Geriausios išpirkos reikalaujančių virusų šalinimo programos 2021

Norėdami apsisaugoti kompiuterius nuo ransomware tipo virusų, pasirinkite tik geriausias antivirusines programas

Geriausios išpirkos reikalaujančių virusų šalinimo programosGeriausios išpirkos reikalaujančių virusų šalinimo programos

Failus koduojančių virusų atakos plinta visame pasaulyje jau daugiau nei 10 metų. Vis dėlto, didelio masto išpuoliai buvo pastebėti tik pastaraisiais metais kuomet nusikaltėliai, siekdami lengvo pelno, pradėjo itin aktyviai kurti ransomware tipo virusus. Kibernetinės saugos ekspertai įspėja, jog ženklų, kad šių virusų gamyba greitu metu sustos nėra. Tikima, kad jų išpuoliai tik didės.

Tuo tarpu šiuolaikinė visuomenė tampa vis glaudžiau susijusi su technologijomis. Jos tapo neatsiejama kasdienybės dalimi, neatsiejama tiek nuo laisvalaikio, tiek ir nuo būtiniausių įmonių ar organizcijų darbų vykdymo. Pavyzdžiui, ligoninės ar tarptautiniai verslai technologijas naudoja tiek svarbios informacijos saugojimui, tiek ir jos perdavimui į kitus filialus.

Norėdami apsaugoti svarbią informciją, žmonės privalo atkreipti dėmesį į antivirusines programas bei jų svarbą, nes tik tinkama programa gali padėti jums išvengti ransomware tipo viruso ar panašios kompiuterinės infekcijos. Turėkite omenyje, jog geriausios antivirusinės suteikia savo vartotojams nemokamai jas išbandyti. Vis dėlto, po šio periodo privalo susimokėti už toliau teikiamas paslaugas.

Jeigu susidomėjote, kaip galite apsisaugoti nuo ransomware tipo virusų, mes jums paruošėme sąrašą programų geriausiai gebančių aptikti ir pašalinti šio tipo virusus. Šios antivirusinės programos ne tik tinka įprastiems vartotojams, bet ir didelėms kompanijoms. Vis dėlto, svarbu, kad įsigytumėte programas tik iš oficialių platintojų ir gamintojų. Priešingu atveju, galite susidurti nu netikromis jų versijomis ar netgi virusais.

1. Nemokamas Bitdefender Anti-ransomware įrankis paskiepija jūsų sistemą nuo failus koduojančių virusų

Bitdefender anti-ransomwareBitdefender anti-ransomware apsaugo tiek nuo paprastų, tiek ir nuo ransomware virusų.

Ši nemokama ransomware tipo virusų šalinimo programa naudoja naują „vakcinos“ technologiją, jog apsaugotų kompiuterius nuo specifinių virusų šeimų, pavyzdžiui TeslaCrypt, Locky, BTC-Locker, ir pirminės Petya viruso versijos. Ekspertai teigia, jog šis metodas veikia panašiu principu kaip ir vakcinos realiame gyvenime — ransomware yra apgaunamas, jog kompiuteris jau yra užkrėstas.

Bitdefender sukuria failą, kurį aptikęs virusas supranta, kad sistema jau užkrėsta. Todėl ši antivirusinė yra puikus įrankis norint apsisaugoti nuo ransomware. Taip pat, programą gali įsigyti bet kokio kompiuterio vartotojas be jokių ypatingų nustatymų. Tačiau kompiuteris yra apsaugotas tik nuo šių specifinių virusų ir ekspertai siūlo įsigyti papildomą antivirusinę.

Pliusai Minusai Apibendrinimas
Nemokama Neapsaugo nuo kitų kenkėjiškų programų Nors Bitdefender Anti-ransomware programa apsaugo nuo originalaus Petya viruso, TeslaCrypt, Locky ir BTC-Locker, vartotojas privalo įsigyti papildomą antivirusinę, kad apsisaugotų nuo kitų kenkėjiškų programų
Apsaugo nuo 4 specifinių virusų
Naudoja „vakcinos“ techniką

2. Malwarebytes Anti-ransomware Beta aptinka virusus pagal jų elgesį

Malwarebytes anti-ransomwareMalwarebytes anti-ransomware gali būti naudojama greta bet kurios kitos antivirusinės programos.

Tai dar viena nemokama apsaugos programa, kuri puikiai tinka kaip papildymas prie pirminės antivirusinės. Ši aplikacija yra vienas iš Malwarebytes Antivirus elementų ir pilną rinkinį galite įsigyti už $39.99. Tačiau vartotojai turi galimybę įsigyti nemokamą versiją.

Gali būti naudojama:

 • Windows 10;
 • Windows 8.1;
 • Windows 8;
 • Windows 7.

Malwarebytes Anti-ransomware Beta programa apsaugo vartotojo kompiuterį kontroliuodama prieigą prie svarbių domenų ar failų tipų. Kitaip tariant, virusui mėginant atlikti pakeitimus operacinėje sistemoje vartotojas yra iškart įspėjamas apie galimą ransomware ataką.

Taip pat kompiuterių vartotojai gali įtraukti programas į leistinųjų sąrašą kaip, jei jos buvo neteisingai pažymėtos. Tačiau kartais nusikaltėliai sukuria virusus, kurie geba apsimesti nekaltomis aplikacijomis ir patekti į sistemą. Todėl siūlome šia programą naudoti kartu su papildoma antivirusine.

Pliusai Minusai Apibendrinimas
Nemokama Keli failai gali būti užkoduoti prieš programai aptinkant virusą Malwarebytes Anti-ransomware Beta yra nuostabus papildomas įrankis, kuris gali aptikti virusus apgaulės būdu patekusius į sistemą

Stebi programų elgseną ir tokiu būdu aptinka virusus

3. Kaspersky Anti-ransomware for Business gali būti naudojamas ir asmeninėms reikmėms

Kaspersky anti-ransomware programaKaspersky anti-ransomware gali būti naudojama tiek virusų pašalinimui, tiek ir failų atkūrimui.

Kaspersky Lab siūlo puikų ransomware pašalinimo įrankį visiškai nemokamai. Nors ir aprašyme teigiama, jog ši antivirusinė yra sukurta didelio masto įmonėms, ekspertai tikina, jog pavieniai asmenys gali ja taip pat sėkmingai naudotis. Tačiau vartotojai privalo pateikti su verslu susijusius duomenis registracijos metu.

Gali būti naudojama:

 • Windows 7;
 • Windows 8;
 • Windows 8.1;
 • Windows 10.

Ši antivirusinė programa sudaryta iš Kaspersky's System Watcher elemento ir aplikacijos, kuri stebi programų veiklą. Tokiu būdu vartotojai yra efektyviai apsaugoti nuo virusų ir taip pat gali įtraukti norimas programas į leistinųjų sąrašą. Jei labiau išvystyti virusai patenka į kompiuterį, Kaspersky Anti-ransomware įrankis padeda atstatyti pažeistus failus ir duomenis.

Dar viena puiki apsaugos sistemos savybė — jei virusas išjungia antivirusinę, programa iškart įsijungia iš naujo automatiškai. Tačiau ši programa negali būti naudojama kartu su kitomis Kaspersky aplikacijomis, nors tai ir suteiktų papildomos apsaugos kompiuteriui.

Pliusai Minusai Apibendrinimas
Gali būti naudojama įmonėje arba asmeninėms reikmėms Negali būti naudojama kartu su kitais Kaspersky produktais Kaspersky Anti-ransomware for Business yra plataus spektro programa, apsauganti ne tik nuo virusų, bet ir padedanti atkurti pažeistus duomenis.
Leidžia įtraukti programas į leistinųjų sąrašą Registracijos metu prašomi pateikti asmeniniai duomenys
Padeda atkurti duomenis po ransomware atakos

4. Trend Micro RansomBuster suteikia daugialypę apsaugą

Trend Micro RansomBuster antivirusinėTrend Micro RansomBuster turėtų būti naudojama greta kitos antivirusinės programos.

Trend Micro išleido antivirusinę, kuri apsaugo kompiuterį ne vienu, o net keliais būdais. Taip pat, ji yra nemokama visiems, ir įprastiems vartotojams ir didelėms įmonėms. Ekspertai primena, jog ją galite įsigyti kaip papildomą elementą perkant Trend Micro Antivirus + Security produktą.

RansomBuster pagrindinė savybė yra nuolat atnaujinti atsarginės failų kopijas kai tik aptinkamas pavojus. Taigi jei grėsmė tikra, programa pašalina ransomware tipo virusą ir atkuria duomenis iš sukurtų kopijų. Tokiu būdu vartotojas nepraranda svarbios informacijos atakos metu.

Trend Micro RansomBuster gali būti naudojamas:

 • Windows 7;
 • Windows 8;
 • Windows 8.1;
 • Windows 10 ir naujesnėmis versijomis.

Dar viena puiki antivirusinės savybė yra pavadinta Folder Shield, kurios pagalba yra apsaugomi patys svarbiausi dokumentai kompiuteryje. Tačiau ekspertai įspėja, jog Trend Micro vertėtų pagerinti virusų aptikimo sistemą, todėl rekomenduojame šią programą naudoti kartu su kita antivirusine.

Pliusai Minusai Apibendrinimas
Folder Shield sistema apsaugo pažymėtus aplankus nuo virusų atakų Folder Shield technologija apsaugo tik 2 aplankus Trend Micro RansomBuster antivirusinė suteikia net kelis apsaugos sluoksnius, tačiau ekspertų nuomone gali būti naudojama tik kaip papildoma programa prie pagrindinės apsaugos sistemos
Nemokama
Sukuria atsargines kopijas iš kurių atkuriami pažeisti duomenys

4. Zemana Anti-malware siūlo apsaugą realiuoju laiku ir 24/7 techninę pagalbą

Zemana Antivirus Zemana pašalina tiek virusus, tiek ir potencialiai nepageidaujamas programas.

Zemana Anti-malware siūlo pilną ir bandomąją versijas, kurios skiriasi keliomis savybėmis. Nemokama versija gali atlikti Smart Scan ir Drag & Drop funkcijas, pilna — apsaugo realiuoju laiku ir suteikia Deep Scan galimybę. Tačiau abiejų versijų vartotojai gali susisiekti su nemokama technine pagalba 24/7.

Smart Scan tai greitasis skenavimo būdas, kurio metu patikrinamos tik pačios dažniausios ransomware virusų slėptuvės. Tuo tarpu Deep Scan funkcija užima didesnę laiko dalį ir skenuoja visus kompiuteryje esančius failus. Pilna Zemana Anti-malware versija kainuoja €24.95 per metus.

Zemana Anti-malware gali būti naudojama:

 • Windows XP su Service Pack 2 ar naujesnėmis versijomis;
 • Windows Vista;
 • Windows 7;
 • Windows 8;
 • Windows 8.1;
 • Windows 10.

Kita puiki Zemana Anti-malware savybė yra Drag & Drop funkcija, kurios pagalba vartotojai gali greiti nuskenuoti vienetinius failus keliančius abejones. Taip pat, priešingai nei kitos antivirusinės, ši pašalina ir potencialiai nepageidaujamas programas, adware, ir šnipinėjančias programas.

Pliusai Minusai Apibendrinimas
Siūlo apsaugą realiuoju laiku ir 24/7 techninę pagalbą Nemokama versija neturi Deep Scan ir neapsaugo realiuoju laiku Zemana Anti-malware suteikia visapusišką apsaugą pašalinant ne tik virusus, bet ir įvairias potencialiai nepageidaujamas programas
Pašalina potencialiai nepageidaujamas programas
Galima pasirinkti tart Smart ir Deep Scan

BONUSAS. Reimage yra vienintelė programa, gebanti sutvarkyti Windows problemas

Reimage PC RepairReimage PC Repair - programa skirta pašalinti virusų pėdsakus ir padarytą žalą.

Reimage vienintelė turi nuolat atnaujinamą Windows duomenų bazę, kurios pagalba gali atstatyti pažeistus duomenis ir pagerinti kompiuterio darbą. Ji taip pat geba perinstaliuoti Windows nepašalinant kompiuteryje esančių aplikacijų. Todėl tai puiki programa Windows vartotojams.

Ekspertai teigia, jog Reimage yra geriausia antivirusinė norint pašalinti potencialiai nepageidaujamas programas, adware programas, ar net Trojan tipo virusus. Todėl siūlome nedelsiant įsigyti šią programą, jei norite apsaugoti savo kompiuterį nuo visų kibernetinėje erdvėje slypinčių pavojų.

Reimage gali būti naudojama:

 • Windows XP (32bit);
 • Windows Vista;
 • Windows 7;
 • Windows 8.

Reimage taip pat gali įsigyti ir vartotojai norintys apsaugoti Mac kompiuterių sistemas. Tačiau ši programa nesuteikia apsaugos realiuoju laiku, todėl rekomenduojame ją naudoti kaip papildomą apsaugos sistemą. Taip pat, turėkite omenyje, jog ji negali išspręsti problemų, susijusių su kitomis aplikacijomis.

Pliusai Minusai Apibendrinimas
Atnaujina pažeistus ar pašalintus Windows failus Neapsaugo vartotojų realiuoju laiku Reimage gali puikiai atstatyti kompiuterio sistemą po ransomware atakos. Tačiau rekomenduojama naudoti kaip papildoma antivirusinė, nes nesuteikia apsaugos realiuoju laiku
Gali perinstaliuoti Windows neištrinant kompiuteryje esančių aplikacijų
Pašalina potencialiai nepageidaujamas programas
Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Liucija yra tinklalapio Virusai.lt naujienų redaktorė. Per ilgus darbo metus IT industrijoje, jis sukaupė daug žinių, kurios leidžia pateikti aiškius ir suprantamus straipsnius bei kompiuterinių virusų panaikinimo instrukcijas.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink