Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Globe3 viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos) - Bonus: Decryption Steps

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Globe3 virusas vis dar sparčiai plinta

Globe3 — tai dar viena pavojingo failus užrakinančio viruso versija, sukurta tos pačios programišių grupuotės, kuri į interneto platybes paleido originaliąją Globe ir antrąją jos versiją, Globe2. Pirmosios dvi viruso versijos jų kūrėjams neatnešė daug pelno — ekspertai greit rado būdą jas atkoduoti, suteikdami nukentėjusiems vartotojams galimybę nemokamai atkoduoti duomenis. Panašu, jog Globe3 buvo dar vienas programišių bandymas perimti kontrolę į savo rankas. Ar jiems pavyko? Ne visai. Oficialiame Emsisoft kompanijos puslapyje jau galima rasti Globe3 atkodavimo programą, tačiau nusikaltėliai vis dar turi vilties. Pirmiausia, kadangi šis kibernetinis parazitas dar ganėtinai naujas, jo platinimo būdai kol kas migloti, todėl vartotojai gali nežinodami pakliūti į jiems paspęstas pinkles. Žinoma, vertėtų paminėti ir nusikaltėlių naudojamas įbauginimo taktikas, kurios gali rimtai išgąsdinti nepatyrusius vartotojus ir įtikinti juos sumokėti išpirką už užrakintus duomenis nė nesvarstant kitų duomenų atgavimo alternatyvų. Jei kada nors atsidursite panašioje situacijoje — išlikite ramūs. Gali būti, kad jums tereikia atsisiųsti nemokamą duomenų atkodavimo programą ir visi jūsų rūpesčiai bus išspręsti. Prieš imdamiesi bet kokių su duomenų atgavimu susijusių veiksmų, pirmiausia pašalinkite Globe3 iš kompiuterio. Tai padaryti jums padės Reimage programa.

Ištyrus Globe3 virusą atidžiau paaiškėjo, jog virusas aktyvuojamas system32.exe pagalba. System32.exe yra žinomas kaip Windows sisteminis failas, tačiau programišiai jo pavadinimą panaudojo kenkėjiškų procesų maskavimui. Įdomus faktas, jog Globe3 grįžo prie klasikinio failų kodavimo būdo — AES-256 šifro, nors ankstesnėse versijose buvo ekspermentuojama su Blowfish, RC4 ir XOR algoritmais. Tačiau kaip ir senosios versijos Globe3 buvo sukurtas specialios programos pagalba, kuri leidžia lengvai suprojektuoti kenkėjišką programą keičiant tam tikrus nustatymus. Pavyzdžiui, šiuo konkrečiu atveju programišiai nusprendė indikuoti užrakintus failus prie jų pavadinimų pridedant .decrypt2017 ir .hnumkhotep plėtinius. Užrakinęs duomenis virusas taip pat kompiuteryje palieka ir išpirkos raštelį, kuriame nurodoma kaip duomenis atgauti. Jokiu būdu nesekite programišių nurodymų ir nemokėkite išpirkos. Jūs galite atgauti savo duomenis ir be papildomų išlaidų. Nuorodą į nemokamo Globe3 atkodavimo rakto atsisiuntimo puslapį rasite straipsnio apačioje.

GLOBE3 viruso variantai

.Wuciwug failo plėtinio virusas. Tai naujas Globe3 variantas. Viruso pavadinimas atspindi jo veiklą kompiuteryje — duomenys užkoduojami pridedant .Wuciwug plėtinį prie kiekvieno užšifruoto failo pavadinimo. Ši versija ne daug kuo skiriasi nuo pirminio Globe3 varianto. Pagrindinis skirtumas jau minėti nauji failų plėtiniai ir naujas išpirkos raštelis, kuris šiame variante randamas kaip READ_ME_TO_DECRYPT_YOU_INFORMA.jjj. Vartotojams norintiems atgauti duomenis nusikaltėliai nurodo kreiptis elektroninio pašto adresu KarlTruluck@india.com. Tačiau mokėti išpirkos tikrai neverta. Verčiau atkurkite juos turimų atsarginių kopijų pagalba ar naudodamiesi metodais pateikiamais straipsnio pabaigoje.

.jeepdayz@india.com failo plėtinio virusas. Tai dar viena Globe3 versija. Prie užrakintų failų pavadinimų šis virusas prideda elektroninio pašto adresą .jeepdayz@india.com. Tokia veikla kompiuteryje primena Crysis šeimos virusus, kurie šitaip bando priverti aukas kontaktuoti. Be to, kompiuteryje paliekamas How To Recover Encrypted Files.hta išpirkos raštelis, kuriame glaustai paaiškinama, kaip kompiuteris buvo užkrėstas. Įdomu tai, jog nusikaltėliai nereikalauja konkrečios išpirkos sumos ir užsimena, jog jos dydis priklausys nuo to, kaip greitai auka sureaguos į ataką ir susisieks su programišiais. Be to, laiške teigiama, jog pasiūlymas atgauti duomenis galios tik 72 valandas, po kurių specialus atkodavimo raktas bus sunaikintas. Jei užsikrėtėte šiuo virusu, pabandykite atgauti duomenis nemokamų įrankių pagalba ir ištrinkite programą iš kompiuterio.

Kaip šis virusas veikia?

Globe3 virusas į kompiuterį gali patekti įvairiais būdais. Tai galingas Trojanas, kuris lengvai apsimeta patikimomis programomis, sistemos optimizavimo įrankiais ar prie elektroninių laiškų prisegtais dokumentais. Būtent pastarasis būdas yra ypač mėgstamas tokių virusų kūrėjų. Virusas paslepiamas įprastuose failuose, tokiuose kaip Word, PowerPoint ar Excel. Aukos skatinamos juos atidaryti, teigiant jog juose pateikiama svarbi informacija. Deja, tačiau dažnai nepatyrę vartotojai patiki ir atsisiunčia kenkėjiškus failus į savo kompiuterius. Nemalonumų galima išvengti. Jums tereikia būti atidesniems ir nesisiųsti jokių dokumentų gautų iš nepažįstamų šaltinių.

Globe3 šalinimas

Globe3 viruso ataka gali tapti tikru košmaru, jai nežinote kaip su ja susitvarkyti. Laimei, Virusai.lt komanda su malonumu pasiruošusi jums padėti. Pirmiausia ką turėtumėte padaryti tai įsigyti patikimą antivirusinę programą ar atnaujinti jau turimą. Tuomet, paleiskite sistemos skenavimą ir pašalinkite Globe3. Jei šalinant virusą kyla nesklandumų, pavyzdžiui, negalite paleisti antivirusinės programos, sekite instrukcijas straipsnio apačioje. Nepamirškite — šis gidas tai tik būdas nukenksminti virusą, tačiau tam, kad jį visiškai panaikintumėte privalote nuskenuoti sistemą galinga antivirusine programa.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Globe3 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Globe3 naudojant Safe Mode with Networking

Ištrinkite Globe3 iš savo kompiuterio nedelsiant! Kol virusas kompiuteryje, tol nusikaltėliai gali jį kontroliuoti ir įrašyti papildomų kenkėjiškų programų. Sėkmingai pašalinsite Globe3 virusą paleidę kompiuterį Safe Mode režimu. Sistemai iš naujo užsikrovus paleiskite antivirusinę programą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Globe3 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Globe3 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Globe3 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Globe3 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Globe3 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Globe3. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Globe3 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Nemokama Globe3 atkodavimo programa

Nemokamą Globe3 atkodavimo programą atsisiųsite paspaudę ant nuorodos. Emsisoft oficialiame puslapyje taip pat rasite instrukcijas, kaip šia programa naudotis.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Globe3 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunterCombo Cleaner arba Malwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-globe3-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Globe3 ransomware virus