Gamarue virusas atakuoja „TripAdvisor“ puslapio lankytojus!

Visi žino apie kelionių/viešbučių peržiūros svetainę „TripAdvisor“. Nors ji yra tikrai naudingas įrankis ieškantiems gero sandorio viešbučio kambario arba skrydžio rezervacijai, atrodo, kad Internetiniai nusikaltėliai nepraleido progos pasinaudoti šios svetainės vartotojų gausa ir nelegaliai pasisavino jos lankytojų asmeninius elektroninio pašto adresus. Po tokios vagystės, „TripAdvisor“ klientai buvo ‘užbomborduoti’ padirbtais elektroniniais laiškais, prašančiais patvirtinti viešbučio rezervaciją ar skrydžio užsakymą. Žinoma, šie laiškai taip pat turėjo kenksmingą nuorodą, kurią paspaudus auka infekuojama Gamarue virusu. Šis virusas yra ypatingai pavojingas, kadangi yra aktyviai naudojamas siekiant išgauti vartotojų asmeninę informaciją, tokią kaip slaptažodžiai, banko duomenys ar prisijungimo duomenys.

Pasak Trend Micro atstovų, Indijos vartotojai turėtų būti ypač atsargūs ir ignoruoti tokius elektroninius laiškus. Buvo atrasta, kad interneto nusikaltėliai yra nusitaikę į šį regioną, kadangi „TripAdvisor“ čia yra viena iš penkių lankomiausių svetainių, surenkančių 2,4 milijonų lankytojų per mėnesį. Tiesa, Gamarue virusas taip pat buvo pastebėtas atakuojant Vokietijos konpiuterių vartotojus – jie taip pat pranešė apie elektroninius laiškus, prašančius patvirtinti rezervaciją Brenners Park viešbutyje and Spa Austrijoje.

Visi šie tyrimai prasidėjo nuo to, kai vienas iš „Trend Micro“ vadovų gavo laišką, kuriame prašoma patvirtinti viešbučio rezervaciją. Žinoma, jis neturėjo jokios informacijos apie šį viešbutį ir jo egzistavimą Indijoje.
Internetinė kelionių ir viešbučių rinka sparčiai auga. Tą supranta ir sukčiai, kuriems ji tampa vis patrauklesne virusų platinimui ir kitoms kenkėjiškoms veikloms. Jeigu jūs taip pat gavote tokį el. laišką, prašome niekuomet nespausti nuorodų ar atidaryti priedų esančių juose. Jei jūs jau buvote apgautas tokio laiško, paleiskite pilną sistemos skenavimą su anti-kenkėjiška programa kuo skubiau.

Failai
Programos
Palygink