverių, kurie yra naudojami taip vadinamos Nitro gaujos. Ši kibernetinių nusikaltėlių grupė jau yra pagarsėjusi savo išpuoliais naudojant užkrėstus laiškus ir jų priedus, ir atrodo, kad ji nesiruošia sustoti. Yra įrodymų, kad ši gauja planuoja judėti į priekį, nes domenai, kurie buvo naudojami jos išpuoliams, dabar turi naujus IP adresus.

Nenuostabu, kodėl Vokietijos vyriausybė jau įspėjo savo gyventojus nustoti naudoti IE kol Microsoft nesutvarkė šios saugumo spragos – SophosLabs ekspertai padidino šios grėsmės lygį į „High“. Mes taip pat rekomenduojame kol kas pereiti prie alternatyvių naršyklių, pavyzdžiui, „Google Chrome“, „Mozilla Firefox“ arba „Safari“. Tačiau tai nereiškia, jog šios naršyklės yra 100 procentų apsaugotos nuo virusų taip pat.

Failai
Programos
Palygink