Sudėtingumo skalė:  
  (62/100)

HummingBad virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Alice Woods - - | Tipas: Malware

Ekspertai skelbia pavojų Android vartotojams: sparčiai plinta HummingBad virusas

HummingBad virusas į viešumą iškilo dar praėjusių metų vasarį ir netrukus buvo įvardintas kaip naujausias Android viruso variantas. Tačiau neseniai, HummingBad kūrėjai ėmėsi naujų viruso platinimo būdų. Dabar virusas į įrenginius patenka HummingWhale aplikacijos pagalba. Šio viruso tikslas paprastas — generuoti pelną kūrėjams, kompanijai pavadinimu Yingmob. Paties viruso veikimo principas taip pat nėra sudėtingas. Patekęs į sistemą jis kaip mat ima rodyti reklamas, kuriomis stengiamasi vartotojus sudominti ir įtikinti paspausti ant šių reklaminių pranešimų. Kiekvienas toks spustelėjimas, net jei ir atsitiktinis, neša viruso kūrėjams pelną, tačiau tai nėra esminė šios programos problema. Su patekimu į sistemą HummingBad virusas taip pat gauna prieigą ir prie jos valdymo. Gavę administracines privilegijas, programišiai gali imtis visko, kas tik šauna į galvą — vogti asmeninę informaciją ar net bandyti įsilaužti į internetinės bankininkystės aplikacijas ir pridaryti finansinės žalos.

Nuo HummingBad atsiradimo, šis virusas jau spėjo vienaip ar kitaip paveikti daugiau nei 10 milijonų išmaniųjų telefonų bei kitų prietaisų, naudojančių Android operacinę sistemą. Kenkėjiška programa buvo platinama net tokiose patikimose programinės įrangos platinimo platformose kaip Google Play. Žinoma, HummingBad kūrėjai pasirūpino, jog virusas atrodytų lyg paprasta aplikacija ir pritrauktų kuo daugiau atsisiuntimų. Galima tik įsivaizduoti, kaip turėtų pasimesti vartotojai atsisiuntę niekuo neįtartiną programą, o vietoje jos sulaukę krūvos įtartinų ir be galo įkyrių reklamų. Tokiose reklamose dažnai pranešama apie neva pasenusią programinę įrangą ar siūloma įsigyti kitų abejotinos reputacijos programų. Be to, vartotojai pastebi ir tai, jog šiam virusui veikiant išmaniuosiuose telefonuose, mobiliojo interneto planai išnaudojami daug greičiau ir telefono baterija palaipsniui tampa ne tokia ištverminga kaip anksčiau. Todėl nedvejokite — vos pastebėję įtartinus procesus savo telefone ar planšetėje pasitelkite į pagalbą antivirusinę programą, pavyzdžiui Reimage ir ja nuskenuokite sistemą. Jei viruso nepavyksta išnaikinti tokiu būdu, jums gali tekti atkurti gamyklinius įrenginio parametrus ir ištrinti kenkėjiškas programas patiems.

Viruso platinimas ir prevencija

Savo klestėjimo pradžioje, HummingBad virusas plito priverstinių atsisiuntimų būdu. Kitaip tariant, į vartotojų įrenginius kenkėjiška programa buvo automatiškai atsiunčiama apsilankius tam tikruose internetiniuose puslapiuose. Toliau virusas tęsia ataką, kaip minėjome anksčiau — perima prietaiso kontrolę ir ima vykdyti piktybinius procesus. Yra begalė nesaugių puslapių, kurie gali platinti HummingBad ir bandyti virusą įdiegti jūsų telefone įvairiausiais būdais. Tad verčiau naujas aplikacijas siųstis iš patikimų šaltinių, tokių kaip Google Play, žinoma, prieš tai peržvelgus vartotojų atsiliepimus ir įsigilinus į programos galutinio naudotojo licencijos sutartį. Be to, nepamirškite reguliariai patikrinti savo įrenginio pasitelkdami profesionalią antivirusinę įrangą.

Kaip panaikinti HummingBad iš užkrėsto Android?

Pašalinti HummingBad iš savo prietaiso galite ir neatliekant pilno gamyklinių parametru atkūrimo. Instrukcijose apačioje paaiškinsime kaip tai padaryti. Tačiau turėkite galvoje tai, jog šis būdas gali ir nesuveikti. Tokiu atveju, norėdami atsikratyti viruso vistiek turėsite atkurti gamyklinius parametrus.

  1. Paleiskite sistemą Safe Mode režimu spausdami įjungimo/išjungimo mygtuką, kol ekrane pamatysite funkciją “Išjungti” (Turn off). Tuomet pakartokite procesą ir ekrane turėtumėte išvysti funkciją “Saugus paleidimas” (Safe Mode). Spustelėkite OK.
  2. Saugiame režime, eikite į nustatymus (Settings) -> Programos (Applications) -> Įrašytos programos (Installed Apps). Peržiūrėkite programų sąrašą ir ištrinkite nepageidaujamus komponentus spausdami Clear Cashe, Clear Data ir, galiausiai, Uninstall.
  3. Perkraukite įrenginį dar kartą, kad išjungtumėte saugųjį režimą.

Jei šie žingsniai viruso ištrinti nepadėjo, metas gamyklinių sistemos parametrų atstatymui. Atminkite, jog šio proceso metu bus ištrinama visa informacija saugoma telefone, įskaitant nuotraukas, video failus, muziką, aplikacijas ir pan. Tad nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų prieš imdamiesi sistemos atstatymo!

  1. Eikite į nustatymus (Settings) ir pasirinkite asmeninių nustatymų kategoriją (Personal). Šiame lange spauskite “Backup & Reset”. Jei reikalaujama, suveskite slaptažodį ar PIN kodo numerį.
  2. Asmeninių duomenų (Personal data) lange raskite “Atstatyti gamyklinius parametrus” (Factory data reset) funkciją ir ją pasirinkę spustelėkite “Atstatyti įrenginį” (Reset phone).
  3. Spauskite “Ištrinti viską” (Erase everything)
  4. Perkraukite įrenginį.
Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-hummingbad-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie HummingBad virus