Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

HakunaMatata viruso šalinimas (Bonus: Decryption Steps) - Viruso pašalinimo vadovas

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Internete sparčiai plinta HakunaMatata virusas. Ką turėtumėte apie jį žinoti?

HakunaMatata virusas – tai naujas failus užšifruojantis virusas, siekiantis paversti aukos failus beverčiais. Nors išvertus šio viruso pavadinimą auka gauna ironišką žinutę “nesijaudinkite,” jaudintis tikrai yra dėl ko. Jei į jūsų kompiuterį įsibraus šis virusas, jis užkoduos jūsų asmeninius failus (be jūsų sutikimo ar žinios!), pridės .HakunaMatata failo plėtinį prie kiekvieno iš jų, o jums paliks pašaipų išpirkos reikalaujantį raštelį pavadinimu Recovers files yako.html. Failus virusas sugadina pasinaudojęs AES-256 bei RSA-2048 duomenų šifravimo metodais, todėl atkurti failų nežinant slapto dešifravimo kodo yra neįmanoma. Būtent todėl šis virusas reikalauja sumokėti išpirką mainais į minėtąjį dešifravimo kodą. Nusikaltėliai paliktame raštelyje išdėsto instrukcijas, kaip susisiekti su jais per Bitmessage sistemą. Savaime suprantama, parašydami jiems parodysite norą susigrąžinti failus, o šie savo ruožtu pareikalaus sumokėti atitinkamą sumą pinigų. Tai – ne kas kita, o reketas, ir jei jūs sumokėsite reikalaujamą pinigų sumą, jūs ne tik prarasite pinigus ir suteiksite sukčiams motyvacijos tęsti savo nelegalią veiklą, bet greičiausiai nė negausite duomenų dešifravimui reikalingo kodo. Todėl Virusai.lt komanda siūlo nemokėti išpirkos ir pašalinti HakunaMatata virusą iš sistemos nedelsiant. Tai padaryti galite naudodami ReimageIntego programą. Atminkite – virusų šalinimo programos gali ištrinti įvairias kenkėjiškas programas, tačiau jos negali atkurti viruso sugadintų failų! Jei jūs neturite atsarginių failų kopijų, siūlome sekti duomenų atkūrimo instrukcijas, pateiktas po šiuo straipsniu.

HakunaMatata virusasŠiame paveikslėlyje matote išpirkos raštelį, kurį užkrėstame kompiuteryje palieka HakunaMatata virusas. Išpirkos raštelis yra Recovers files yako.html failas.

Dažniausiai sukčiai reikalauja aukos sumokėti itin didelę sumą pinigų. Verta paminėti, jog itin mažos išpirkos reikalaujantys sukčiai įprastai naudojasi prastai suprogramuotais virusais, kuriuos virusų analitikai lengvai perpranta ir sukuria nemokamas failų atkūrimo programas. Deja, tokie virusai kaip Locky arba Cerber reikalauja didelių sumų, nes yra nepriekaištingai apsaugoti ir sukurti taip, jog tyrėjai negalėtų sukurti priešnuodžio sugadintiems failams. Kaip ir bet kuris kitas ransomware tipo virusas, HakunaMatata siekia išvilioti pinigus iš neatsargių interneto vartotojų. Programišiai žino, jog daugelis kompiuterių vartotojų nesivargina susikurti atsarginių failų kopijų, kad ir kokie brangūs jie būtų. Todėl sukčiai į savo kišenes susižeria dideles sumas tik dėl to, jog daugelis kompiuterių vartotojų yra pasiryžę paaukoti šimtus dolerių jog galėtų susigrąžinti brangias nuotraukas, vaizdo įrašus, dokumentus, ir kitus vertingus duomenis. Be abejonės, norime jums priminti, jog tokiose situacijose atsarginės kopijos gali jus išgelbėti. Be to, itin svarbu kompiuterį apsaugoti tam tikromis antivirusinėmis programomis.

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo pavojingų virusų atakų?

HakunaMatata virusas plinta panašiais būdais, kaip ir daugelis kitų tos pačios kategorijos virusų – užkrėstais el.laiškais, per kenksmingas internetines svetaines, kartu su netikrais programų atnaujinimais ir panašiai. Nuo failus užšifruojančių virusų kompiuterį galite apsaugoti šiais būdais:

 • Įsidiekite patikimą antivirusinę programą.
 • Neatidarykite el.laiškų, jei juos siunčia nepažįstami asmenys, o ypač saugokitės laiškų su prisegtukais.
 • Nuolat atnaujinkite turimą programinę įrangą.

Kaip pašalinti HakunaMatata virusą?

Vienintelis saugus būdas ištrinti HakunaMatata virusą – išdiegti jį su antivirusine programa. Šią užduotį galite paskirti ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes programai. Deja, virusas gali pabandyti sutrukdyti jums parsisiųsti virusų šalinimo programą, todėl prieš tai darydami perkraukite kompiuterį su žemiau pateiktų instrukcijų pagalba. Žemiau galite rasti keletą skirtingų duomenų atkūrimo būdų – vienas jų galbūt padės jums susigrąžinti prarastus failus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis HakunaMatata viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti HakunaMatata naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: HakunaMatata šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite HakunaMatata pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti HakunaMatata naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš HakunaMatata pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog HakunaMatata sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti HakunaMatata. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei HakunaMatata užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro metodas

Šis būdas padės automatiškai rasti sugadintus failus ir galbūt padės jums juos atkurti. Kaip bebūtų, virusas failų užšifravimui naudoja sudėtingus algoritmus, kurių ši programa gali ir neįveikti. Vis dėlto išbandyti šią programą verta.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus HakunaMatata viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows ankstesnių versijų funkcija

Jei kadaise aktyvavote Sistemos atstatymo funkciją ( angl. System Restore), dabar jums turėtų pavykti atkurti didžiąją dalį failų. Jei aktyvavote minėtąją funkciją, pasinaudokite šiomis instrukcijomis.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

ShadowExplorer

Jei virusui nepavyko ištrinti šešėlinių failų kopijų, tuomet turėtumėte pabandyti jas surasti su ShadowExplorer programa.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip HakunaMatata prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-hakunamatata-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie HakunaMatata ransomware virus