Geriausia antivirusinė programa 2021

Geriausia antivirusinė programa 2021 metais apsaugos jūsų kompiuterį nuo kenkėjiškų programų

Geriausia antivirusinė programa 20192019 metų geriausia antivirusinė programa

Praėjusiais metais kenkėjiškos programos ir kompiuteriniai virusai kėlė begalę rūpesčių tiek pavieniams kompiuterių naudotojams, tiek įmonėms ir netgi miestų infrastruktūroms. Saugumo specialistai nežada jokių prošvaisčių, kad šiais metais situacija pagerės. Priešingai, manoma, kad kibernetinių atakų skaičius 2021 metais išaugs.

Pastaruoju metu itin populiarėja nelegalių kriptovaliutos kasybos atvejų, kai kenkėjiškos programos slapta įdiegiamos kompiuteriuose tam, kad naudotų itin daug resursų Bitkoinų, Monero ar kitos virtualios valiutos generavimui. Duomenis užkoduojantys virusai taip pat neužleidžia savo pozicijų ir išlieka vienu pagrindinių kenkėjiškų programų tipu.

Virusų kūrėjai nuolatos ieško naujų būdų, leidžiančių įsibrauti į kuo daugiau kompiuterių, todėl pats metas rimčiau pasižiūrėti į kompiuterių, mobiliųjų telefonų ir asmeninių duomenų apsaugą. Žemiau rasite sąrašą programų, kurios padės sumažinti susidūrimo su kompiuteriniu virusu riziką. Tačiau nepamirškite, kad net ir geriausia antivirusinė programa neapsaugos jūsų, jeigu elgsitės neatsakingai ir nesilaikysite pagrindinių kibernetinio saugumo reikalavimų.

Malwarebytes Premium pasižymi greitu sistemos skenavimu ir puikia apsauga nuo duomenis užkoduojančių virusų

Malwarebytes Premium nuotrauka

Malwarebytes 4.0 siūlo apsaugą nuo virusų įrenginiams su Windows, Android ir Mac operacine sistema. Programos kūrėjai suteikia galimybę išbandyti ir naudotis antivirusine 14 dienų nemokamai. Šiai versijai pasibaigus, vartotojai ir toliau gali naudotis programa, tačiau jiems bus suteikta tik apsauga nuo virusų. Įsigyję programos licenziją, galėsite naudotis ir kitomis funkcijomis:

 • kompiuterio apsauga realiu laiku;
 • apsauga nuo duomenis užkoduojančių virusų;
 • neleidžia pasinaudoti sistemos saugumo spragomis pavojingų programų įdiegimui;
 • atkuria kompiuterio sistemą po viruso atakos;
 • pavojingų tinklalapių blokavimas.

Malwarebytes 4.0 taip pat siūlo itin greitą kompiuterio skenavimą. Įvairių testų duomenis, programa gali nuskenuoti sistemą vos per 2,5 sekundės. Palyginimui, vidutiniškai antivirusinės programos atlieka sistemos skenavimą per 45 minutes. Vis dėlto, greitas skenavimas turi ir neigiamą pusę – jis sulėtina kompiuterio darbą, tačiau porą minučių tikrai galima pakentėti.

Paskutinė Windows versija: 3.3.1

Dydis: 18,9 MB

Kaina: 59,99 $

Privalumai Trūkumai Išvados
Apsaugo nuo duomenis užkoduojančių virusų Sistemos skenavimas lėtina kompiuterio darbą Malwarebytes Premium siūlo kokybišką kompiuterio apsaugą ir nepriekaištingai veikia su kitomis saugumo programomis, kai reikalinga maksimalio kompiuterio apsauga
Gali veikti kartu su kitomis kompiuteryje įdiegtomis antivirusinėmis programomis
Aukštas virusų ir kenkėjiškų atpažinimo lygis
Atlieka kompiuterio apsaugą realiu laiku
Greitas sistemos skenavimas
Kompiuterio apsauga nuo pačių pavojingiausių kenkėjiškų programų ir virusų

Webroot SecureAnywhere AntiVirus siūlo itin greitą sistemos skenavimą

Webroot SecureAnywhere AntiVirusWebroot SecureAnywhere AntiVirus

Webroot SecureAnywhere AntiVirus išsiskiria iš kitų antivirusinių programų itin greitu skenavimu. Programai tereikia 20 sekundžių, kad nuskenuotų kompiuterį ir aptiktų kenkėjiškas programas. Tuo tarpu, Malwarebytes skenavimą atlieka per 2,5 minutes, Norton – 23 min., Kaspersky – 33 min, o McAfee per 46 min. Tačiau pilnas sistemos skenavimas trunka šiek tiek ilgiau.

Greito skenavimo funkcija neigiamai veikia kompiuterio veiklą, kadangi ji gali naudoti iki 30% kompiuterio resursų. Įprastai veikdama programa naudoja tik 1% kompiuterio duomenų.

Webroot antivirusinė programa užima tik 15 MB vietos, tačiau maža programa turi daug naudingų funkcijų tokių kaip, apsauga nuo tapatybės vagystės, saugaus naršymo užtikrinimas, kompiuterio kameros apsauga, o svarbiausia – apsauga nuo virusų bei jų šalinimas.

Naujausia Windows versija: 9.0.18.44

Dydis: 15 MB

Kaina: 29,99 $

Privalumai Trūkumai Išvados
Aukštas virusų atpažinimo rodiklis Nepateikia nepriklausomų tyrimų rezultatų ir palyginimų su kitomis programomis Greitai veikainti ir mažai vietos užimanti antivirusinė programa, kuri puikiai apsaugo nuo kenkėjiškų programų
Greitas sistemos skenavimas Gali sulėtinti kompiuterio darbą atliekant sistemos skenavimą
Neužima daug vietos kompiuteryje
Apsauga nuo duomenis užkoduojančių virusų
Puikiai identifikuoja pavojingus tinklalapius

Zemana AntiMalware apsaugo kompiuterį nuo virusų realiu laiku

Zemana AntiMalware programos iliustracija

Zemana AntiMalware programa skirta kompiuteriams su Windows operacine sistema. Ji gali atpažinti, blokuoti ir ištrinti naršyklės užgrobėjus, reklaminio tipo programas, duomenis užkoduojančius virusus ir kitas kenkėjiškas programas. Ji taip pat turi OPSWAT sertifikatą, kuris užtikrina antivirusinės patikimumą ir efektyvumą.

Antivirusinė programa turi nemokamą ir mokamą versijas. Nemokama versija veikia kaip skeneris ir apsaugo nuo pagrindinių kibernetinių pavojų. Tuo tarpu mokama versija užtikrina kompiuterio apsaugą realiu laiku ir apsaugo nuo kur kas sudėtingesnių ir grėsmingesnių virusų, kurie gali užkoduoti duomenis ir atlikti kitą kenkėjišką veiklą.

Remiantis tyrimų duomenimis, virusų panaikinimo programai reikia 90 minučių sistemos skenavimo atlikimui. Palyginus su kitais įrankiais, šiai antivirusinei reikia dvigubai daugiau laiko. Tačiau programa reikalauja gerokai mažiau vietos nei Webroot – vos 6 MB.

Paskutinė Windows versija: 2.74.2.150

Dydis: 6 MB

Kaina: 24,95 €

Privalumai Trūkumai Išvados
Apsauga nuo potencialiai pavojingų programų Lėtas sistemos skenavimas palyginus su kitomis antivirusinėmis programomis Mažai vietos reikalaujanti antivirusinė programa, kuri apsaugo kompiuterius nuo itin pavojingų virusų bei programų, tačiau lėtas sistemos skenavimas yra vienas pagrindinių trūkumų
Apsauga nuo kenkėjiškų programų ir virusų
Įvairių virusų šalinimas
Kompiuterio apsauga realiu laiku

Bitdefender Total Security atskleidė savo privalumus įvairiuose testuose

The best anti-malware software of 2021

Bitdefender Total Security gali apsaugoti kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir užtikrina saugų naršymą internete vos tik įsigijate jos licenziją. Ji verta atsidurti geriausių antivirusinių programų sąraše, nes siūlo daugybę funkcijų:

 • Duomenų apsaugą;
 • Apsaugą nuo virusų ir kenkėjiškų programų;
 • Kompiuterio kameros apsaugą;
 • Apsaugą nuo duomenis užkoduojančių virusų;
 • Apsaugą nuo tapatybės vagystės;
 • Užiktrina saugų narųymą internete;
 • Siūlo apsaugoti itin svarbius dokumentus;
 • Virusų panaikinimą.

Kaip matote, antivirusinė programa siūlo įvairiapusę kompiuterio ir duomenų apsaugą nuo įvairių kiberentinių pavojų. Programa taip pat siūlo papildomas funkcijas, pavyzdžiui, socialinių tinklų apsaugą, tėvų kontrolę ir baterijos taupymo režimą. Vartotojams suteikiama galimybė išbandyti programą nemokamai 30 dienų prieš įsigijant licenziją.

Remiantis 2018 metų rugpjūčio-spalio mėnesiais atliktais tyrimų duomenimis, programa surinko geresnius rezultatus nei Kaspersky, Symantec ir McAfee antivirusinės programos.

Programos reikalavimai

Operacinė Sistema: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1/10

Procesorius: Dual Core 1.6 GHz

RAM: 1 GB

Kaina: 43,99 €

Privalumai Trūkumai Išvados
Apsauga nuo duomenis užkoduojančių virusų Vidutiniai rankinio testavimo rezultatai Bitdefender siūlo maksimalią kompiuterio, privatumo ir tapatybės apsaugą bei suteikia papildomas funkcijas, kurios padeda pagerinti darbą kompiuteriu
Papildomos kompiuterio valymo funkcijos
Apsauga nuo virusų
Kompiuterio kameros apsauga
Puikūs nepriklausomų tyrimų rezultatai
Nelėtina kompiuterio darbo

Emsisoft Anti-Malware puikiai apsaugo nuo kenkėjiškų programų ir duomenis užkoduojančių virusų realiu laiku

Emsisoft Anti-MalwareEmsisoft Anti-Malware

Emsisoft Anti-Malware apsaugo kompiuterius su Windows operacine sistema nuo duomenis užkoduojančių virusų, trojos arklių, potencialiai pavojingų programų ir kitų kenkėjiškų programų. AV-Comparatives atliktų tyrimų duomenimis, ši antivirusinė programa užblokavo 98.8% kibernetinių pavojų. 2017 kovo mėnesį atliktų tyrimų duomenimis, programa aptinka ir užblokuoja 99.68% pavojų.

Emsisoft Anti-Malware naudoja keturių lygių saugumo sistemą ir dvigubą virusų skenerį, kuris leidžia atpažinti pačius įvairiausius kibernetinius pavojus. Programa pasižymi aukštu virusų identifikavimu ir puikiai apsaugo nuo duomenis užkoduojančių virusų.

Kitas antivirusinės programos privalumas – greitais sistemos skenavimas. Programai reikia vos vienos minutės, kad ji atpažintų įrenginyje tūnančius kibernetinius pavojus.

Naujausia Windows versija: 2017.11.0.8247

Dydis: 267,75 MB

Kaina: 19,98 €

Privalumai Trūkumai Išvados
Elgsena paremtas virusų ir kenkėjiškų programų atpažinimas Nepasižymi itin geru apgaulingų tinklalapių atpažinimu Programa apsaugo kompiuterius nuo įvairių virusų ir kenkėjiškų programų realiu laiku
Aukštas virusų atpažinimo indeksas
Puikus kenkėjiškų tinklalapių blokavimas
Greitas sistemos skenavimas
Pateikia naujienas apie virusus
Kompiuterio apsauga realiu laiku

Pasiūlymas norintiems sutaupyti: Reimage – daugiafunckinė programa, kuri apsaugo ir optimizuoja kompiuterio sistemą

Reimage programos iliustracija

Reimage yra daugiafunckinė programa, kuria norime užbaigti geriausių antivirusinių programų 2021 sąrašą. Ji siūlo ne tik apsaugą nuo kompiuterinių virusų, bet ir jų šalinimą ir operacinės sistemos optimizavimą. Programa atlieka dvi itin svarbias funkcijas, kadangi susidūrus su virusu svarbu ne tik jį pašalinti, bet ir panaikinti jo padarytą žalą operacinei sistemai.

Reimage Repair atlieka sistemos skenavimą ir ieško kenkėjiškų programų, virusų bei sugadintų failų. Puikiai identifikuoti kompiuteryje įsibrovusius virusus padeda Avira AntiVir įrankis. Visi surasti pavojai yra skubiai pašalinami iš kompiuterio. Maža to, programa panaikina viruso padarytą žalą ir pašalina šias problemas:

 • Windows operacinės sistemos klaidas;
 • Mėlynąji mirties langą (Blue Screen of Death);
 • Sugadintus .dll failus;
 • Pašalina kompiuterio strigimo priežastis;
 • Atkuria operacinę sistemą.

Reimage duomenų bazėje yra 25,000,000 svarbių sistemos komponentų, kurie leidžia atkurti įprastą operacinės sistemos darbą po viruso atakos. Tai nepakeičiamas įrankis po duomenis užkoduojančių virusų atakos, kadangi jie modifikuoja Windows operacinės sistemos registrą.

Programą gali naudoti Windows, Mac ir mobilųjų įrenginių vartotojai. Android operacinės sistemos vartotojai gali įsigyti programa nemokamai.

Privalumai Trūkumai Išvados
Sutaiso pažeistus sistemos ar Windows registro įrašus Neužtikrina kompiuterio apsaugos realiu laiku Reimage gali būti naudojama kaip virusų panaikinimo ir sistemos optimizavimo įrankis, kuris leidžia atkurti virusų padarytą žalą be būtinybės perkrauti kompiuterį
Sutaiso sistemos klaidas Nesprendžia problemų su trečiųjų šalių programomis
Panaikina Mėlynąjį mirties langą (Blue Screen of Death) Nepanaikina techninės įrangos (hardware) problemų
Pagreitina kompiuterio darbą
Aptinka ir pašalina virusus
Pagerina sistemos stabilumą
Turi nuolatos atnaujinimą duomenų bazę
Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Liucija yra tinklalapio Virusai.lt naujienų redaktorė. Per ilgus darbo metus IT industrijoje, jis sukaupė daug žinių, kurios leidžia pateikti aiškius ir suprantamus straipsnius bei kompiuterinių virusų panaikinimo instrukcijas.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink