HummingBad viruso šalinimas (Nemokamas vadovas) - Išsamus aprašymas

HummingBad viruso pašalinimas

Kas yra HummingBad virusas?

Ekspertai skelbia pavojų Android vartotojams: sparčiai plinta HummingBad virusas

HummingBad virusas į viešumą iškilo dar praėjusių metų vasarį ir netrukus buvo įvardintas kaip naujausias Android viruso variantas. Tačiau neseniai, HummingBad kūrėjai ėmėsi naujų viruso platinimo būdų. Dabar virusas į įrenginius patenka HummingWhale aplikacijos pagalba. Šio viruso tikslas paprastas — generuoti pelną kūrėjams, kompanijai pavadinimu Yingmob. Paties viruso veikimo principas taip pat nėra sudėtingas. Patekęs į sistemą jis kaip mat ima rodyti reklamas, kuriomis stengiamasi vartotojus sudominti ir įtikinti paspausti ant šių reklaminių pranešimų. Kiekvienas toks spustelėjimas, net jei ir atsitiktinis, neša viruso kūrėjams pelną, tačiau tai nėra esminė šios programos problema. Su patekimu į sistemą HummingBad virusas taip pat gauna prieigą ir prie jos valdymo. Gavę administracines privilegijas, programišiai gali imtis visko, kas tik šauna į galvą — vogti asmeninę informaciją ar net bandyti įsilaužti į internetinės bankininkystės aplikacijas ir pridaryti finansinės žalos.

HummingBad viruso pavyzdysNaujausias HummingBad viruso variantas plinta prisidengdamas HummingWhale aplikacija.

Nuo HummingBad atsiradimo, šis virusas jau spėjo vienaip ar kitaip paveikti daugiau nei 10 milijonų išmaniųjų telefonų bei kitų prietaisų, naudojančių Android operacinę sistemą. Kenkėjiška programa buvo platinama net tokiose patikimose programinės įrangos platinimo platformose kaip Google Play. Žinoma, HummingBad kūrėjai pasirūpino, jog virusas atrodytų lyg paprasta aplikacija ir pritrauktų kuo daugiau atsisiuntimų. Galima tik įsivaizduoti, kaip turėtų pasimesti vartotojai atsisiuntę niekuo neįtartiną programą, o vietoje jos sulaukę krūvos įtartinų ir be galo įkyrių reklamų. Tokiose reklamose dažnai pranešama apie neva pasenusią programinę įrangą ar siūloma įsigyti kitų abejotinos reputacijos programų. Be to, vartotojai pastebi ir tai, jog šiam virusui veikiant išmaniuosiuose telefonuose, mobiliojo interneto planai išnaudojami daug greičiau ir telefono baterija palaipsniui tampa ne tokia ištverminga kaip anksčiau. Todėl nedvejokite — vos pastebėję įtartinus procesus savo telefone ar planšetėje pasitelkite į pagalbą antivirusinę programą, pavyzdžiui FortectIntego ir ja nuskenuokite sistemą. Jei viruso nepavyksta išnaikinti tokiu būdu, jums gali tekti atkurti gamyklinius įrenginio parametrus ir ištrinti kenkėjiškas programas patiems.

Viruso platinimas ir prevencija

Savo klestėjimo pradžioje, HummingBad virusas plito priverstinių atsisiuntimų būdu. Kitaip tariant, į vartotojų įrenginius kenkėjiška programa buvo automatiškai atsiunčiama apsilankius tam tikruose internetiniuose puslapiuose. Toliau virusas tęsia ataką, kaip minėjome anksčiau — perima prietaiso kontrolę ir ima vykdyti piktybinius procesus. Yra begalė nesaugių puslapių, kurie gali platinti HummingBad ir bandyti virusą įdiegti jūsų telefone įvairiausiais būdais. Tad verčiau naujas aplikacijas siųstis iš patikimų šaltinių, tokių kaip Google Play, žinoma, prieš tai peržvelgus vartotojų atsiliepimus ir įsigilinus į programos galutinio naudotojo licencijos sutartį. Be to, nepamirškite reguliariai patikrinti savo įrenginio pasitelkdami profesionalią antivirusinę įrangą.

Kaip panaikinti HummingBad iš užkrėsto Android?

Pašalinti HummingBad iš savo prietaiso galite ir neatliekant pilno gamyklinių parametru atkūrimo. Instrukcijose apačioje paaiškinsime kaip tai padaryti. Tačiau turėkite galvoje tai, jog šis būdas gali ir nesuveikti. Tokiu atveju, norėdami atsikratyti viruso vistiek turėsite atkurti gamyklinius parametrus.

  1. Paleiskite sistemą Safe Mode režimu spausdami įjungimo/išjungimo mygtuką, kol ekrane pamatysite funkciją “Išjungti” (Turn off). Tuomet pakartokite procesą ir ekrane turėtumėte išvysti funkciją “Saugus paleidimas” (Safe Mode). Spustelėkite OK.
  2. Saugiame režime, eikite į nustatymus (Settings) -> Programos (Applications) -> Įrašytos programos (Installed Apps). Peržiūrėkite programų sąrašą ir ištrinkite nepageidaujamus komponentus spausdami Clear Cashe, Clear Data ir, galiausiai, Uninstall.
  3. Perkraukite įrenginį dar kartą, kad išjungtumėte saugųjį režimą.

Jei šie žingsniai viruso ištrinti nepadėjo, metas gamyklinių sistemos parametrų atstatymui. Atminkite, jog šio proceso metu bus ištrinama visa informacija saugoma telefone, įskaitant nuotraukas, video failus, muziką, aplikacijas ir pan. Tad nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų prieš imdamiesi sistemos atstatymo!

  1. Eikite į nustatymus (Settings) ir pasirinkite asmeninių nustatymų kategoriją (Personal). Šiame lange spauskite “Backup & Reset”. Jei reikalaujama, suveskite slaptažodį ar PIN kodo numerį.
  2. Asmeninių duomenų (Personal data) lange raskite “Atstatyti gamyklinius parametrus” (Factory data reset) funkciją ir ją pasirinkę spustelėkite “Atstatyti įrenginį” (Reset phone).
  3. Spauskite “Ištrinti viską” (Erase everything)
  4. Perkraukite įrenginį.
Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis