Geriausios nemokamos virusų šalinimo programos 2019

Geriausios nemokamos virusų šalinimo programos padės atkurti kenkėjiškų programų padarytą žalą

The best free malware removal tools of 2019

Praėjusiais metais užfiksuotas spartus kibernetinių atakų augimas ir toliau kelia nerimą. Duomenis užkoduojančių virusų išpuoliai, duomenų nutekėjimo skandalai, nelegali kriptovaliutos kasyba ir begalė kitų sukčiavimo atvejų jau spėjo padaryti daug žalos kompiuterių vartotojams visame pasaulyje.

Bauginančios prognozės galėtų piršti išvadą, jog metas atsisakyti kompiuterio ir atsijungti nuo interneto, tačiau akivaizdu, kad 2019 metais tokia beprotiška idėja yra tiesiog neįmanoma. Kompiuterių vartotojams metas išmokti būti atsargesniems naršant internete, o ištikus kibernetinei nelaimei žinoti, kokius įrankius pasirinkti problemos sprendimui.

Profesionalios virusų šalinimo programos daugeliu atveju yra brangios, o jų įvairovė priverčia pasimesti. Tačiau jums nebūtina išleisti kelių šimtų eurų tam, kad iš kompiuterio ištrintumėte bjaurų virusą. Mūsų komanda parengė nemokamų virusų šalinimo programų sąrašą, kuriuo galite drąsiai naudotis ištikus bėdai.

Daugelis į sąrašą įtraktų programų turi mokamas versijas, kurios ne tik panaikina kenkėjiškas programas, bet ir užtikrina kompiuterio apsaugą. Tad jeigu norite įsitikinti, jog būsų įrenginys yra visapusiškai apsaugotas, apsvarstykite galimybę įsigyti programos licenziją. Tik nepamirškite, kad jokia programa neapsaugos jūsų duomenų ir kompiuterio, jeigu nesilaikysite bendrų saugaus naršymo internete principų.

1. AVG AntiVirus Free siūlo kompiuterio apsaugą realiu laiku

AVG AntiVirus Free iliustracija

AVG yra populiarus antivirusinių programų kūrėjas, kurį 2016 metais įsigijo komapnija Avast. Sujungusios savo jėgas, įmonės subūrė itin didelį antivirusinių programų vartotojų ratą. Tarp žinomiausių produktų yra tokie įrankiai kaip AVG are AVG Antivirus, AVG Ultimate ir AVG Internet Security.

Nepaisant to, kad tai nemokamos virusų šalinimo programos, jos puikiai atlieka savo darbą. Programa taip pat užtikrina kompiuterio apsaugą realiu laiku, blokuoja nesaugias nuorodas, neleidžia parsiųsti kenkėjiškų failų ir atpažįsta užkrėstus elektroninių laiškų priedus.

AVG AntiVirus taip pat turi naršyklės plėtinį AVG Web TuneUp, kuris užtikrina saugų naršymą internete. Tačiu norėdami naudotis visais programos privalumais, turėsite įsigyti jos metinę licenziją už $70.

AVG antivirusinė užtikrina stacionarių ir nešiojamų kompiuterių bei mobilių įrenginių apsaugą, kuriuos įdiegtos šios operacinės sistemos:

 • Windows (10, 8, 7, Vista ir XP SP3);
 • Mac OS X (OSX 10.8 Mountain Lion ir naujesnės);
 • Android OS (2.2 ir naujesnės).
Privalumai Trūkumai Išvada
Kompiuterio apsauga realiu laiku Sistemos skenavimas trunka ilgiau palyginus su kitomis antivirusinėmis programomis Nepaisant kelių neigiamų savybių, AVG yra viena geriausių nemokamų virusų šalinimo programų, kuri užtikrina nešiojamų ir stacionarių kompiuterių bei išmaniųjų įrenginių apsaugą.
Puikūs nepriklausomų testų duomenys Neapsaugo nuo kibernetinio sukčiavimo atvejų
Gerai blokuoja pavojingus tinklalapius
Apsaugo kompiuterius ir mobilius įrenginius

2. BitDefender Antivirus Free užtikrina puikią apsaugą ir neeikvoja kompiuterio resursų

BitDefender Antivirus Free iliustracija

BitDefender Antivirus naudoja inovatyvią technologiją, kuri leidžia aptikti virusus ir kenkėjiškas programas pagal jų elgseną. Programa gali apsaugoti kompiuterį nuo Trojos arklių, “kirminų”, duomenis užkoduojančių virusų, šnipinėjimo programų ir netgi zero-day virusų. Tad šis įrankis garantuoja maksimalią kompiuterio apsaugą realiu laiku.

BitDefender taip pat užkerta kelią kibernetiniams sukčiams įvylioti jus į suktas pinkles. Nemokama antivirusinė programa neerzina priminimais apie galimybę įsigyti programos licenziją. Ji ramiai tūno sistemoje, netrukdydama kompiuterio darbo.

Vienas didžiausių BitDefender free privalumas yra tas, kad ji neužima daug vietos kompiuteryje ir naudoja nedaug resursų. Tad jums nereikia nerimauti, kad įdiegus antivirusinę, kompiuterio darbas sulėtės.

Mokama BitDefender versija siūlo dar daugiau funkcijų ir dar didesnę kompiuterio apsaugą. Jeigu nenorite leisti pinigų, jums tikrai pakaks ir nemokamos versijos. Nemokamą antivirusinę programą galima įdiegti į įrenginius su šiomis operacinėmis sistemomis:

 • Windows 10, 8.1, 8, ir 7 SP1;
 • Mac OS X;
 • Android OS.
Privalumai Trūkumai Išvada
Puikūs nepriklausomų testų rezultatai Neturi sistemos skenavimo planavimo funkcijos Programa gavo gausybę apdovanojimų ir parodė puikius rezultatus nepriklausomų testavimų metu. Ji užtikrina kompiuterio apsaugą, tačiau kai kurie vartotojai gali pasigesti tam tikrų sistemos skenavimo funkcijų.
Puiki apsauga nuo kiberentinio sukčiavimo Reikalinga prieiga prie interneto
Kompiuterio apsauga realiu laiku
Lengvas valdymas

3. Panda Free Antivirus šalina virusus iš “debesų” talpyklos

Panda Free Antivirus iliustracija

Panda Free Antivirus yra laikoma viena geriausių nemokamų virusų šalinimo programų, kadangi ji yra itin paprasta naudoti. Vos tik ją įdiegsite, ji atlikus kompiuterio ir duomenų saugyklos skenavimą. Tad naudodamiesi šia programa pamiršite apie duomenų tikrinimą ir atnaujinimą.

Panda Antivirus taip pat užtikrina saugumų naršymą ir apsipirkinėjimą internete, todėl būsite užtikrinti, kad neapsiperkate sukčių sukurtame tinklalapyje ir išvengsite finansinių nuostolių.

Antivirusinė programa taip pat turi Premium versiją, kuri tinkama Windows ir Android įrenginiams. Ši versija turi kur kas daugiau funkcijų, kurios užtikrina dar didesnę apsaugą nuo kiberentinių pavojų.

Viena išskirtiniausių programos savybių – USB įrenginių patikra. Vos tik prijungsite išorinę laikmeną prie kompiuterio, antivirusinė atliks skenavimą ir neleiks virusams ar kenkėjiškoms programoms patekti į kompiuterį.

Vis dėlto, programa neužtikrina tokios puikios apsaugos kaip kitos nemokamos antivirusinės. Remiantis nepriklausomų tyrimų ir testų duomenimis, programa neparodė pačių puikiausių rezultatų.

Privalumai Trūkumai išvada
Ištiria prijungtas USB laikmenas Vidutinė arba prastestė apsauga nuo kompiuterinių virusų Atmetus USB laikmenų tikrinimą, tai įprastinė antivirusinę programa, kuri neužtikrina puikios kompiuterio apsaugos, palyginus su kitomis antivirusinėmis.
Apsaugo naršymą internete
Blokuoja apgaulingus tinklalapius
Virusų šalinimas iš „debesų“ talpyklos

4. Nemokama Malwarebytes Anti-Malware išvalo pačius įvairiausius virusus iš kompiuterio

Malwarebytes Anti-Malware iliustracija

Malwarebytes Anti-Malware laikoma viena geriausių kenkėjiškų ir šnipinėjimo programų šalinimo įrankiu. Kūrėjų teigimu, programa kasdien aptinka ir pašalina daugiau nei 15 milijonų kibernetinių pavojų. Programa taip pat užtikrina kompiuterio apsaugą realiu laiku ir užkerta kelią virusų patekimui į kompiuterį.

Malwarebytes siūlo apsaugą nuo duomenis užkoduojančių virusų, tačiau tik Premium versijos vartotojams. Prieš įsigydami programą, galėsite ja pasinaudoti nemokamai 14 dienų bei išbandyti visas jos savybes. Nemokama programos versiją išbandyti gali Windows, Mac ir Android įrenginių savininkai.

Po nemokamo bandomojo laikotarpio, programa toliau veiks kaip virusų naikinimo įrankis. Kompiuterio apsauga realiu laiku ir kitos funkcijos bus išjungtos, nebent įsigysite metinę programos licenziją už £19.95.

Privalumai Trūkumai Išvada
Virusų ir šnipinėjimo programų aptikimas ir trynimas Nemokama Malwarebytes Anti-Malware programa veikia tik kaip virusų valymo įrankis Nemokama programos versija veikia tik kaip virusų valymo įrankis, todėl norėdami naudotis visomis jos funkcijomis, turėsite įsigyti licenziją.
„Rootkit“ tipo virusų šalinimas
Apsauga nuo duomenis užkoduojančių virusų
Apsauga nuo virusų ir kenkėjiškų programų
Pavojingų tinklalapių blokavimas
Apsauga nuo „zero-day“ virusų

5. Microsoft Malicious Software Removal Tool – pasirinkimas Windows kompiuterių savininkams

Microsoft Malicious Software Removal Tool iliustracija

Microsoft Malicious Software Removal programa sukurta tik Windows kompiuterių vartotojams. Šis įrankis yra automatiškai įdiegiamas visose Windows kompiuteriuose ir atnaujinimas kiekvieną antrą mėnesio antradienį. Programą taip pat galima įdiegti iš oficialaus tinklalapio.

Microsoft Malicious Software Removal Tool leidžia panaikinti įvairius kompiuterių virusus ir atstatyti jų padarytą žalą šioms Windows versijoms:

 • Windows 10,
 • Windows 8.1,
 • Windows Server 2012 R2,
 • Windows 8,
 • Windows Server 2012,
 • Windows 7,
 • Windows Server 2008.

Ši virusų šalinimo programa yra visiškai nemokama, o jos naudojimas – visiškai paprastas. Vos tik atliksite sistemos skenavimą, programos lange išvysite rastus kenkėjiškus komponentus ir keliais mygtukų paspaudimais galėsite juos ištrinti.

Patariame šią Windows antivirusinę programą naudoti kartu su kitais įrankiais. Ši programa gali tik aptikti ir ištrinti kompiuteryje esančius virusu, tačiau ji nesuteikia apsaugos realiu laiku. Tad norėdami užtikrinti maksimalią kompiuterio apsaugą, turėtumėte įsigyti šią funkciją atliekantį įrankį.

Privalumai trūkumai išvada
Automatiškai įdiegiamas įrankis Windows kompiuteriuose Atpažįsta nedaug virusų ir kenkėjiškų programų Tai puikus virusų šalinimo įrankis, tačiau jis neužtikrina kompiuterio apsaugos realiu laiku. Tad jis rekomenduojamas tik kaip papildomas įrankis. Pilnai kompiuterio apsaugai reikalinga papildoma programa.
Mėnesiniai atnaujinimai Neužtikrina kompiuterio apsaugos realiu laiku
Lengvas valdymas
Greitas virusų šalinimas

6. Papildomas pasiūlymas: Reimage – daugiau nei virusų trynimo įrankis!

Reimage programos iliustracija

Mūsų aptartos geriausios nemokamos virusų šalinimo programos 2019 puikiai atlieka savo darbą, tačiau mes taip pat siūlome išbandyti Reimage. Šis įrankis sukurtas ne tik apsaugoti duomenis, bet ir pagerinti kompiuterio darbą. Programos dėka pamiršite apie nuolatos stringantį kompiuterį ir lėtą naršymą internete.

Programą lengva naudoti, o nepriklausomi testai parodė, jog Reimage geba atpažinti ir pašalinti kompiuterinius kirminus, potencialiai pavojingas programas ir kitus kenkėjiškus komponentus geriau už bet kurią kitą antivirusinę programą. Ji geba atpažinti ir ištrinti šiuos kibernetinius pavojus:

 • reklamines programas,
 • trojos arklius,
 • “rootkit” klasės virusus,
 • šnipinėjimo programas,
 • “kirminus”.

Reimage taip pat atkuria virusų sugadintus failus. Programa turi 25,000,000 failų duomenų bazę, todėl akimirksniu gali sutaisyti virusų pažeistus failus. Tad išvalę virusą iš kompiuterio, galėsite nesijaudinti apie iššokančias klaidų žinutes, kurios dažnai pasirodo po viruso atakos.

Programą gali išbandyti tiek Windows, tiek Mac kompiuterių vartotojai. Reimage kūrėjai taip pat siūlo įrankį ir išmaniųjų įrenginių savinininkams. Pilna programos versija kainuoja €59.95.

Privalumai Trūkumai Išvada
Puikus virusų atpažinimas Neužtikrina kompiuterio apsaugos realiu laiku Reimage yra puikus įrankis, kuri ištrina kenkėjiškus komponentus ir atkuria sistemos stabilumą po viruso atakos. Vis dėlto, programa neužtikrina kompiuterio apsaugos realiu, todėl ją rekomenduojama naudoti tik kaip papildomą įrankį.
Greitai sistemos valymas
Sugadintų failų atkūrimas
Užtikrina kompiuterio stabilumą
Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Julija Splinters yra portalo Virusai.lt naujienų redaktorė. Baigusi anglų kalbos bakalauro studijas, ji nusprendė skirti daugiau laiko savo senam pomėgiui - Japonijos kultūrai - ir pradėjo Rytų Azijos studijas.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink