Federalinis Tyrimų Biuras (FTB) perspėja apie internetinį virusą, kuris naudoja jo vardą

Meet FBI Online Agent – an improved version of FBI virusKai Marija iš Atlantos (Jungtinės Amerikos valstijos) savo kompiuterio ekrane pamatė didžiulį perspėjimą, ji pamanė, jog turi rimtų reikalų su Federaliniu tyrimų biuru. Anot jos, ji buvo įtikrinta, kad jos kompiuteris buvo užblokuotas dėl nelegalios medžiagos, kuri buvo aptikta jame, ir kad ji dabar turi sumokėti 200 dolerių baudą siekdama išvengtų rimtesnių pasekmių, tokių kaip įkalinimas. Tačiau iš tikrųjų tai buvo tik FTB virusas, kuris šiuo metu yra masiškai platinamas Internete. Pasak saugumo specialistų, infektuotų vartotojų skaičius per pastaruosius kelis mėnesius išaugo kone dešimteriopai ir nėra tikima, kad artimiausioje ateityje jis sustos augęs.

Ekspertai teigia, kad šiuo virusu galima užsikrėsti tiesiog naršant internete – tai gali būti sporto, pramogų ar kita svetainė, kuri buvo nepastebimai užkrėsta. Dažniausiai trojos arklys, kuris yra atsakingas už šio visuro parsiuntimą į sistemą, slepiasi po mirksinčiomis reklamomis, taigi paspaudus ant tokio tipo reklamos, virusas yra atsiunčiamas į kompiuterį. Anot ekspertų, jis „užrakina“ visas kompiuterio funkcijas ir vietoj kasdienio darbalaukio, auka pradeda matyti tik netikrą FTB pranešimą. Nors mes matėme net kelias šio viruso versijas („FTB Moneypak“, „FTB Green Dot Moneypak Virus“, „FTB Virus Black Screen“), jos visos naudoja tą patį grėsmingą pranešimą, kuris teigia, kad vartotojas atsidurs kalėjime, nes buvo nustatyta, jog jis pažeidė Federalinį įstatymą. Be to, šis pranešimas prašo sumokėti 200 dolerių ir išvengti bausmės bei „atrakinti“ kompiuterį.

Pasak Steve Emmett, FTB atstovo Atlantos padalinyje, šis pranešimas yra visiškai padirbtas. Jis labai rekomenduoja nemokėti baudos, nes tai yra tiesus kelias į pinigų praradimą. Be to, atlikus nedidelį tyrimą galima pasakyti, jog tai nepadeda pašalinti užrakto. Saugumo ekspertai tvirtina, kad FTB virusas yra vienas iš sunkiausiai pašalinamų kibernetinių infekcijų, kurios šiuo metu yra platinamos pasaulyje.

Jei jūs taip pat esate užsikrėtęs FTB virusu ir negalite rasti būdo, kaip pašalinti šią infekciją iš kompiuterio, rekomenduojame perskaityti straipsnį FBI viruso šalinimas 2spyware puslapyje.

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Ugnius Kiguolis yra profesionalus virusų tyrėjas ir tinklalapio Virusai.lt įkūrėjas bei vyriausiasis redaktorius. Ugnius sukūrė Virusai.lt portalą 2004 metais, norėdamas informuoti visuomenę apie kibernetinius nusikaltimus.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink