„Google Play“ pristato „Android“ programų duomenų ištrynimo politiką

Vartotojai galės ištrinti savo paskyras ir apie juos surinktus duomenis

„Google Play“ pristato „Android“ programų duomenų ištrynimo politiką

„Google“ neseniai pristatė naują „Android“ programėlių kūrėjams skirtą duomenų ištrynimo politiką, kuria siekiama suteikti vartotojams daugiau skaidrumo ir galimybę labiau valdyti programose esančius savo duomenis ir paskyras. Ši „Google Play“ iniciatyva prisideda prie visų kitų pastangų didinti vartotojų pasitikėjimą paprastu ir lengvai suprantamu būdu pristatant privatumo ir saugos praktiką. „Google“ aiškino[1]:

„Google Play“ pradėjo keletą naujų iniciatyvų, skirtų padėti kūrėjams ugdyti vartotojų pasitikėjimą, paprastai ir lengvai suprantamu būdu demonstruojant savo programų privatumo ir saugos praktikas. Šiandien mes tęsiame šį darbą taikydami naują duomenų ištrynimo politiką, kuria siekiama suteikti vartotojams daugiau aiškumo ir galimybę valdyti savo duomenis programoje.

Pagal naująją politiką kūrėjai turės pasiūlyti naudotojams galimybę inicijuoti paskyros ir duomenų ištrynimą programoje ir internete. Šis žiniatinklio reikalavimas leis vartotojams prašyti ištrinti duomenis net ir iš naujo neįdiegiant programos, todėl tai bus daug patogesnis variantas visiems dėl savo duomenų susirūpinusiems žmonės.

„Google Play“ duomenų saugos skiltyje kūrėjai jau dabar gali pabrėžti savo duomenų ištrynimo parinktis, tačiau nauja politika siekiama sukurti intuityvesnę ir nuoseklesnę naudotojų patirtį.

Vykdydami prašymą ištrinti paskyrą, kūrėjai taip pat turi ištrinti su ta paskyra susietus duomenis, kaip kad nurodyta naujoje politikoje. Tačiau kūrėjai taip pat galės lanksčiai suteikti vartotojams daugiau pasirinkimo galimybių.

Pavyzdžiui, naudotojai, kurie nenori pilnai ištrinti savo paskyros, gali pasirinkti ištrinti kitus duomenis, pvz., veiklos istoriją, vaizdus ar vaizdo įrašus, jei tokių yra. Kūrėjai taip pat privalo aiškiai atskleisti bet kokią duomenų saugojimo praktiką, pvz., tam tikrų duomenų saugojimą dėl saugumo, sukčiavimo prevencijos ar teisės aktų laikymosi tikslų.

Nauja „Google“ politika pilnai įsigalios per vienerius metus

Kad būtų laikomasi naujos politikos, kūrėjai iki gruodžio 7 d. savo programos duomenų saugos formoje turi pateikti atsakymus į naujus duomenų ištrynimo klausimus[2]. Pakeitimai atsispindės programos parduotuvės įraše, įskaitant atnaujintą duomenų ištrynimo ženklelį duomenų saugos skiltyje ir naują duomenų ištrynimo sritį, pradedant nuo 2024 m. pradžios. Tiesa, kūrėjai, kuriems reikia daugiau laiko, kad įvykdytų šiuos pasikeitimus, gali pateikti pratęsimo prašymą „Play Console“ iki 2024 metų gegužės 31 dienos.

Ši nauja „Google Play“ politika atitinka panašų žingsnį, kurį „Apple“ padarė dar 2022 m. birželio mėnesį[3]. Pagal jį kūrėjai turi suteikti naudotojams galimybę ištrinti savo paskyras iš programų, jei jie to pageidauja.

Šis žingsnis yra atsakas į didėjantį visuotinį duomenų apsaugos įstatymų, tokių kaip Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) Europos Sąjungoje, vykdymą ir didėjantį vartotojų poreikį labiau kontroliuoti savo asmens duomenis.

Vartotojai nori kontroliuoti savo duomenis

„Google“ pastangos įgalinti naudotojus ir didinti vartotojų pasitikėjimą yra pagirtinos, nes duomenų pažeidimai ir privatumo problemos tebėra pagrindinės problemos skaitmeniniame pasaulyje. Leisdama naudotojams lengvai ištrinti duomenis programose ir jose esančias paskyras, „Google“ imasi iniciatyvaus požiūrio, siekdama išspręsti šias problemas ir skatinti programų ekosistemos skaidrumą.

Naujoji „Google“ duomenų trynimo politika, skirta „Android“ programoms, yra svarbus žingsnis siekiant, kad vartotojai galėtų geriau valdyti savo asmeninius duomenis. Tikimasi, kad kūrėjai pirmenybę teiks naudotojų privatumui ir saugumui, kai bus reikalaujama programoje ir žiniatinklyje pagrįstų duomenų ištrynimo parinkčių, taip pat bus aiškiai atskleidžiama duomenų saugojimo praktika.

Šis „Google Play“ veiksmas puikiai dera su augančia pasauline duomenų apsaugos tendencija ir suteikia naudotojams daugiau skaidrumo bei galios valdyti savo duomenis naudojamose programose.

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Ugnius Kiguolis yra profesionalus virusų tyrėjas ir tinklalapio Virusai.lt įkūrėjas bei vyriausiasis redaktorius. Ugnius sukūrė Virusai.lt portalą 2004 metais, norėdamas informuoti visuomenę apie kibernetinius nusikaltimus.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Failai
Programos
Palygink