Google Chrome vartotojai - kibernetinių sukčių akiratyje

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė naują apgavystę, kuria siekia įbauginti Google Chrome vartotojus

Google Chrome vartotojai - kibernetinių sukčių akiratyje

Techninės pagalbos virusai yra itin klastinga kibernetinių nusikaltimų rūšis. Sukčiai pasitelkia daug gudrybių, kuriomis siekia įtikinti vartotojus paskambinti į netikrą „techninės pagalbos“ liniją. Šįkart nusikaltėliai naudoja naują triuką – „užšaldo“ interneto naršyklę ir neleidžia vartotojams jos uždaryti.

Jérôme Segura, virusų tyrėjas iš saugumo kompanijos Malwarebytes, aptiko naują sukčių taktiką, kuri paverčia Google Chrome naršyklę nenaudojama vos per dešimt sekundžių. Nusikaltėliai pasitelkia naršyklės programavimo sąsają „window.navigator.msSaveOrOpenBlob“ ir kitomis funkcijomis, kurios inicijuoja itin greitą duomenų parsiuntimo veiksmą.

Šį procesą gali pastebėti tik tie vartotojai, kurie naudoja itin galingus kompiuterius. Tačiau vos tik vartotojas apsilanko programišių sukurtame puslapyje, kompiuterio procesų valdymo skydelyje „Task Manager” galima išvysti, kad naršyklė naudoja itin daug resursų.

Vartotojui pakanka tinkalalpyje praleisti vos dešimt sekundžių ir naršyklė „užšąla” dėl šios veiklos. Tuo tarpu kompiuterio ekrane vartotojai mato tik grėsmingą saugumo pranešimą, kuris ragina kuo skubiau paskambinti „Microsoft” pagalbos centrui. Neaktyvi naršyklė gali itikinti daugelį, kad kompiuteryje iš tiesų įsibrovęs virusas.

Sukčiai naudoja kompanijos „Microsoft” vardą savo apgavystėms

Kibernetiniai nusikaltėliai nuolatos naudoja pasaulyje gerai žinomos kompanijos „Microsoft” vardą. Ši gudrybė leidžia lengviau įtikinti interneto vartotojus pranešimo tikrumu, o tai užtikrina didesnę tikimybę sulaukti skambučio ir išvilioti iš vartotojo pinigus ar asmeninę informaciją.

Vos tik vartotojas patenka į netikrą techninės pagalbos puslapį, jam pateikiamas iššokantis pranešimas. Jame teigiama, kad vartotojo asmeniniai duomenys yra pavojuje: „Facebook” ir kitų paskyrų prisijungimo slaptažodžiai, kreditinės kortelės duomenys ir kompiuteryje saugomos nuotraukos. Norėdami šią informaciją apsaugoti, varotojai turi paskambinti „Microsoft” specialistams vos per 5 minutes.

Panašios žinutės buvo naudojamos daugelyje kitų kibernetinių apgavysčių. Saugumo specialistai primena, kad agresyviai pasirodantis pranešimas interneto naršyklėje ir raginimas kuo greičiau paskambinti nurodytu numeriu yra pagrindiniai ženklai, kad ši žinutė yra netikra.

Nepamirškite, kad kompanija „Microsoft” nepateikia saugumo pranešimų interneto naršyklėje, o ypač – Google Chrome, kuri yra kompanijos „Google” produktas. Tad išvydę tokią grėsmingą žinutę, priverstinai uždarykite naršyklę pasinaudoję „Task Manager”.

Kitų interneto naršyklių vartotojai taip pat turėtų žinoti apie šią gudrybę

Kibernetinių sukčių nusitaikymas prieš Google Chrome vartojus nieko nestebina – šiuo metu tai pati populiariausia interneto naršyklė. Tad nusikaltėliai gali pasiekti didžiausią potencialių aukų skaičių. Tačiau nusikaltėliai visada ieško naujų būdų kaip praplėsti savo nusikaltimų lauką.

Vos tik šis bauginantis ir agresyvus techninės pagalbos virusas buvo pastebėtas, buvo manoma, kad kitų interneto naršyklių vartotojams nėra ko nerimauti, nes jis naudoja tik Google Chrome naršyklės spragas. Vis dėlto, tolimesni tyrimai atskleidė, kad ta pati apgavystė gali pasiekti Mozilla Firefox ir Brave naršyklių vartotojus.

Techninės pagalbos virusų yra daug ir pačių įvairiausių. Jie gali pateikti grėsmingus pranešimus visose interneto naršyklėse, kuriomis naudojasi tiek Windows, tiek Mac OS X operacinės sistemos vartotojai.

Primename, kad išvydę raginimą skambinti techninei pagalbai, turite neskubėti ieškoti savo mobiliojo telefono. Šis skambutis gali baigti finansiniais nuostoliais, viruso ataka ar asmeninių duomenų vagyste. Priverstinai uždarykite naršyklę pasinaudoję Windows procesų valdymo skydeliu „Task Manager” arba pagrindiniu Apple meniu.

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jake Doevan yra vienas iš Virusai.lt naujienų redaktorių. Vos tik baigęs komunikacijos ir žurnalistikos studijas, jis susidomėjo IT industrija.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink