Globe3 viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

Globe3 viruso pašalinimas

Kas yra Globe3 virusas?

Globe3 virusas vis dar sparčiai plinta

Globe3 — tai dar viena pavojingo failus užrakinančio viruso versija, sukurta tos pačios programišių grupuotės, kuri į interneto platybes paleido originaliąją Globe ir antrąją jos versiją, Globe2. Pirmosios dvi viruso versijos jų kūrėjams neatnešė daug pelno — ekspertai greit rado būdą jas atkoduoti, suteikdami nukentėjusiems vartotojams galimybę nemokamai atkoduoti duomenis. Panašu, jog Globe3 buvo dar vienas programišių bandymas perimti kontrolę į savo rankas. Ar jiems pavyko? Ne visai. Oficialiame Emsisoft kompanijos puslapyje jau galima rasti Globe3 atkodavimo programą, tačiau nusikaltėliai vis dar turi vilties. Pirmiausia, kadangi šis kibernetinis parazitas dar ganėtinai naujas, jo platinimo būdai kol kas migloti, todėl vartotojai gali nežinodami pakliūti į jiems paspęstas pinkles. Žinoma, vertėtų paminėti ir nusikaltėlių naudojamas įbauginimo taktikas, kurios gali rimtai išgąsdinti nepatyrusius vartotojus ir įtikinti juos sumokėti išpirką už užrakintus duomenis nė nesvarstant kitų duomenų atgavimo alternatyvų. Jei kada nors atsidursite panašioje situacijoje — išlikite ramūs. Gali būti, kad jums tereikia atsisiųsti nemokamą duomenų atkodavimo programą ir visi jūsų rūpesčiai bus išspręsti. Prieš imdamiesi bet kokių su duomenų atgavimu susijusių veiksmų, pirmiausia pašalinkite Globe3 iš kompiuterio. Tai padaryti jums padės FortectIntego programa.

Globe3 ransomware virus

Ištyrus Globe3 virusą atidžiau paaiškėjo, jog virusas aktyvuojamas system32.exe pagalba. System32.exe yra žinomas kaip Windows sisteminis failas, tačiau programišiai jo pavadinimą panaudojo kenkėjiškų procesų maskavimui. Įdomus faktas, jog Globe3 grįžo prie klasikinio failų kodavimo būdo — AES-256 šifro, nors ankstesnėse versijose buvo ekspermentuojama su Blowfish, RC4 ir XOR algoritmais. Tačiau kaip ir senosios versijos Globe3 buvo sukurtas specialios programos pagalba, kuri leidžia lengvai suprojektuoti kenkėjišką programą keičiant tam tikrus nustatymus. Pavyzdžiui, šiuo konkrečiu atveju programišiai nusprendė indikuoti užrakintus failus prie jų pavadinimų pridedant .decrypt2017 ir .hnumkhotep plėtinius. Užrakinęs duomenis virusas taip pat kompiuteryje palieka ir išpirkos raštelį, kuriame nurodoma kaip duomenis atgauti. Jokiu būdu nesekite programišių nurodymų ir nemokėkite išpirkos. Jūs galite atgauti savo duomenis ir be papildomų išlaidų. Nuorodą į nemokamo Globe3 atkodavimo rakto atsisiuntimo puslapį rasite straipsnio apačioje.

GLOBE3 viruso variantai

.Wuciwug failo plėtinio virusas. Tai naujas Globe3 variantas. Viruso pavadinimas atspindi jo veiklą kompiuteryje — duomenys užkoduojami pridedant .Wuciwug plėtinį prie kiekvieno užšifruoto failo pavadinimo. Ši versija ne daug kuo skiriasi nuo pirminio Globe3 varianto. Pagrindinis skirtumas jau minėti nauji failų plėtiniai ir naujas išpirkos raštelis, kuris šiame variante randamas kaip READ_ME_TO_DECRYPT_YOU_INFORMA.jjj. Vartotojams norintiems atgauti duomenis nusikaltėliai nurodo kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected]. Tačiau mokėti išpirkos tikrai neverta. Verčiau atkurkite juos turimų atsarginių kopijų pagalba ar naudodamiesi metodais pateikiamais straipsnio pabaigoje.

[email protected] failo plėtinio virusas. Tai dar viena Globe3 versija. Prie užrakintų failų pavadinimų šis virusas prideda elektroninio pašto adresą [email protected]. Tokia veikla kompiuteryje primena Crysis šeimos virusus, kurie šitaip bando priverti aukas kontaktuoti. Be to, kompiuteryje paliekamas How To Recover Encrypted Files.hta išpirkos raštelis, kuriame glaustai paaiškinama, kaip kompiuteris buvo užkrėstas. Įdomu tai, jog nusikaltėliai nereikalauja konkrečios išpirkos sumos ir užsimena, jog jos dydis priklausys nuo to, kaip greitai auka sureaguos į ataką ir susisieks su programišiais. Be to, laiške teigiama, jog pasiūlymas atgauti duomenis galios tik 72 valandas, po kurių specialus atkodavimo raktas bus sunaikintas. Jei užsikrėtėte šiuo virusu, pabandykite atgauti duomenis nemokamų įrankių pagalba ir ištrinkite programą iš kompiuterio.

Kaip šis virusas veikia?

Globe3 virusas į kompiuterį gali patekti įvairiais būdais. Tai galingas Trojanas, kuris lengvai apsimeta patikimomis programomis, sistemos optimizavimo įrankiais ar prie elektroninių laiškų prisegtais dokumentais. Būtent pastarasis būdas yra ypač mėgstamas tokių virusų kūrėjų. Virusas paslepiamas įprastuose failuose, tokiuose kaip Word, PowerPoint ar Excel. Aukos skatinamos juos atidaryti, teigiant jog juose pateikiama svarbi informacija. Deja, tačiau dažnai nepatyrę vartotojai patiki ir atsisiunčia kenkėjiškus failus į savo kompiuterius. Nemalonumų galima išvengti. Jums tereikia būti atidesniems ir nesisiųsti jokių dokumentų gautų iš nepažįstamų šaltinių.

Globe3 šalinimas

Globe3 viruso ataka gali tapti tikru košmaru, jai nežinote kaip su ja susitvarkyti. Laimei, Virusai.lt komanda su malonumu pasiruošusi jums padėti. Pirmiausia ką turėtumėte padaryti tai įsigyti patikimą antivirusinę programą ar atnaujinti jau turimą. Tuomet, paleiskite sistemos skenavimą ir pašalinkite Globe3. Jei šalinant virusą kyla nesklandumų, pavyzdžiui, negalite paleisti antivirusinės programos, sekite instrukcijas straipsnio apačioje. Nepamirškite — šis gidas tai tik būdas nukenksminti virusą, tačiau tam, kad jį visiškai panaikintumėte privalote nuskenuoti sistemą galinga antivirusine programa.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Globe3 viruso pašalinimas

Rankinis Globe3 pašalinimas saugiajame režime

Ištrinkite Globe3 iš savo kompiuterio nedelsiant! Kol virusas kompiuteryje, tol nusikaltėliai gali jį kontroliuoti ir įrašyti papildomų kenkėjiškų programų. Sėkmingai pašalinsite Globe3 virusą paleidę kompiuterį Safe Mode režimu. Sistemai iš naujo užsikrovus paleiskite antivirusinę programą.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Globe3 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Globe3 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Globe3 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Globe3. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Globe3 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Nemokama Globe3 atkodavimo programa

Nemokamą Globe3 atkodavimo programą atsisiųsite paspaudę ant nuorodos. Emsisoft oficialiame puslapyje taip pat rasite instrukcijas, kaip šia programa naudotis.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Globe3 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis