Kaip sustabdyti pavojingus procesus?

Jei jūsų kompiuteris yra užkrėstas ir jūs nusprendėte jame esantį virusą pašalinti rankiniu būdu, pirmiausia jums reikės sustabdyti jam priklausančius procesus. Vis dėlto mes jums to tikrai nerekomenduojame daryti jeigu jaučiate, kad neturite sukaupęs/-usi pakankamai žinių apie kompiuterius bei jų struktūrą. Kad išvengtumėte reikalingų procesų sustabdymo ir su tuo susijusių problemų, geriau naudokite šias programas: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner. Jos jums padės AUTOMATIŠKAI pašalinti visus tuo metu jūsų kompiuteryje esančius virusus.

Jeigu jūsų neįtikinome ir jūs vis tiek norite sustabdyti virusui priklausančius procesus rankiniu būdu, tam jūs galite pasirinkti vieną iš šių gidų:

Pavojingų procesų sustabdymas naudojant užduočių tvarkyklę (angl. Task Manager):

  • Norėdami atidaryti Task Manager, vienu metu spustelėkite ctrl + shift + esc arba ctrl + alt + del.
  • Kai pasirodys Task Manager, pasirinkite Process kortelę ir joje esančiame sąraše suraskite įtartinai atrodančius procesus.
  • Spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ant kiekvieno tokio proceso ir pasirinkite End.

Jei jūsų kompiuteryje esantis virusas elgiasi ypač agresyviai ir blokuoja Task Manager, eikite į Start -> Run. Čia įveskite „taskmgr“ (be kabučių) ir bandykite paleisti jums reikalingą programą. Atlikite anksčiau paaiškintus veiksmus.

Jei sustabdėte teisingus viruso procesus, jūs pastebėsite, kad pranyko jo rodomi pranešimai ir panašūs su juo susiję simptomai. Vis dėlto atminkite, kad ši procedūra nepašalins jūsų viruso visiškai. Šiam tikslui jūs turėtumėte užbaigti pašalinimo procedūrą paleisdami antivirusinę programą ir pašalindami virusui priklausančius registro įrašus ir kitus komponentus.

Pavojingų procesų sustabdymas naudojant „Safe mode“ režimą:

  • Norėdami paleisti Safe Mode režimą, perkraukite savo kompiuterį ir, kai tik jis pasidarys aktyvus, pradėkite spaudinėti F8 klavišą.
  • Dabar pasirinkite Safe Mode arba Safe Mode with networking.
  • Nuo šio momento jūs turėtumėte pastebėti, kad viruso simptomai išnyko ir kad jūs galite naudotis savo kompiuteriu taip, kaip tai darėte anksčiau. Tai reiškia, kad jūs sėkmingai sustabdėte pavojingus viruso procesus.

Dabar atėjo laikas paleisti antivirusinę ir galutinai pašalinti virusui priklausančius failus bei kitus komponentus.

Pavojingų procesų sustabdymas naudojant Taskkill:

Jeigu jūsų kompiuteryje yra Windows operacinė sistema ir jūs tiksliai žinote kokius procesus jums reikia sustabdyti, naudokite Taskkill:

  • Siekdami atidaryti Taskkill, spauskite Start → Run.
  • Dabar įveskite taskkill/f/im [pavojingo proceso pavadinimas].
  • Paspauskite Enter.

Kai pabaigsite šią procedūrą, patikrinkite savo kompiuterį su patikima antivirusine ir užbaikite viruso pašalinimą.

Pavojingų procesų sustabdymas naudojant Process Explorer:

Process Explorer ne tik padeda žmonėms sustabdyti pavojingus procesus. Jis taip pat rodo informaciją apie šiuo metu aktyvius procesus ir jų buvimo vietą. Norėdami jį panaudoti pavojingų procesų užblokavimui, atlikite šiuos veiksmus:

Dabar atėjo metas patikrinti kompiuterį su FortectIntego arba kita patikima antivirusine programa.

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Gabrielė E. Hall yra entuziastinga virusų tyrėja, kuri dirba Virusai.lt portale beveik dešimtmetį.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink