Internetiniai nusikaltėliai naudoja ‘Pinterest’ savo klaidinančių nuotraukų platinimui

Turbūt girdėjote apie ‘Pinterest’ – tai populiarus ‘pinboard’ stiliaus socialinis tinklapis, kuris yra skirtas dalintis nuotraukomis. Šiuo metu jis turi daugiau kaip 20 milijonų vartotojų visame pasaulyje. Kadangi dauguma vartotojų yra linkę pasinaudoti galimybe susieti šią svetainę su populiariaisiais „Facebook“ ir „Twitter“, nenuostabu, kad sukčiai atkreipė dėmesį į ‘Pinterest’ ir nusprendė panaudoti šią sąsają savo klaidinančių pranešimų publikavimui. Pagal paskutines naujienas, ataka prieš šią svetainę tęsėsi daugiau nei savaitę ir vis dar yra šimtai aukų, kurios neįtaria jog jų profiliai buvo užgrobti.

Pagal mūsų duomenis, Pinterest ataka naudojama platinti klaidinančias nuotraukas, kurios skatina darbą namuose, pavyzdžiui siūlo už pinigus pildyti įvairias anketas, registruotis įvairiose abejotinai atrodančiose svetainėse ar panašią veiklą. Naudodami Pinterest sąsają su Facebok ar Twitter, internetiniai nusikaltėliai taip pat paskelė žinutes šiuose socialiniuose puslapiuose. Jos atrodo taip arba labai panašiai: „OMG, that’s so cool! Can’t wait for more! „Arba „OMG This is so exciting! Too excited for next ones!“ Būkite budrūs, nes šios žinutės taip pat turi įtrauktas nuorodas, nekreipiančias vartotojus atgal į užkrėstas Pinterest anketas. Pasak ‘Pinterest’ atstovų, jie jau pašalino daugumą šiai atakai priklausančių nuotraukų, tačiau dalis jų vis dar gali atsirasti ant užkrėstų vartotojų ‘Facebook’ sienos ar tarp „Twitter“ pranešimų.

Šlamšto platinimas yra draudžiamas ‘Pinterest’ tinkle, todėl vis dar nėra aišku, kaip sukčiai sugebėjo užkrėsti šią svetainę. Vis dėlto, gali būti, kad tai yra infekuotų failų platinimo pasekmė, kai aukos nepastebimai parsisiunčia virusus į sistemą. Jeigu jūs taip pat pastebėjote, kad jūsų Pinterest sąskaita yra užkrėsta, rekomenduojame kuo greičiau pakeisti jos slaptažodį.

Failai
Programos
Palygink